Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Кодекси поведінки бізнесу

Істотне значення для розвитку сучасних міжнародних корпорацій мають так називані кодекси поведінки – погоджені на багатобічній основі документи, що формулюють конкретні принципи і норми регулювання міжнародного бізнесу.

Під егідою Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОС) був розроблений універсальний кодекс, що охоплює всі аспекти діяльності міжнародних корпорацій.

Під егідою ЮНКТАД - кодекс поведінки в області передачі технологій і звід принципів і правил по обмежувальній діловій практиці.

Під егідою МОТ – тристороння декларація про принципи, що стосуються багатонаціональних підприємств і соціальної політики.

В універсальному кодексі поведінки міжнародних корпорацій визначені основні норми їхньої діяльності, серед яких особливо важливі наступні:

- в області власності і контролю міжнародної корпорації запропоновано сприяти реалізації на своїх закордонних підприємствах поставлених приймаючими державами задач із забезпечення відповідної місцевої участі в акціонерному капіталі, ефективного контролю з боку місцевих партнерів, а також віддавати пріоритет при найманні і просуванні на всі посади господарського управління національним кадрам;

- у валютно-фінансовій сфері міжнародні корпорації покликані консультувати і співробітничати з урядами приймаючих країн для пом'якшення проблем, пов’язаних зі станом їхніх платіжних систем і фінансів. Запропоновано не допускати дій, що можуть сприйняти негативний ефект на функціонування ринків капіталу в приймаючих країнах, зокрема, здатних ускладнити одержання фінансових засобів іншими філіями;

- в області трансферного ціноутворення міжнародні корпорації не повинні прибігати до практики встановлення цін, які б не базувалися на відповідних цінах вільного ринку;

- у сфері оподатковування міжнародні корпорації не можуть використовувати корпоративну структуру для зміни бази вирахування податків у приймаючих країнах;

- в області захисту споживачів міжнародні корпорації покликані неухильно дотримуватись відповідних міжнародних стандартів, для того, щоб виключити небезпеку для життя і здоров'я покупців їхньої продукції, а також не допускати розходжень в якості товарів на різних ринках на шкоду споживачам;

- у політичній сфері міжнародні корпорації повинні дотримувати принципів невтручання у внутрішньополітичні справи приймаючих країн.

Кодекс поведінки в області передачі технологій регламентує діяльність продавців науково-технічних знань і являє собою:

- перелік зобов'язань, що продавцям технологій запропоновано взяти на себе при укладанні і реалізації угод з покупцями: надання послуг у ході впровадження продаваної технології; надання інформації про потенційно негативні наслідки використання даної технології з погляду небезпеки для здоров'я і життя людей і для навколишнього середовища і т.і.;

- опис прийомів обмежувальної практики, від якого продавцям технологій запропоновано утриматися. Наприклад, вимоги зворотної передачі продавцеві різного роду удосконалень, внесених покупцем у технологічний процес самостійно; заборона покупцеві заперечувати права промислової власності продавця і т.і.

Тристороння декларація (прийнята МОТ у 1977 р.), передбачає цілий ряд правил поведінки ТНК у сфері наймання робочої сили, підготовки кадрів, забезпечення відповідних умов праці і життя робітників.

У 1976 р. Організацією економічного і соціального розвитку (ОЕСР) були затверджені Керівні принципи для багатонаціональних підприємств, що охоплюють усі питання діяльності міжнародних корпорацій.

МОТ орієнтує свої рекомендації урядам держав, однак в умовах глобалізації національне регулювання передбачає відповідальність усіх сторін тільки в рамках національних кордонів, не охоплюючи наднаціональних глобальних структур.

Перераховані вище інструменти міжнародної політики у відношенні міжнародних корпорацій відносять до класу добровільно дотримуваних норм так званого «м'якого», необов'язкового для дотримання права. Однак, міжнародні кодекси є основою для прийняття національних законодавчих актів, що є обов'язковими для виконання. Більшість країн світового співтовариства прислухаються до рекомендацій міжнародних організацій і у випадку недотримання міжнародними корпораціями запропонованих рекомендацій можуть зробити на них відповідний вплив.


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. Акціонерне товариство, як форма організацій бізнесу. Акції, їх суть і види.
  3. Аналіз і оцінка рівня соціальної відповідальності бізнесу
  4. АНАЛІЗ ПОВЕДІНКИ СПОЖИВАЧА
  5. Види девіантної поведінки
  6. Види міжнародного бізнесу
  7. Види політичної поведінки етногруп, які відстоюють власні інтереси
  8. Види трудової поведінки
  9. Види трудової поведінки.
  10. Визначаючи сутність девіантної поведінки, необхідно зазначити, що вона поділяється на два типи.
  11. Вимоги IDEF3 до опису процесів бізнесу
  12. Виникнення суб'єктивних прав і юридичних обов'язків — перехід від загальних приписів правових норм до конкретної моделі поведінки конкретних господарюючих суб'єктів.




Переглядів: 654

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Міжнародні корпорації і конфлікти | Принципи всесвітньої етики

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.