Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стандартизація термінів у галузі сертифікації

Європейський комітет з досліджень і сертифікації в галузі інформаційних технологій ECITS

Європейський електротехнічний комітет з випробувань і сертифікації ELSECOM− Об'єднання органів з сертифікації і випробувальних лабораторій

Європейська організація з випробувань і сертифікації. Заснована в листопаді 1990р . Штаб-квартира в Брюсселі − EOTS

Міжнародні організації з акредитації

Міжнародна конференція з акредитації лабораторії, заснована у 1970 р. НАС − Обмін досвідом між органами з акредитації і лабораторіями

Міжнародний форум з акредитації, заснований у 1993 р. ІАР − Уніфікація систем і критеріїв акредитації в Європі та в світі

Міжнародна комісія з правил приймання (сертифікації) електрообладнання СЕЕ− Уніфікація систем і критеріїв акредитації в Європі та в світі у галузі електрообладнання

Європейська кооперація з акредитації випробувальних лабораторій та органів з сертифікації ЕА − Формування довіри до випробувань і сертифікації в Європі.

В Україні основні терміни та визначення у сфері сертифікації встановлені ДСТУ 2462-94 "Сертифікація. Основні поняття. Терміни та визначення", а також у відповідних Законах України.

Сертифікація - процедура, за допомогою якої третя сторона дає письмову гарантію, що продукція, процес чи послуга відповідають заданим вимогам.

Третя сторона - особа або орган, які визнаються незалежними від сторін-учасників у питанні, що розглядаються.

Відповідність - дотримання всіх установлених вимог до продукції, процесу чи послуги.

Оцінка (оцінення) відповідності доказ, що встановлені вимоги до продукції, процесу, системи, особи або органу виконано шляхом випробування, здійснення контролю або сертифікації.

Система сертифікації - система, яка має власні правила процедури та управління для проведення сертифікації відповідності.

Система сертифікації однорідної продукції (процесів, послуг) - система сертифікації, що стосується певної продукції, процесів, послуг, для яких застосовуються такі самі конкретні стандарти та правила й така сама процедура.

Схема сертифікації - це склад та послідовність дій третьої сторони під час оцінки відповідності продукції, послуг, систем якості та персоналу.

Орган з сертифікації - орган, який здійснює сертифікації відповідності.

Сертифікат відповідності - документ, виданий згідно з правилами системи сертифікації, який вказує, що забезпечується необхідна впевненість у тому, що потрібним чином ідентифікована продукція, процес чи послуга відповідають конкретному стандартові чи іншому нормативному документу.

Свідченням відповідності імпортованої продукції встановленим в Україні вимогам є сертифікат відповідності, виданий у системі УкрСЕПРО, або свідоцтво про визнання закордонного сертифікату.

Знак відповідності - захищений у встановленому порядку знак, використовуваний або виданий згідно з правилами системи сертифікації, який вказує, що забезпечується необхідна впевненість у тому, що дана продукція, процес чи послуга відповідають конкретному стандартові чи іншому нормативному документу.

Декларація про відповідність - документально оформлена в установленому порядку заява виробника, у якій надається гарантія відповідності продукції вимогам, встановленим законодавством.

Сертифікація систем якості - перевірка, оцінка та посвідчення акредитованим органом з сертифікації систем якості того, що система якості підприємства, яка перевіряється, відповідає вимогам державного або міжнародного стандарту з системи якості.

Сертифікат на систему якості підприємства - документ, виданий згідно з правилами системи сертифікації, який посвідчує, що система якості перевірюваного підприємства відповідає вимогам державного або міжнародного стандарту з системи якості (сертифікат на систему якості видається на певний вид або групу продукції).

Акредитація - процедура, у ході якої національний орган з акредитації документально засвідчує компетентність юридичної особи чи відповідального органу з оцінки відповідності виконувати певні види робіт (випробування, калібрування, сертифікацію, контроль).

Підтвердження відповідності - дія випробувальної лабораторії третьої сторони, яка засвідчує, що конкретний випробовуваний зразок відповідає конкретному стандарту або іншому нормативному документу.

Система сертифікації складають: центральний орган, який управляє системою, наглядає за її діяльністю і може передавати право на проведення сертифікації іншим органам; правила і порядок проведення сертифікації; нормативні документи, на відповідність яким здійснюється сертифікація; процедури (схеми) сертифікації; порядок інспекційного контролю.

Системи сертифікації можуть діяти на національному, регіональному та міжнародному рівнях. Будь-яка система сертифікації використовує стандарти (міжнародні, регіональні, національні).

Застосовуються два способи зазначення відповідності стандарту: сертифікат відповідності та знак відповідності які є способом інформування всіх зацікавлених сторін про сертифікований товар.

Доступ до системи сертифікації - можливість для заявника (у галузі сертифікації) користуватися сертифікацією згідно з правилами системи.

Учасник системи сертифікації - орган з сертифікації, який діє згідно з правилами цієї системи, але не має можливості брати участь в управлінні системою.

Член системи сертифікації - орган з сертифікації, який діє згідно з правилами даної системи і має можливість брати участь в управлінні системою.

"Схема сертифікації" −система сертифікації стосовно до конкретної продукції, технологічного процесу чи послуги, на який поширюються ті ж самі стандарти і правила".

Сертифікат відповідності - це документ, виданий відповідно до правил системи сертифікації, який зазначає, що дана продукція, технологічний процес чи послуга відповідають вимогам, які визначені стандартами чи іншими нормативним документами, що установлюють вимоги до них.

Знак відповідності (знак сертифікації) - знак, який оберігається законом (сполучення літер, цифр, графічних символів тощо), і використовується відповідно до прийнятих правил системи сертифікації і вказує, що дана продукція, технологічний процес чи послуга відповідають конкретним стандартам або іншим нормативним документам, які встановлюють вимоги до них.

Знаком відповідності маркується товар і у тому випадку, якщо він відповідає всім вимогам стандарту.

Дозвіл (ліцензія) на застосування знаку відповідності видається органом з сертифікації.

Підтвердження відповідності - видача документа (декларація про відповідність або сертифікат відповідності) на основі рішення, яке приймається після проведення відповідних (необхідних) процедур оцінки відповідності, що довели виконання встановлених вимог.

Засвідчення відповідності - дія випробувальної лабораторії третьої сторони, яка доказує, що конкретний випробувальний зразок відповідає конкретному стандарту або іншому нормативному документу.

Орган з сертифікації - орган, який здійснює сертифікацію відповідності.

Орган з сертифікації може сам проводити випробування та контроль за випробуваннями або здійснювати нагляд за цією діяльністю, яка проводиться за його дорученням іншими органами.

Контролюючий орган (у галузі сертифікації) - орган, який здійснює за дорученням органу з сертифікації діяльність з контролю.

Розділ 12 ІБО/ГЕС 2 "Випробування" містять основні терміни, що стосуються випробувань.

Випробування - технічна операція, що полягає у визначенні однієї або декількох характеристик даної продукції, процесу або послуги відповідно до встановленої процедури за прийнятими правилами.

Метод випробування - встановлений порядок проведення випробувань.

Випробувальна лабораторія −лабораторія, яка здійснює (сертифікаційні) випробування.

Випробувальна лабораторія повинна мати юридичний статус, організаційну структуру, адміністративну підпорядкованість, фінансовий стан та систему оплати праці співробітників, що забезпечують необхідну впевненість у тому, що вона визнається об'єктивною та незалежною від розробників, виробників та споживачів з усіх питань оцінювання показників, що підтверджуються під час сертифікації конкретної продукції.

Міжлабораторні порівняльні випробування - організація, здійснення та оцінка випробувань одних і тих самих подібних виробів або матеріалів двома або декількома різними лабораторіями відповідно до раніше встановлених вимог.

Акредитація (лабораторій) - офіційне визнання того, що випробувальна лабораторія є правочинною здійснювати конкретні випробування або конкретні типи випробувань.

Система акредитації лабораторій − це система, що має власні правила процедури та керування для здійснення акредитації лабораторії.

Орган з акредитації лабораторій − орган, який керує системою акредитації лабораторій і здійснює акредитацію.

Орган з акредитації може виявити бажання про повне або часткове передавання повноважень з атестації випробувальної лабораторії іншому компетентному органові (агентству з атестації). З урахуванням того, що це може стати практичним способом розширення визнання випробувальних лабораторій, вважається важливим, щоб така атестація була еквівалентною атестації, яку проводить орган з акредитації, який визнав свою повну відповідальність за таке передавання повноважень.

Акредитована лабораторія − випробувальна лабораторія, яка пройшла акредитацію.

Акредитована випробувальна лабораторія повинна мати актуалізовану документацію, до якої входять:

o документи, які встановлюють технічні вимоги до продукції, що випробовується, та методи її випробувань - стандарти та технічні умови, в тому числі міжнародні стандарти (правила, технічні рекомендації та ін.);

o документи, які встановлюють програми та методи проведення випробувань (вимірювань) продукції, що закріплена за цією акредитованою лабораторією. Методики випробувань (вимірювань) повинні бути атестовані у встановленому порядку;

o документи, що стосуються підтримання в належному стані випробувального обладнання та засобів вимірювальної техніки; графіки перевірки засобів вимірювальної техніки й атестації випробувального обладнання та методики перевірки нестандарти-зованих засобів вимірювальної техніки, експлуатаційна документація на засоби вимірювальної техніки, що застосовуються;

o документи, що визначають систему зберігання інформації та результатів випробувань (протоколи, робочі журнали, звіти та ін.).

В лабораторії повинні бути встановлені та документально оформлені процедури, що забезпечують актуалізацію та наявність на робочих місцях інструкцій, нормативних документів, настанов та інших документів, що пов'язані із забезпеченням якості випробувань, охорони праці та ведення документації.

Критерії акредитації (лабораторій) - сукупність використовуваних органом з акредитації вимог, які має задовольняти випробувальна лабораторія для того, щоб бути акредитованою.

Атестація лабораторії - перевірка випробувальної лабораторії для визначення її відповідності встановленим критеріям акредитації лабораторії.

Особа з правом підпису (від імені акредитованої лабораторії) - це особа, визнана органом з акредитації компетентною для того, щоб підписувати протоколи випробувань акредитованої лабораторії.

 

Знак відповідності УкрСЕПРО (обов'язкова сертифікація)

 

Знак відповідності УкрСЕПРО (добровільна сертифікація)

 

Національний знак відповідності

 

знак, що засвідчує відповідність позначеної ним продукції вимогам технічних регламентів, які на неї поширюються.

 

(ВР України, Закон "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" від 02.12.2010 N 2735-VI

 

 


Читайте також:

  1. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  2. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ
  3. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ГАЛУЗІ СПОРТУ
  4. Акредитація органу з сертифікації
  5. Аналіз галузі
  6. Аналіз та оцінка виробничого травматизму в галузі
  7. В галузі
  8. В ГАЛУЗІ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ
  9. В галузі фізичного виховання
  10. В умовах галузі
  11. Види місцевих фінансових органів. Компетенція місцевих органів влади в галузі фінансів.
  12. Види сертифікації




Переглядів: 1379

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Міжнародні організації з сертифікації | ПРАВИЛА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАКІВ ВІДПОВІДНОСТІ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.024 сек.