Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Вимірювання електричних величин трифазної системи

В промисловості для вимірювання струму у трифазних колах в основному використовують амперметри електромагнітної системи. При вимірюваннях амперметр вмикають у коло таким чином, щоб через нього проходив весь струм, що вимірюється, тобто послідовно. Щоб у амперметрі не відбувалося помітного спаду напруги, внутрішній опір цього приладу повинен бути малим (соті або тисячні долі Ом). У випадках, коли внаслідок дії великих струмів безпосереднє ввімкнення приладу у коло є неможливим, його вмикають з використанням трансформатору струму.

При вимірюваннях струмів з’єднання у зірку, де лінійний струм (джерела) дорівнює відповідному фазному (IA = Ia, IB =Iв, IC = Iс) споживача, амперметри вмикають у лінійні проводи з’єднання так, як показано на рис. 1.48, а.

 

Окрім фазних (лінійних) струмів на практиці інколи контролюють струм IN у нейтральному проводі.

Для вимірювання лінійних і фазних струмів з’єднання у трикутник використовують окремі прилади (рис. 1.48, б). Так, для вимірювання лінійних струмів (IA, IB, IС) – це, як правило, струми джерела, амперметри вмикають у лінійні проводи, а фазних (I, Iвс, Iса) – у фази споживача.

Вимірювання напруги у трифазних колах здійснюють з використанням вольтметрів, електромагнітної або електродинамічної систем. Вольтметри вмикають паралельно ділянці (елементу) електричного кола, на якій вимірюють напругу. При цьому прилад повинен мати дуже великий внутрішній опір (десятки кОм) у порівнянні з опором елемента кола на якому вимірюється напруга. Це необхідно для зменшення похибки вимірювання, а також щоб не було зміни у режимі роботи кола. У колах з високою напругою (звичайно більше 1000 В) вольтметри вмикають з використанням вимірювальних трансформаторів напруги.

На практиці, для вимірювання фазних напруг зірки джерела (UA, UB, UC) вольтметри вмикають між затискачами (AN, BN, CN) джерела, тобто фактично між відповідним лінійним проводом і нейтральним проводом. Для вимірювання фазних напруг зірки (Uа, Uв, Uс – на рис. 1.49, а), або трикутника (Uав, Uвс, Uса – на рис. 1.49, б) споживача вольтметри вмикають між початком і кінцем відповідної фази.

Оскільки, у загальному випадку, лінійна (U, U, U) – це напруга між двома лінійними проводами (рис. 1.50), то для вимірювання її значення, незалежно від схеми з’єднання споживача (зірка або трикутник), вольтметри звичайно вмикають між затискачами А-В, В-С та С-А.

Спосіб вимірювання потужності трифазної системи визначається її схемою і характером навантаження у фазах споживача.

В загальному випадку, для вимірювання активної потужності у фазах зірки (рис. 1.51, а) або трикутника (рис. 1.51, б) використовують ватметри. Для цього обмотку струму приладу вмикають так, як амперметр, при вимірюванні фазного струму, а обмотку напруги – як вольтметр, при вимірюванні фазної напруги.

У разі великих значень діючого струму і напруги обмотки ватметру можуть бути включені з використанням вимірювальних трансформаторів струму і напруги.

В трипровідній системі, коли споживач з’єднаний за схемою зірка або трикутник і немає доступу до нейтральної точки джерела чи споживача активну потужність фази джерела можна виміряти ватметром зі штучною нейтральною точкою. Її роблять в колі обмотки напруги ватметру (рис. 1.52). Для цього до вихідного затискача обмотки підключають два резистори r опір кожного з яких дорівнює внутрішньому опору обмотки напруги приладу. Значення опору обмотки ватметру, або безпосередньо вказуються на шкалі приладу, або ж можуть бути розраховані за наведеними на шкалі даними.

Активну потужність трипровідної трифазної системи Р (трьох фаз разом), незалежно від способу з’єднання фаз споживача (зірка чи трикутник), виду (рівнорозподілене чи нерівнорозподілене) і характеру (активне чи активно-реактивне) може бути визначена за показами PW1 PW1 двох ватметрів:

 

 

 

,

ввімкненими, як на рис. 1.53.

 

 

При рівнорозподіленому виключно активному характері навантаження у фазах споживача покази ввімкнених таким чином ватметрів дорівнюють один одному і, отже:

,

де Рф – активна потужність фази споживача.

На відміну від кіл однофазного змінного струму, де ватметром можна виміряти тільки активну потужність, у трифазних колах за показами цього приладу може бути визначена і реактивна потужність. Так, у разі рівнорозподіленого активно-реактивного навантаження у фазах споживача за показами двох ватметрів, включених як на рис. 1.52, можна визначити і реактивну фазну потужність:

.

Фазну реактивну потужність при рівнорозподіленому активно-реактивному навантажені трипровідної системи можна визначити і за показами одного ватметру. При включенні обмотки струму ватметра у один лінійний провід, а обмотки напруги – між двома іншими лінійними проводами, як на рис. 1.54, покази приладу будуть дорівнювати:

.

Звідси маємо:

.

Для вимірювання активної енергії у трифазних колах використовують однофазні і трифазні індукційні лічильники. Схема включення однофазних лічильників при вимірюваннях активної енергії у фазах споживача нічим не відрізняється від схеми ввімкнення ватметра (рис. 1.51). Для вимірювання активної енергії у трипровідних схемах застосовують так звані двоелементні вимірювальні системи (фактично два лічильники ввімкнені як ватметри на рис 1.53) , а у чотирипровідних – триелементні лічильники.

Реактивну енергію, як при рівнорозподіленому, так і при не рівнорозподіленому навантаженнях у фазах споживача вимірюють трифазними індукційними лічильниками реактивної енергії. В трипровідних системах з рівнорозподіленим навантаженням реактивну енергію можна визначати за показами двох однофазних лічильників, ввімкнених як вольтметри на рис. 1.53. При цьому реактивна енергія дорівнює різниці показів лічильників помноженої на .

 


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV. Розподіл нервової системи
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. Філогенез кровоносної системи
  7. POS-системи
  8. VI. Філогенез нервової системи
  9. Абсолютна величина числа позначається символом .
  10. Абсолютні і відносні величини
  11. Абсолютні і відносні статистичні величини
  12. Абсолютні, відносні та середні величини.




Переглядів: 915

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Аналіз трифазного з’єднання з урахуванням опорів лінійних проводів | Визначення порядку черги фаз трифазної системи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.