Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 1. Теоретико-методологічний базис психології спорту.

План.

1. Основні теоретико-методологічні підходи до вивчення проблеми професійної діяльності спортивного практичного психолога.

2. Цільова комплексна програма: «Фізичне виховання – здоров’я нації».

3. Базові принципи психології спорту.

4. Предмет психології спорту.

5. З історії виникнення та розвитку психології спорту.

 

 

1. Основні теоретико-методологічні підходи до вивчення проблеми професійної діяльності спортивного практичного психолога.

Теоретико-методологічний аналіз проблеми професійної діяльності психолога у спорті дозволяє стверджувати, що потреба у спортивних психологах є вираженою. У сучасних умовах деякі функції психолога виконують тренери та спортивні лікарі. У зв’язку з цим актуальним постає питання спеціальної підготовки психологів для роботи у спорті.

Серед сучасних досліджень у галузі психології спорту слід зазначити роботи В.М. Волкова та В.П.Філіна з проблеми психологічних аспектів спортивного відбору у команди, Б.О. Вяткіна у напрямку дослідження специфіки управління стресом у спортсменів на спортивних змаганнях, Ф.Ю. Генова щодо психологічних особливостей мобілізаційної готовності спортсменів, В.О.Геселевича, який досліджував передстартові психічні стани спортсменів, О.О.Деркач та О.О.Ісаєва у напрямку психолого-педагогічних особливостей діяльності організатора дитячого спорту, Г.В. Ложкіна щодо особливостей професійної підготовки психолога для роботи у спорті та ін.

Проблема соціального запиту на практичну діяльність психолога розглядалася у роботах Г.С. Абрамової. Зокрема вона зазначає, що для того, щоб чітко орієнтуватися у своїй професійній діяльності, психологу слід розрізняти соціальний запит на його професію, свої реальні професійні можливості та суспільний статус своєї професії. Г.С.Абрамова та інші психологи, такі як О.Ф.Бондаренко, З.Г.Кісарчук, Н.Л.Коломінський вказують на те, що одним із найпоширеніших феноменів, у яких проявляється соціальний запит на професію практичного психолога , є міф очікування людини, яка влаштує життя інших людей, потурбується про їх благо та про них самих.

Сучасні зарубіжні та вітчизняні дослідження в цій галузі свідчать, що професійна діяльність психолога пов’язана з поняттям Замовника, Клієнта та Користувача психологічною інформацією, що у спорті набуває важливого значення.

Дослідниками в цій галузі були встановлені ознаки, що розкривають психологічну сутність професійної діяльності, і з об’єктивної і з суб’єктивної сторін. До об’єктивних були віднесені ознаки, що характеризують її предметний зміст і організацію діяльності, які впливають на формування у психолога ставлення до власної професійної діяльності у спорті та уявлення про неї й засоби її виконання. Це форма, засоби здійснення професійної діяльності, просторові та часові характеристики, напруженість праці, професійні завдання та знаряддя праці.

До суб’єктивних ознак професійної діяльності були віднесені ті характеристики, які відображають усвідомлення психологом окремих об’єктивних ознак, заданих у трудовій діяльності, а також їх сукупності. До них відносять: збуджувальні та направляючі мотиви особистості, які складають мотивоутворюючу основу діяльності суб’єкта праці, його ставлення до неї; уявлення про мету професійної діяльності та засоби її досягнення; рівень володіння засобами виконання професійної діяльності.

Отже, виходячи з цього, професійну діяльність психолога у галузі спорту необхідно аналізувати через системний підхід, який потребує розгляду суб’єкта діяльності цілісно, у взаємодії всіх його елементів.

 

2. Цільова комплексна програма: «Фізичне виховання –


Читайте також:

  1. Базис і надбудова.
  2. Базисні і ланцюгові індекси.
  3. Базисні показники
  4. Базові принципи психології спорту.
  5. В практичній психології
  6. Визначення базисних подій. Ідентифікація ризику.
  7. Визначення психології як науки, її значення, основні принципи, завдання
  8. Вимоги до групової психології в туристичному поході
  9. Виникнення і розвиток психології як науки
  10. Виникнення та становлення зарубіжної соціальної психології
  11. Відділ експорту.
  12. Вчення про вищу нервову діяльність як природно-наукова основа психології праці




Переглядів: 829

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Цілі та пріоритети соціальної політики | Базові принципи психології спорту.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.