Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Форми і види підприємництва.

Підприємництво в різних галузях економіки має свої особливості і відрізняється за змістом і технологією ведення підприємницької діяльності. Навіть вид товарів і послуг та способи їх отримання впливають на характер підприємництва.

Форми підприємництва залежать від того, чи діє підприємець самостійно, чи у кооперації з іншими підприємцями, використовує для підприємництва своє майно чи майно інших осіб, використовує власну працю чи залучає найманих працівників.

У випадках, коли підприємець діє як фізична особа за умови реєстрації власного діла, але без оформлення статуту підприємства – це найпростіша індивідуальна форма підприємництва.

Колективна форма підприємництва формується на основі об’єднання кількох капіталів і створення юридичної особи у вигляді господарського товариства.

Об’єднані, інтеграційні форми підприємництва оформляються як господарські асоціації і союзи.

Види підприємництва. В залежності від змісту конкретної діяльності і факторів, що використовуються, розрізняють такі види підприємництва: виробниче, комерційне, фінансове, страхове і посередницьке.

 

Основною функцією виробничого підприємництва є організація виробництва будь-якого спрямування: матеріального, інтелектуального, творчого.

 

Підприємець використовує власні або залучені ресурси і організує виробництво продукції, послуг, інформації, духовних цінностей для продажу споживачам. Воно відноситься до числа найбільш суспільно необхідних і значимих, але, водночас, і найскладніших. До такого виду підприємництва відносяться промислове і сільськогосподарське виробництво, будівництво, транспорт, послуги зв’язку і побутові послуги, виробництво інформації тощо.

 

Суть комерційного підприємництва складають товарно-грошові відносини і торговельно-обмінні операції.

 

В основі цього виду діяльності лежать угоди про купівлю-продаж (перепродаж) товарів і послуг. На відміну від виробничого підприємництва, тут немає потреби в забезпеченні виробничими ресурсами, що пов’язані з випуском продукції. Зміст комерційної діяльності полягає у виборі – що купувати, що перепродувати.

Фінансове підприємництво розглядається як особливий різновид комерційного підприємництва.

 

Об’єктом купівлі-продажу виступають фінансові активи: гроші, валюта, акції, облігації, ваучери, векселі і таке інше. Учасниками ринку грошей, валюти і цінних паперів виступають комерційні банки, фондові біржі, підприємства, організації та фізичні особи.

Виявивши фінансовий товар, підприємець встановлює джерела його отримання. Якщо підприємець заздалегідь нагромадив гроші, валюту, цінні папери, він сам може виступати в ролі продавця фінансового товару або лихваря, який дає його в борг за повну плату.

Іншою формою фінансового підприємництва є емісія (випуск в обіг) цінних паперів – власних акцій, облігацій, векселів. Цю роботу ведуть підприємства, банки, але не окремі підприємці.

 

 

Страхове підприємництво полягає в тому, що підприємець гарантує страхователю за певну плату компенсацію можливої втрати майна, цінностей, життя в результаті непередбаченого випадку.

 

Страхове підприємництво є особливою формою і різновидом фінансово-кредитного підприємництва. Підприємець отримує страховий внесок, який повертає лише за наявності страхового випадку. Різниця між страховими внесками і сумами виплат по страхових випадках утворюють дохід страхового підприємця.

Страхове підприємництво реалізується у формах майнового страхування, особистого страхування життя і здоров’я, страхування ризиків і відповідальності. Соціальне страхування не відноситься до підприємницької діяльності.

 

Посередницьке страхування є інформаційною послугою.

 

Підприємець-посередник не виробляє продукцію, не торгує товарами, не надає кредити, а тільки надає інформаційні послуги – перепродує інформацію про продаж і купівлю товарів продавцям і покупцям за певну плату. Посередництво має місце у виробничій, комерційній та фінансово-кредитній сферах. Посередник-підприємець отримує свою частку прибутку за рахунок того, що відшукав і звів потрібних суб’єктів угоди і є її координатором.


Читайте також:

  1. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  2. Автоматизовані форми та системи обліку.
  3. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  4. Акредитив та його форми
  5. Активні форми участі територіальної громади у вирішенні питань ММС
  6. Банківський контроль та нагляд: форми та мета здійснення. Пруденційний нагляд: поняття, органи та мета проведення.
  7. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.
  8. Безособові дієслівні форми на –но, -то
  9. Безробіття: суть, причини, форми та соціально-економічні наслідки
  10. Білінійні і квадратичні форми в евклідовому просторі
  11. Бланки, форми і штампи
  12. Бюджетне фінансування видатків, його принципи, форми і методи




Переглядів: 2033

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Суб’єкти підприємництва | Підприємство як первинна ланка економіки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.