Відносна середньоквадратична похибка визначення ціни поділки планіметра mp /p при чотириразовому обводі трьох квадратів координатної сітки близька до 1:1000 і впливає на похибки визначення площі незалежно від розміру фігури, яку обводять та кількості обводів цієї фігури.
Похибка визначення кількості поділок mu є результатом впливу похибок:
1) відліків за лічильним роликом;
2) обводів;
3) механічного (тертя);
4) несумісності обвідного індексу з вихідною точкою на початку і в кінці обводів.
Середньоквадратична похибка відліку становить 0,5 поділки. Для одного обводу, одержуваного як різницю відліків, вона дорівнює 0,5х√ 2 = =0,7 поділки і не залежить від розміру обвідної фігури. Друга і третя похибки приблизно однакові і можна прийняти, що їхній вплив пропорційний до кореня квадратного з площі обвідної фігури. Четверта похибка буде найменшою, коли при початковому положенні планіметра важелі утворюють кут, близький до прямого, за величиною вона приблизно вдвічі менша від похибок відліку і також не залежить від розміру фігури. Тому середньоквадратична похибка визначення площі при одному обводі не може бути меншою 0,7 поділки планіметра і відносно середньоквадратична похибки не може бути меншою 1: 1000.
Загальну середньоквадратичну похибку для одного обводу при нормальній довжині обвідного важеля 150 – 170 мм можна обчислити за емпіричними формулами з площею до 200 см2 на плані: