Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Леонардо да Вінчі-геній періоду Відродження

Облік витрат операційної діяльності, що не включаються в собівартість туристичних послуг.

Витрати, пов’язані з операційною діяльністю, які не включаються до собівартості реалізованого туристичного продукту поділяються на : адміністративні витрати; витрати на збут; інші операційні витрати.

До адміністративних витрат належать: загальні і корпоративні витрати, витрати на оплату праці персоналу офісу, витрати на утримання приміщень та обладнання офісу, гонорари за професійні послуги, витрати на зв'язок, амортизація нематеріальних активів, інші загальногосподарські витрати.

Адміністративні витрати обліковуються на рахунку 92.

Витрати на збут включають: витрати на оплату праці персоналу, що забезпечує збут послуг, товарів, продукції; витрати на рекламу та дослідження ринку; витрати на відрядження, пов’язані із збутом; витрати пакувальних матеріалів та на ремонт тари; надання знижок покупцям.

Витрати на збут обліковуються на рахунку 93.

До інших операційних витрат включаються: витрати на дослідження та розробки; собівартість реалізованих виробничих запасів; сума безнадійної дебіторської заборгованості та відрахування до резерву сумнівних боргів; втрати від операційної курсової різниці (тобто від зміни курсу валюти за операціями, активами і зобов'язаннями, що пов'язані з операційною діяльністю підприємства); втрати від знецінення запасів; нестачі й втрати від псування цінностей; визнані штрафи, пеня, неустойка; витрати на утримання об'єктів соціально-культурного призначення; інші витрати операційної діяльності.

Інші операційні витрати обліковуються на рахунку 94.

Леонардо да Вінчі — історичний живописець, скульптор, архітектор, вчений та інженер епохи Відродження. Народився 15 квітня 1452 р. біля Флоренції, у сім’ї багатого нотаріуса. Леонардо да Вінчі створив гармонічний образ людини, який відповідав гуманістичним ідеалам, тим самим, від підсумував досвід кватроченто (період Раннього Відродження в Італії) і заклав основи мистецтва Високого Відродження. Склався як майстер, навчаючись у Андре дель Верроккьо (1467-72). Методи роботи у флорентійській майстерні кватроченто, де художня практика була з’єднана з технічними експериментами, а також зближення з астрономом П.Тосканеллі сприяли зародженню наукових інтересів юного Леонарда да Вінчі.\ У ранніх творах (голова ангела в “Хрещенні” Верроккьо, після 1470; “Благовіщення”, 1474 — обидва у Галереї Уффіци Флоренція; “Мадонна, Бенуа” — 1478 — Ермітаж Санкт Петербург). Леонардо да Вінчі розвиває традиції кватроченто, підкреслюючи плавну об’ємність форми м’якою світлотінню, іноді оживлюючи обличчя мало помітною посмішкою; у композиції “Поклоніння волхвів” (1181-82, не закінчена, підмальовка — в Уффіці) він, перетворює релігійний сюжет у дзеркало різноманітних людських емоцій, розробляючи новаторські методи малюнку. Фіксуючи результати без чисельних спостережень в начерках, ескізах і натурних студіях, виповнених у різних техніках (олівець, срібний олівець, сангіно, перо та інші), Леонардо да Вінчі добивається великої гостроти в передачі міміки обличчя, а фізичні особливості і рухи людського тіла приводить в ідеальну відповідність з духовною атмосферою композиції.

На службі у правителя Мілану Людовіка Моро (1481-1482) Леонардо да Вінчі виступає у ролі воєнного інженера гідротехніка, організатора придворних феєрій. Протягом 10 років Леонардо да Вінчі працює над монументом Франческо Сфорці, батька Людовика Моро (глиняна модель, статуя була зруйнована при взятті Мілану французами у 1500 р.; відома лиш по підготовчих ескізах). На цей період приходить і творчий розквіт Леонардо-живописця. В “Мадонні в скалах” (1483-94, Лувр, Париж; 2-1 варіант — 1497-1511, Національна галерея, Лондон) персонажі представлені в оточенні дивного скелястого пейзажу, в якому відображені геологічні спостереження Леонардо да Вінчі.Займаючись архітектурою, він розробляє різні варіанти ідеального міста і центрально-купольного храму. У Мілані навколо Леонардо да Вінчі виникло коло учнів. Наступні роки він проводить у постійних переїздах (Флоренція — 1500-02, 1503-1507; Мантуя і Венеція — 1500; Мілан — 1506, 1507-13; Рим — 1513-16; Франція — 1517-19). У Франції Леонардо да Вінчі працює над розписом в Палаццо Векльо (”Битва при Амльярі”, 1503-06, не закінчена, відома по копіях з картону), тут у сутичці кінних воїнів показано “звіряче шаленство” війни.

До пізньої творчості Леонардо да Вінчі належать: проекти пам’ятника маршалу Трівульціо (1508-12; до цих проектів близька бронзова статуетка коня з вершником, Музей мистецтва Будапешт); “Св. Анна з Марією і новонародженим Христом” (бл. 1500-07, Лувр), звершує пошуки майстра у області гармонійної пірамідальної композиції “Іоан Хреститель” (1513-17, Лувр), де досмисленість образу вказує на наростання прирісних моментів у творчості Леонадо да Вінчі; серія малюнків з зображенням земної катастрофи (”Потоп” 1514-16), в якій роздуми про беззахисність людини перед могутністю стихії сполучаються з раціоналістичними уявленнями про циклічність природних процесів.

Одним з найбільш знаменитих творів Леонардо да Вінчі, безперечно, є «Таємна Вечеря» - фреска, виконана в період з 1495 - 1497 рр.. на одній зі стін міланського монастиря Санта Марія делла Граціє. На жаль, сьогодні ця розпис далека від первісного виду через численні реставрацій - техніка письма, поєднувала в собі масло і темперу, виявилася не здатна витримати регулярні підтоплення будівлі, і перші ознаки псування твори проявилися ще в початку 16 століття. «Таємна Вечеря» є зрілим і цілісним твором Леонардо - художнику вдалося знайти настільки точне композиційне рішення, що при першому ж погляді на розпис глядач переконується в реальності відбувається - фігура Христа, висвітлена дверним просвітом, займає центральну частину картини.
Фігури апостолів кілька віддалені від Спасителя, що ще більше акцентує увагу глядачів в центрі твору. Крім того, цей акцент посилюється за рахунок перспективних ліній, які за задумом автора сходяться в одній точці - над головою Христа.
Головне, до чого прагнув Леонардо в цьому творі - показати наскільки по-різному учні відреагували на слова Ісуса про швидке зраді. І, треба сказати, що це йому чудово вдалося - на відміну від картин інших художників, присвячених цьому сюжету, твір Леонардо приголомшувало сучасників, в першу чергу, саме виразами облич і жестами персонажів. І навіть незважаючи на те, що Юда знаходитися в загальних зборах учнів, а не окремо, як це було прийнято у майстрів, які працювали до Леонардо, дізнатися його досить просто, якщо уважно вдивитися в жести та міміку апостолів.

У портреті Монни Лізи (або “Джоконди”, 1503, Лувр) образ багатої міщанки представлений втіленням піднесеного ідеалу жіночості, який не втратив при цьому інтимно-людської краси. Важливим елементом композиції виступає комічний пейзаж.

Леонардо да Вінчі помер 2 травня 1519 р, у замку Клу, біля Амбуаза, Турень, Франкція. Можна сподіватись, що не всі ще документи знайдені, не всі введені у науковий коловорот. Лише в тридцяті роки ХХ ст. ми дізналися точну дату народження, а ще двадцять років потому був знайдений турецький перевід листа Леонардо до султана Баязида ІІ з проектом грандіозного мосту через Босфор.Говорячи про природну необхідність законів мінеральної дії і „розумному оснащенню” природи, Леонардо да Вінчі поступово виключав із своїх теорій ідею про бога. Невтомний учений – дослідник і геніальний художник Леонардо да Вінчі залишився і традиції особою – символом епохи, “яка потребувала титанів і яка породила титанів по силі думки, любові та характеру, по багатосторонності та вченості”.

 

 

Рафаель Санті - представник Високого Відродження.

З класичною ясністю і піднесеною одухотвореністю втілив життєстверджуючі ідеали Відродження. Ранні твори ("Мадонна Конестабіле", бл. 1502-03) пройняті витонченістю, м'яким ліризмом. Земне буття людини, гармонію духовних і фізичних сил прославив у розписах станц (кімнат) Ватикану (1509-17), досягнувши бездоганного відчуття міри, ритму, пропорцій, милозвучності колориту, єдності фігур і величних архітектурних фонів. Численні зображення Богоматері ("Сікстинська мадонна", бл. 1513), художні ансамблі в розписах вілли Фарнезіна (1514-18) і лоджіях Ватикану (1519, з учнями). У портретах створено ідеальний образ людини Відродження ("Б. Кастільйоне", 1514-15). Проектував собор св. Петра, будував капелу Кіджі церкви Санта-Марія дель Пополо (1512-20) в Римі.

Ватиканський цикл Рафаеля починається з фрески, що носить назву «Диспут». Власне кажучи, «суперечки» ніякого немає, картина є уособленням незаперечного догмату християнської церкви - таїнства євхаристії. Але Рафаель зображує не пасивне збори святих і віруючих, як подібну тему трактували живопис треченто, а деяке подія активно об'єднуюче всіх його учасників. Майстерність, з яким окремі елементи підпорядковані цілому і складають головну цінність фрески Рафаеля. Не в психологічних тонкощах деталей, не в драматичних переживаннях сила Рафаеля, а в тому, що ніхто до нього не вмів так володіти людською юрбою, глибиною простору, ритмом рухів. Композиція ділиться на небесну і земну частину. Кожна, з яких розташована дугою, повторюючи в просторі напівкругле обрамлення арки. Колорит побудований на двох головних акцентах, синього і жовтого більш інтенсивних у земній частині, більш легких - у небесній. У контраст теології на протилежній стіні представлений тріумф філософії у фресці, що носить назву «Афінська школа». Між композиціями «Диспут» і «Афінська школа» є безсумнівну відповідність: і там і тут проведено поділ на верхню і нижню частину, і там і тут виділяється декоративний мотив півкола. Але в основній своїй структурі композиція «Афінська школа» набагато вільніше. У композиції «Диспут» всі елементи, всі частини непереборно спрямовуються до одного центру. У «Афінської школі» дана, скоріше, сума окремих, самостійних груп - як і личить самому характеру незалежної філософської думки на відміну від супідрядності теологічної ієрархії. Тому в «Афінської школі» окремі мотиви і групи різкіше характеризувати, типи і жести індивідуальність, виразительней. Головна угруповання дана двома ярусами. На вершині сходів - представники чистої думки на чолі з Платоном і Аристотелем. Біля підніжжя сходів - натуралісти, представники практичних дисциплін: праворуч - геометрія і астрономія, ліворуч - граматика, арифметика, музика.

Архітектура «Афінської школи» - не просто красива й велична декорація. Вона - та ідеальне середовище, без якої не можливе саме існування героїв Рафаеля. Їх художні образи невіддільні від оточуючих архітектурних форм. Спочатку цей зв'язок, як уже вказувалося, тільки відтіняє всю неповторну індивідуалізацію живого руху фігур, коли вони вільно розташовуються на геометричному візерунку і на щаблях. Але вона стає очевиднішим, коли вартим фігурам заднього плану вторять потужні вертикалі архітектурного ордера. Статуї і рельєфи, що прикрашають цей класичний храм, ще більш, підсилюють органічну взаємозв'язок форм і ритмів архітектури з людськими фігурами. Нарешті цей зв'язок досягає свого повного синтетичної єдності в центрі композиції, де йдуть вдалину вертикалі архітектурного простору замикаються аркою над фігурами Платона і Аристотеля. І від центру, повертаючись з глибини, цей мотив, шірясь, розвивається в арках і просторих склепіннях, охоплюючи весь простір над фігурами, продовжуючись у напівкруглому обрамленні.На бічних стінах станці розташовані дві фрески - «Парнас» і «Юриспруденція».

Ватиканські фрески Рафаеля, і в першу чергу фрески «Станція делла Сельятура», разом з «Таємною вечерею» Леонардо да Вінчі і Сикстинської стелею Мікеланжело - вершина монументального живопису Відродження. У величавих образах, пройнятих пафосом радісного життєствердження і найглибшої гармонією в епічних картинах ідеально прекрасної дійсності втілилися світлі мрії ренессанского гуманізму про красу життя, про високе покликання людини і безмежних просторах його духовної діяльності, нові уявлення про людської історії, в якій торжествує не сліпий і невблаганний рок, а істина, добро і справедливість.

«Сикстинська мадонна» (так названа по імені монастиря, для якого був написаний цей вівтарний образ) найзнаменитіша і, ймовірно, сама знаменита з усіх взагалі картин небудь написаних, у всякому разі, у тому світі, який веде свій початок від Еллади і Риму. У Богоматері, що йде по небесах, непримітно ніякого руху; але чим більше дивишся на неї, тим більше здається, що вона наближається. На обличчі її нічого не виражено, тобто на ньому немає вираження зрозумілого, що має певне ім'я; але в ньому знаходять, в якому то таємничому поєднанні, все: спокій, чистоту, велич і навіть почуття, але почуття, вже перейшло за межу земного, отже, мірна, постійна, не яка може вже збурити ясності душевної. В очах її немає блиску, що був (блискучий погляд людини завжди є ознака чогось незвичайного, випадкового; а для неї вже немає випадку - все звершилося); але в них є якась глибока, чудова темрява; в них є якийсь погляд, нікуди особливо не спрямований, але ніби бачить неосяжне.

Вона не підтримує немовляти, але руки її смиренно і вільно служать йому престолом: і справді, ця Богоматір є ніщо інше, як одухотворений престол божий, відчуває велич сидить. І він, як цар землі і неба, сидить на цьому престолі. І в його очах є той же нікуди не спрямований погляд; але ці очі блищать як блискавки, блищать тим вічним блиском, якого ніщо не може виробити і змінити нічого не може. Одна рука немовляти з могутністю вседержителя сперлася на коліно, інша як ніби готова піднятися і простертися над небом і землею.

Мистецтво Рафаеля пов'язано з традиціями і ставленням італійських художників Відродження до античної культури і мистецтва. Саме в античності, в її архітектурі, скульптурі черпає Рафаель властиве його мистецтву почуття міри, яке проявляється у всій його творчості. Рафаель написав багато релігійних картин, і його мадонни стали чарівним і недосяжним зразком такого роду живопису. Рафаель створив монументально-декоративні композиції, які з'явилися предметом наслідування для багатьох художників і архітекторів світу. Твори, створені Рафаелем стали класичними в самому справжньому значенні цього слова, тобто які користуються загальним визнанням. Рафаель був не тільки неперевершеним майстром ідеально урівноваженої композиції: колорит його, яскравий і блискучий і одночасно прозорий і легкий, чудово поєднується з його малюнком. Рафаелю не були чужі зодчество і ліплення. Після смерті Браманте він керував будівництвом знаменитого римського собору святого Петра: плани його були схвалені, але він встиг закласти лише фундамент. Таким був цей великий майстер Високого Відродження.


Читайте також:

  1. I. Епоха Відродження
  2. Байки першого періоду творчості (1850-1870 pp.).
  3. Боротьба Директорії за відродження УНР. Занепад Української державності.
  4. В епоху Відродження
  5. В основу визначення витрат певного періоду покладено можливість одночасного визнання доходу, для отримання якого вони здійснені, і навпаки.
  6. Вибір тривалості бюджетного періоду. Типи бюджетів по ступеню тривалості. Поточне і стратегічне бюджетування в промисловості
  7. Виплати лізингових платежів на початку періоду
  8. Відродження національної системи виховання і педагогіки в період становлення незалежності України
  9. Відродження православ'я
  10. ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ
  11. Галію періоду Меровингів
  12. Головні періоду розвитку економіки




Переглядів: 1604

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методи обліку витрат на виробництво та калькулювання собівартості туристичних послуг. | Мікеланджело — майстер Відродження

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.