Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди є двостороннім, відплатним, консенсуальним або реальним.

Найм будівлі або іншої капітальної споруди.

 

За договором найму будівлі або іншої капітальної споруди одна особа (наймодавець) передає або зобов'язується передати іншій особі (наймачеві) за плату в тимчасове володіння та користування будівлю чи іншу капітальну споруду.

Сторонами даного договору є наймодавець і наймач. Ними можуть виступати фізичні та юридичні особи, держава, органи місцевого самоврядування.

Наймодавець — особа, яка є власником або володіє будівлею, капітальною спорудою чи їх окремою частиною на іншому праві й передає цей об'єкт у тимчасове, оплатне володіння та користування.

Наймач отримує об'єкт у встановленому законом порядку і зобов'язаний сплачувати за його використання обумовлену договором плату.

Враховуючи особливі властивості таких нерухомих речей, як будівлі та споруди, параграф 4 глави 58 (ст. 793-797 ЦКУ) установлює спеціальні правила регулювання договору оренди таких речей. До таких особливостей належать:

Предмет договору будівлі або інші капітальні споруди, або її частини, крім житла;

форма договору письмова, а у випадку, коли строк оренди відповідно до договору встановлений в один рік чи більше, такий договір підлягає нотаріальному посвідченню (ст. 793 ЦКУ);

реєстрація договору: договір, укладений на строк не менше ніж один рік, підлягає державній реєстрації (794 ЦКУ);

портреба підписання письмового документа про передачу предмета найму, а також його повернення наймачем: оформляється відповідним документом (актом), який підписується сторонами договору (ст. 795 ЦК). Це є моментом обчислення строку договору.

Договори найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) посвідчується як державними, так і приватними нотаріусами за місцем знаходження об'єкту нерухомості (п. 105 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затв наказом Міністерства юстиції України від 3.03.2004 р. № 20/5) — далі Інструкція № 20/5.

Підписання договору оренди сторонами здійснюється безпосередньо в присутності нотаріуса після перевірки всіх необхідних документів, перевірки обсягу цивільної правоздатності ЮО, які беруть участь в підписанні договору (перевірка статуту, свідоцтва про держ реєстрацію СПД, довідка з ЄДРПОУ, що передбачене п. 41 Інструкції № 20/5, повноважень представника ЮО).

Якщо договір підписується керівником ЮО, необхідно також надати рішення власників про призначення особи керівником, а також паспорт для особи керівника. Якщо такий договір підписується представником ЮО, така особа повинна мати відповідну довіреність. Довіреність на підписання договору найму, які підлягають нотаріальному посвідченню, також має бути нотаріально завірена, незалежно від того, що вона видається від імені ЮО (ст. 245).

Виходячи зі змісту чинного законодавства, об'єктом даного договору не можуть бути різні незначні будови (ларьки, кіоски, павільйони), а також об'єкти незакінченого будівництва, об'єкти житлового фонду. Правила найму (оренди) житла, у тому числі житлових будинків, передбачені нормами гл. 59 ЦК України.

Важливо звернути увагу на те, що будівлі або капітальні споруди нерозривно пов'язані із земельною ділянкою, на якій вони розміщуються. Це породжує виникнення спеціальних прав щодо неї в наймача, які будуть розглянуті в подальшому.

У ст. 797 ЦК України встановлюються особливості плати, яка стягується з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини). Вона складається з плати за користування будівлею або іншою капітальною спорудою (їх окремою частиною) і плати за користування земельною ділянкою, яка передається разом з будівлею (спорудою).

Оскільки спеціальними нормами ЦК України не передбачені правила щодо форми плати за користування будівлями (іншими спорудами), порядку та строків її внесення, при вирішенні цих питань слід ґрунтуватися на положеннях ст. 762 ЦК України.

 


Читайте також:

  1. Амстердамський Договір
  2. Архітектурно- планувальні заходи по поліпшенню стану міського середовища .Аналіз циклу життя споруди
  3. Аудит витрат операційної та іншої діяльності
  4. Берестейський мирний договір УНР з державами німецько-австрійського блоку. Падіння радянської влади в Україні
  5. Брестський мирний договір
  6. Будівлі готелів, мотелів і кемпінгів
  7. Будівлі органів керування, кредитування й громадських організацій
  8. Будівлі підприємств громадського харчування
  9. Будівлі та споруди
  10. Будова|споруди| |і/або|і принци|основа|п дії.
  11. Види договорів найму
  12. Виклик однієї форми з іншої




Переглядів: 781

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оренда державного та комунального майна. | Прокат.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.