МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Система форм організації валютно – кредитних відносин.Поняття та основні джерела міжнародного валютного права. ТЕМА 6. МІЖНАРОДНЕ ВАЛЮТНЕ ПРАВО ЯК ГАЛУЗЬ МІЖНАРОДНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ПРАВА План: 1. Поняття та основні джерела міжнародного валютного права; 2. Система форм організації валютно – кредитних відносин; 3. Валютні системи та валютна політика; 4. Загальна характеристика міжнародних валютно – кредитних установ.
Міжнародне валютне право- це міжнародно правові норми, які регулюють відносини, предметом яких є валюта та валютні цінності. Валютними цінностями є: - валюта (монети, грошові знаки, грошові знаки які вилучені з обороту і підлягають обміну); - платіжні документи і цінні папери, які виражені в національній валюті (чеки, акції, векселя); - зарубіжна валюта (яка знаходиться в обігу або вилучена з нього і підлягає обміну); - платіжні документи, цінні папери виражені в зарубіжній валюті; - банківські метали (метали платинової групи, вищої проби 999 згідно світових стандартів. Метали нижчої проби – дорогоцінні метали не являються валютними цінностіми, як і ювелірні вироби) Валютні операції – це операції, пов”язані з переходом права власності на валюту і валютні цінності. Якщо суб”єктами угоди є резиденти то ці угоди не являються валютними операціями. Міжнародне валютне право своїми витоками має міжнародне публічне та приватне право. Суб”єкти валютного права поділяються на дві групи: 1.Група світового банку Міжнародного валютного банку, Банку реконструкції та розвитку, Міжнародної асоціації Розвитку; 2.Регіональні валютні угрупування (Европейськи валютний союз, Західноафриканський валютний союз та ін.). З точки зору міжнародного приватного права суб”єкти Міжнародного валютного права поділяються на : - резидентів (фізичних осіб, які мають постійне місце проживання на території держави; юридичні особи, які зареєстровані на території держави і здійснюють підприємницьку діяльність; філіали і представництва закороднних юридичних осіб, офіційні представництва держави закордоном; - не резидентів – фізичні особи, які проживають за кордоном; юридичні особи зареєстровані за кордоном і здійснюють підприємницьку діяльність за межами держави; дипломатичні та консульські представництва іноземних держав.
Світова валютна система — це форма організації міжнародних валютних відносин, що зумовлені розвитком світового господарства та юридично зафіксовані в міжнародних угодах. У сфері міжнародного економічного співробітництва валютно-кредитні відносини поділяються на чотири великі групи: 1) торговельні та платіжні угоди, які передбачають виконання кредитних операцій на основі довгострокового клірингу; 2) угоди про економічне та промислово-технічне співробітництво; 3) міждержавні угоди про поставки товарів на компенсаційній основі; 4) спеціальні кредитні угоди. До форм валютно – кредитних відносин: 1) Міжнародний факторинг; 2) Договір міжнародного форфейтингує різновидом договору міжнародного факторингу; 3)Міжнародний фінансовий лізинг. У 1988 р. було укладено Ньюйоркську конвенцію 00Н про міжнародні переказні векселі та міжнародні прості векселі. У Женеві 7 червня 1930 р. було укладено конвенцію, мета якої — вирішувати окремі колізії щодо законів про перевідні та прості векселі, а також конвенцію про уніфікований закон з переказних і простих векселів. Верховна Рада України своїми законами від 6 липня 1999 р. № 827-ХІУ і № 826-ХІУ приєднала Україну до зазначених Женевських конвенцій. Велику кількість правил і керівництв (що мають факультативну силу) з правового забезпечення міжнародних фінансових розрахунків розроблено в межах Міжнародної торговельної палати, що розміщується в Парижі.
Читайте також:
|
||||||||
|