Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Екологічна онкологія

По складності і важливості для людства проблема раку не має аналогів. Щорічно на земній кулі від злоякісних пухлин помирає 7млн людей. Ракові захворювання уражають усі верстви населення, завдаючи величезного збитку суспільству. На сьогодні відомо понад 200 різновидів онкологічних захворювань, розсіяних по всій планеті. У більшості країн світу реєструють винятково злоякісні пухлини, поширення яких у промислово розвинутих країнах коливається у межах 200—400 на 100 000 населення.

Тому дослідження онкоепідеміологів пов’язані не лише з медициною, а й зі станом довкілля. Епідеміологія раку досліджує ще й спосіб життя людини і його вплив на онкозахворюваність. До поняття «спосіб життя» включають складний комплекс економічних, політичних і соціально-культурних характеристик різних груп населення, у тому числі рівень життя, професію, структуру харчування, шкідливі звички тощо.

Існують зовнішні фактори, які впливають на онкозахворюваність, та внутрішні причини, що впливають на цей показник (спадкова схильність, генетичні фактори, стан імунної системи організму тощо) і мають важливе значення у перетворенні нормальної клітини на злоякісну при дії зовнішніх канцерогенних факторів навколишнього середовища.

Пошуки шляхів боротьби з пухлинними захворюваннями провадяться повсякчас, починаючи з вивчення причин та механізмів утворення ракових пухлин та лікування захворювань як крайніми хірургічними методами, так і профілактичними, пов’язаними з отриманням біотехнологічних вакцин та ліків, і детекцією та захистом довкілля за допомогою біотехнологічних методів та засобів.

Зусилля вчених багатьох країн у боротьбі з раком засвідчили, що для розв’язання цієї проблеми потрібне міжнародне співробітництво. Відтак, у 1933 р. було організовано Міжнародний протираковий союз, який об'єднав учених 70 країн світу (Перший Міжнародний протираковий конгрес, Мадрид, 1933 р.) За останні десятиріччя вчені досягли значних успіхів у галузях ядерної фізики, електроніки, освоєння космосу, молекулярної біології і багатьох інших науках, що дасть можливість експериментальній онкології, спираючись на їх досягнення, пізнати "таємниці раку" та клінічній онкології одержати принципово нові й ефективні методи як профілактики, так і лікування цього захворювання.

В Україні рак є причиною 15% смертей (35% працездатне населення): 90% захворювань – вплив канцерогенів довкілля (80% - хімічний, 10% - радіаційний канцерогенез).

Причиною виникнення захворювань слугує порушення обміну речовин в організмі, забруднені продукти харчування, шкідливі умови праці, неправильний спосіб життя, скрутний економічний стан, катастрофічний стан довкілля - повітря, води та ґрунту.

 


Читайте також:

  1. Глобальна біосферна і екологічна криза та охорона довкілля
  2. Громадська екологічна експертиза проекту: План дій.
  3. Джерела забруднення довкілля України. Екологічна криза, причини і наслідки
  4. Екологічна безпека
  5. ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ҐРУНТІВ.
  6. Екологічна безпека людини
  7. Екологічна безпека міського середовища
  8. Екологічна валентність – властивість організму витримувати амплітуду коливання того чи іншого екологічного фактора.
  9. Екологічна експертиза
  10. Екологічна експертиза
  11. Екологічна експертиза
  12. Екологічна експертиза водяних джерел підприємства




Переглядів: 663

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Контроль генетичних змін від забруднень | Тема 6: Канцерогенез

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.