Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поведінка людини: соціологічний дискурс

Соціальна поведінка людини перебуває в центрі уваги соціологів. Як зазначав П. Сорокін, соціологія ставить своїм завданням виявити чинники, що визначають собою характер поведінки окремих людей і цілих соціальних груп1. Це завдання соціології стосується всіх сфер суспільства і вирішується відповідними галузевими соціологіями. Зокрема, існують дослідження щодо господарчої, політичної, трудової, комунікативної та інших різновидів соціальної поведінки людини у відповідних суспільних сферах.

В той же час туристична поведінка людини ще не привернула уваги дослідників соціологів. Поки що відсутнє визначення цього терміна у туристичній літературі, зокрема в довідкових джерелах з туризмології.

Отже, розгляд та визначення сутнісних ознак цього терміну має починатись зі звернення до сутності родового соціологічного терміна - "соціальна поведінка", з подальшим визначенням особливостей видового поняття "туристична поведінка", тобто соціальна поведінка лю-дини-туриста.

Під соціальною поведінкою в соціології зазвичай розуміють таку форму активності людини, що проявляється у взаємодії'людини з навколишнім соціальним середовищем, формується, розвивається й проявляється в умовах громадського життя, а тому носить соціально обумовлений характер. Поведінка являє собою сукупність зовні спостережуваних вчинків і дій окремих індивідів й їх груп, їхню певну спрямованість і послідовність, що так чи інакше зачіпає інтереси інших людей, соціальних груп, соціальних спільнот або всього суспільства. У поведінці проявляються соціальні ознаки людини, особливості її виховання, культурного рівня, темпераменту, характеру, її потреби, переконання, погляди, смаки, формується й реалізується її ставлення до навколишньої природної й соціальної дійсності, до інших людей і до самого себе.

У соціології склалось два підходи до дослідження соціальної поведінкя - на макро- і мікрорівні. Мікросоціологія шукає причини і встановлює особливості людської поведінки у взаємодії між особистістю й іншими людьми, насамперед у малих групах - родина, трудовий колектив, група однолітків і т. ін. Макросоціологія досліджує поведінку головним чином у процесах взаємодії великомасштабних соціальних спільнот - етносів, націй, держав, соціальних інститутів та ін.

Однак у конкретному соціальному контексті взаємодії нерідко сполучаються елементи обох цих рівнів соціологічного аналізу поведінки. Так, наприклад, повсякденна поведінка і взаємодія між учасниками туристичної подорожі здійснюється на мікрорівні. У той же час туризм як специфічна соціальна сфера є соціальним інститутом, досліджуваним на макрорівні, оскільки вона пов'язана із системою соціальних взаємодій між класами суспільства, з ринком туристичних послуг, із системою соціальної політики, з освітою, охороною здоров'я, культурою.

 


Читайте також:

  1. Астросоціологічний парадокс
  2. Відповідальність та етична поведінка у бізнесі.
  3. Галузях Поведінка по відношенню до колег
  4. Девіаційна поведінка представників окремих соціальних груп
  5. Дискурси та концепції техніки і технології
  6. Економічна поведінка домогосподарств
  7. Економічна поведінка – сукупність дій соціальних суб’єктів, в яких виражається спосіб здійснення економічної діяльності.
  8. Етична поведінка стосовно взаємодіючих організацій
  9. Етична поведінка стосовно клієнтів
  10. Етична поведінка як сукупність вчинків та дії людей
  11. Етична поведінка як сукупність вчинків та дій людей
  12. Загальні властивості та поведінка вірусів




Переглядів: 676

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Людина в туристичній сфері: типи, статуси і ролі | Туристична поведінка з позицій плюралістичного підходу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.