Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Угоди банків з цінними паперами

Розглянемо порядок проведення торгів на фондовій біржі акціями ВАТ, що належать державі. Власником цих акцій від імені держави під час приватизації ви­ступає Фонд державного майна.

Торги можуть проводитися як відкриті аукціонні торги «з голосу», такі в елек­тронній системі біржі.

Форма проведення торгів по кожному об'єкту визначається представницт­вом Фонду державного майна за погодженням з біржею і вказується в замовленні а продаж.

Відкриті аукціонні торги «з голосу» проводяться за безпосередньою участю брокерських контор Біржі та інших учасників торгів. Перед початком усі учасники аукціону проходять реєстрацію і отримують картку зі своїм реєстраційним номером.

Участь у торгах за окремими позиціями біржового бюлетеня беруть лише ті учасники, які подали заяву на придбання певної кількості акцій цієї позиції.

Торги проводяться на підвищення ціни. Крок торгів відповідає встановлено­му правилами біржі, але не може бути меншим 10 % від попередньої ціни цінного паперу. У разі необхідності крок може бути змінений під час торгів за погодженням з представництвом.

Веде торги ліцитатор, призначений біржею. Покупець, який бере участь у тор­гах, повинен підняти картку зі своїм реєстраційним номером і запропонувати свою ціну, яка має бути кратною кроку аукціону.

Переможцем визначається учасник торгів, що назвав найвищу ціну, яку тричі оголосив ліцитатор та після удару молотка в гонг сповістив про продаж певного пакета акцій такими словами;

«Продано покупцю за номером ».

Торги в електронній системі біржі проводяться за правилами та технологією, прийнятими на біржі. При цьому біржа забезпечує представництву можливість доступу до електронної системи біржі на правах брокерської контори (виділення робочих місць у торговому залі, підключення до інформаційної мережі тощо), що має бути передбачено угодою про спільну діяльність між фондом і біржею.

Учасники торгів, які стали переможцями, укладають на Біржі контракти, що укладаються в день торгів. У разі придбання одним покупцем кількох лотів акцій одного акціонерного товариства складається один біржовий контракт на загальну кількість придбаних акцій.

Біржові контракти укладаються в трьох примірниках (у випадку проведення торгів на філії біржі — в чотирьох примірниках), які після підписання їх продав­цем, покупцем та реєстрації реєстраційною палатою біржі передаються представ­ництву, покупцю та біржі. Біржові контракти, не оформлені належним чином у день торгів, вважаються анульованими.

Брокерська контора, яка купує акції від свого імені, але за дорученням і за ра­хунок свого клієнта, одночасно з оформленням біржового контракту надає пред­ставництву копію свого договору з клієнтом про брокерське обслуговування та перелік клієнтів, у якому вказуються їх юридичні реквізити, кількість придбаних на їх ім'я акцій та номери контрактів, за якими вони придбані.

Покупці сплачують вартість придбаних акцій, біржовий збір у розмірі одного відсотка від суми, зазначеної в укладеній угоді, податок на додану вартість на суму біржового збору та державне мито на рахунок біржі протягом п'яти робочих днів з дня проведення торгів з урахуванням сплаченої суми застави.

Перерахування коштів з кожного укладеного контракту підтверджується реє­стром оплачених контрактів, завіреним підписами керівника, головного бухгал­тера та печаткою біржі.

Учасник торгів, який порушує правила проведення торгів акціями ВАТ, що належать державі та підлягають приватизації, відмовляється від укладання кон­трактів або від їх оплати, несе відповідальність перед біржею згідно з діючими пра­вилами біржі.

Порушення покупцями строків оплати біржових контрактів є підставою для анулювання відповідних контрактів.

У цьому випадку учасник торгів сплачує на рахунок біржі неустойку в розмірі, передбаченому біржовим контрактом, з урахуванням суми застави.

Учасник торгів, який став переможцем, але відмовився від укладання кон­трактів, позбавляється права на подальшу участь у цих торгах і сплачує на рахунок біржі неустойку в розмірі, передбаченому біржовим контрактом з урахуванням сплаченої суми застави.

Відповідальність за дії, скоєні брокерською конторою, яка не сплатила суму застави, несе біржа.

Сплачена застава повертається біржею учасникам торгів, які не стали перемож­цями, протягом двох робочих днів з дня проведення торгів.

Протягом трьох робочих днів після отримання коштів біржа перераховує на рахунок державного позабюджетного фонду приватизації повну вартість акцій та суми неустойки, за вирахуванням коштів, що йдуть на відшкодування витрат, пов'язаних з продажем акцій, якщо це передбачене законодавством України, уго­дою про спільну діяльність між біржею та фондом.

Якщо законодавством України передбачено інший розподіл коштів, одержа­них від продажу акцій ВАТ, що належать державі та підлягають приватизації, то такий розподіл здійснюється біржею протягом трьох робочих днів після отримання відповідних коштів на її рахунок.

У разі порушення строку перерахування коштів біржа сплачує на рахунок державного позабюджетного фонду приватизації та інших отримувачів коштів пеню у розмірі, визначеному угодою про спільну діяльність між біржею та фон­дом.

Правилами фондової біржі має бути передбачена наявність порядку допуску (лістингу) цінних паперів до офіційного та неофіційного котирування.

Умовами допуску визначаються вимоги, згідно з якими в офіційному котиру­ванні мають перебувати цінні папери, емітенти яких задовольняють певним еко­номічним та фінансовим критеріям, що встановлені біржею, регулярно поширю­ють інформацію про свою діяльність.

Ці вимоги повинні містити такі кількісні показники діяльності емітента, цінні папери якого будуть перебувати в офіційному лістингу:

• мінімальну величину активів, що має становити суму, еквівалентну 400000 евро;

• прибуток за останній балансовий рік (за кожний рік із двох, що є попереднім стосовно останнього балансового року в сумі, еквівалентній 80000 євро, або су­марний прибуток за останні три роки в сумі, еквівалентній 220000 євро, за умови, що кожен рік повинен бути прибутковим);

• кількість випущених в обіг акцій не менше 1000000 штук;

• кількість акціонерів, які володіють не менш ніж 100 акціями, що становить 2000 осіб, або загальну кількість акціонерів, не меншу 2200 осіб.

В офіційному лістингу повинні перебувати цінні папери, які випущені та заре­єстровані відповідно до законодавства.

Допуск цінних паперів емітента має передбачити мінімальний рівень роз­повсюдження невеликих пакетів цінних паперів, який не перевищує рівень, встановлений біржею для офіційного котирування. Порядок допуску цінних паперів до котирування на біржі повинен упорядковуватися окремим положенням.



Читайте також:

  1. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  2. Активні операції банків
  3. Активні операції комерційних банків
  4. Аналіз динаміки та структури банківських доходів
  5. Аналіз достатності банківського капіталу
  6. Аналіз доходів та витрат від операцій з цінними паперами.
  7. Аналіз ефективності формування та використання банківських ресурсів
  8. Аудит банківських та кредитних операцій
  9. Аудит комерційних банків.
  10. Аудит кредиторської заборгованості за кредитами банків
  11. Базельського комітету з банківського регулювання.
  12. Банк і його операції. Правова природа банківської діяльності




Переглядів: 570

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Товарні угоди. Товарний арбітраж | Тема 8. Медичне страхування та страхування від нещасних випадків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.