Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЧАСТИНА 1 ПІДПРИЄМНИЦТВО

ВСТУП

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ

Барановська С. П., Цогла О.О.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”

 

 

 

з дисципліни „Підприємництво та менеджмент” для студентів неекономічних спеціальностей

 

 

Затверджено

на засіданні кафедри обліку та аналізу

Протокол № від . 2011 р.

Львів-2011


Барановська С. П., Цогла О.О.Конспект лекцій з дисципліни „Підприємництво та менеджмент” для студентів спеціальності „Комп’ютерні науки”, ІКНІ. – Львів: Видавництво Національного університету „Львівська політехніка”, 2011. – 141 с.

 

 

Укладачі Барановська С. П., к.е. н. ст.викладач

Цогла О.О., к.е.н., ст.викладач

 

 

Відповідальний за випуск Рецензенти    

 

Метою викладання дисципліни „Підприємництво та менеджмент” є формування у студентів системи знань з теорії та практики підприємництва та менеджменту. Вивчення цієї дисципліни сприятиме формуванню фахівців відповідно до нових тенденцій і вимог підготовки висококваліфікованих спеціалістів, здатних ефективно діяти в умовах конкурентного середовища, приймати обгрунтовані управлінські рішення.

Завданням вивчення дисципліни є інформування студентів про сутність та загальноекономічний зміст підприємництва, види та сфери підприємницької діяльності, форми організації підприємництва, технологію започаткування підприємницької діяльності, ресурсне забезпечення підприємництва, основи обліку і аналізу підприємницької діяльності, оподаткування та механізми державного регулювання підприємництва, сутність менеджменту та його місце в системі управління, види організацій як об’єктів управління, функції та методи менеджменту, управлінські рішення, комунікації та керівництво в системі менеджменту.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен знати основи теорії і практики підприємництва та менеджменту; повинен вміти: організувати власну справу, підготувати необхідні засновницькі документи та провести реєстрацію підприємства, забезпечити його ресурсами, читати та аналізувати фінансову та податкову звітність підприємства та оцінювати його фінансовий стан, визначати заходи з використання механізмів державної підтримки підприємницької діяльності, приймати обгрунтовані управлінські рішення, здійснювати ефективні комунікації.

Конспект лекцій складається з двох розділів та восьми тем. Розділ 1 Підприємництво містить наступні теми: 1. Сутність та види підприємництва..(Виникнення та еволюція поняття підприємництва. Сутність і функції підприємництва. Умови і принципи підприємницької діяльності. Підприємства та їх види. Організаційно-правові форми підприємницької діяльності. .Господарські товариства. Об’єднання підприємств.) 2. Технологія започаткування підприємницької діяльності та її ресурсне забезпечення. (Засновницькі документи та їх підготування. Статутний фонд та порядок його формування. Державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності. Порядок відкриття поточного рахунку в банку. Ліцензування підприємницької діяльності. Фінансові ресурси підприємств та джерела їх формування. Кредитування підприємств. Лізинг і факторинг. Ринок цінних паперів.) 3. Облік і аналіз у підприємницькій діяльності. (Принципи відображення інформації про підприємницьку діяльність. Сутність і поняття оперативного, статистичного і бухгалтерського обліку. Механізм бухгалтерського обліку. Баланс підприємства як джерело інформації. Оцінка фінансового стану суб’єктів підприємництва. Поняття витрат виробничо-господарської діяльності. Класифікація витрат.) 4. Оподаткування підприємницької діяльності. Державне управління підприємництвом. (Система оподаткування підприємницької діяльності в Україні. Сутність податків та їх класифікація. Відрахування до позабюджетних спеціальних фондів. Спрощені системи оподаткування. Необхідність, сутність, форми та методи державного управління підприємницькою діяльністю.)

Розділ 2 Менеджмент містить наступні теми:5. Сутність менеджменту та його функції. (Сутність і значення менеджменту. Рівні управління. Організації як суб’єкти управління. Класифікація організацій. Колективи працівників в організації. Фактори впливу на організацію. Сутність, особливості та класифікація функцій менеджменту. Загальні, конкретні та об’єднувальні функції менеджменту та їх взаємозв’язок.) 6. Загальні функції менеджменту. (Планування та організування як загальні функції менеджменту. Види організаційних структур управління. Мотивування як загальна функція менеджменту. Контролювання та регулювання як загальні функції менеджменту) 7. Методи менеджменту.Управлінські рішення. (Сутність та особливості формування методів менеджменту. Характеристика методів менеджменту. Сутність, класифікація та процес вироблення управлінських рішень.) 8. Комунікації у менеджменті. Керівництво та лідерство в організації. (Сутність комунікацій. Комунікаційний процес. Сутність, основні засади керівництва та лідерства. Підходи до керівництва. Стилі керівництва. Конфлікти як об’єкт керівництва.

 

 


Читайте також:

  1. I. Вступна частина
  2. II Основна частина
  3. II Основна частина
  4. II Основна частина
  5. II частина.
  6. II. Основна частина
  7. II. Основна частина
  8. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  9. III Заключна частина
  10. III Заключна частина
  11. III Заключна частина
  12. III Заключна частина




Переглядів: 856

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
I період – адаптаційний. | Сутність і функції підприємництва.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.