Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Особливості впровадження інформаційних систем управління проектами.

Купуючи систему для управління проектами, керівники часто забува­ють, що її використання вимагає певної (а іноді значної) зміни процесів управління в організації. Тому впровадження такої системи вимагає си­стемного підходу, що передбачає планування комплексу робіт і контроль за їх здійсненням.

Починати впровадження системи управління проектами в організації необхідно з розробки плану впровадження. План впровадження не пови­нен обмежуватися лише установкою програмного забезпечення в органі­зації і навчанням користувачів роботи з системою.

Проекти з впровадження нових систем автоматизації управлінської діяльності традиційно охоплюють набагато ширший спектр задач: від фор­малізації процедур збору і збереження інформації до здійснення змін в ор­ганізаційній структурі управління підприємством. Проекти з впровадже­ння подібних систем можна віднести до класу організаційних проектів — проектів, які певною мірою ведуть до розвитку структури організації.

Відмінною рисою даного типу проектів є те, що від успіху проекту може залежати ефективність функціонування організації в цілому або її окремих підрозділів. З цієї причини особливого значення набуває ретель­не планування і контроль не тільки технічних, але і людських аспектів впровадження системи.

Складність задач із впровадження комп'ютерної інформаційної си­стеми залежить від масштабів організації, наявної структури управління і ступеня автоматизації управління. Однак навіть у відносно простих ви­падках план впровадження системи відіграє ключову роль у введенні її в реальну експлуатацію.

Найбільш важлива роль проектного підходу до освоєння системи в тому, що він дозволяє втягнути потенційних користувачів системи в єди­ну команду проекту й у такий спосіб заручитися їхньою підтримкою. Са­ме це дає шанс на успіх впровадження системи в організації.

Серед помилок у плануванні впровадження систем управління про­ектами, що є причинами невдач освоєння подібних систем, можна виді­лити такі:

1) цілі й очікувані результати заздалегідь не визначені або визначені не в повному обсязі;

2) планування введення в експлуатацію одразу всіх функцій системи управління проектами;

3) планування переведення одразу всієї організації на нову систему.

 

Розглянемо наведені помилки і способи їх уникнення більш детально.

Цілі й очікувані результати заздалегідь не визначені або визначені не в повному обсязі.Досягненню цілей проекту в повному обсязі можуть завадити жорсткі часові обмеження, нетерплячість або непослі­довність керівництва. Для уникнення подібних проблем варто обговори­ти результати, очікувані від впровадження системи, з усіма, кого це мо­же стосуватися, на різних рівнях управління в організації: як із безпосередніми користувачами системи, так і зі споживачами або поста­чальниками інформації для системи.

Планування введення в експлуатацію одразу всіх функцій систе­ми управління проектами.Нові технології роботи і нові схеми упра­вління можуть наштовхнутися на "корпоративну інерцію" — супротив працівників новому і незрозумілому. Це може призвести до значного ускладнення проекту і зробить проблематичною стабілізацію роботи си­стеми в цілому. Щоб запобігти негативним наслідкам та пом'якшити шок від нової технології, слід спланувати послідовне впровадження функцій планування й управління від простого до складного. Фахівці ре­комендують починати впровадження системи з планування і контролю часових параметрів, потім опанувати функції ресурсного планування і тільки після цього переходити до планування і контролю витрат. До інте­грації системи управління проектами з іншими системами краще перехо­дити після використання основних її функцій.

Планування переведення одразу всієї організації на нову систему.Реалізація різних функцій системи управління проектами може впливати на роботу різних підрозділів і фахівців. Натомість, варто здійснювати під­ключення користувачів до нової системи послідовно відділ за відділом. Почати краще з невеликого відділу, який має кваліфікованих співробітни­ків. У кожній організації є співробітники, які більш зацікавлені у викори­станні нових систем автоматизації і більш здатні до їх освоєння, ніж реш­та. Почати краще саме з них. Одержавши першу групу користувачів, які освоїли систему, можна переходити до поширення даної технології в ін­ших підрозділах підприємства. Коли система почне реально працювати в організації, противникам її використання доведеться теж перейти в ряди користувачів. Важливо переконатися, що керівники відділів інформовані про плани впровадження нової системи і діють відповідно до плану.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. ERP і управління можливостями бізнесу
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  5. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  6. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  7. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  8. III етап. Системний підхід
  9. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  10. IV. Розподіл нервової системи
  11. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  12. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО




Переглядів: 1428

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Аналіз програмного забезпечення з управління проектами. | ПЕРЕДМОВА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.