Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні положення про організацію туристичного зльоту

ПЛАН

МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ТУРИСТИЧНОГО ЗЛЬОТУ

ЛЕКЦІЯ №4

ТЕМА:

 

1. Загальні положення про організацію туристичного зльоту.

2. Спортивна програма туристичного зльоту.

3. Конкурсна програма зі спортивного туризму.

 

 

Туристські зльоти й змагання в нашій країні мають майже шістдесятирічну історію. Ще в липні 1929 р. у програмі загальмосковського свята туристів виступали піші, водні й велотуристи.

Туристичний зліт – одна з найдійовіших форм пропаганди туризму як засобу формування здорового способу життя школярів, організації їхнього дозвілля, що сприяє їх фізичному розвитку. Туристичні зльоти учнів можуть розрізнятися за цілями, формі, часу й умовам проведення, кількості й віку учасників, тривалості й змісту.

У жодному разі не применшуючи пропагандистського й виховного значення зльотів, варто визнати, що вони мають непряме відношення до спорту, як такого. Змагання в рамках зльотів проводяться без певних, єдиних правил, на відносно нескладних туристських дистанціях. Правила змагань у рамках туристського зльоту обмовляються «умовами» проведення даного конкретного зльоту й варіюють від зльоту, до зльоту (не є непорушними). Участь у даних змаганнях ніяк не пов'язане із присвоєнням туристам спортивних розрядів і звань.

Метою проведення турзльоту є формування активів спортивно-туристичних організацій області, залучення молодих фахівців до участі в спільних туристичних заходах, зміцнення корпоративних і дружніх зв'язків між туристичними організаціями та колективами спортсменів різних організацій регіону; подальшого розвитку спортивно-туристської роботи.

Завдання, які ставляться перед туристичними зльотами:

1. пропаганда туризму серед населення;

2. спілкування людей, обмін досвідом, розвиток творчих здібностей;

3. використання туризму для зміцнення здоров'я, духовного й фізичного виховання людей;

4. підвищення туристської майстерності туристів і виявлення найсильніших команд;

5. вивчення, узагальнення й пропаганда спортивно-туристської роботи;

6. залучення до здорового способу життя;

7. підготовка замолодих фахівців у рамках програми першої долікарської допомоги), правил поведінки в надзвичайних ситуаціях за однакових вимог і технологій;

8. створення умов для обміну отриманим учасниками в ході підготовки досвідом по наданню першої долікарської допомоги і поводженню в надзвичайних ситуаціях;

9. проведення потужного емоційного тренінгу, що дозволить учасникам турзльоту запам'ятати свої помилки й прорахунки й освоїти найбільш ефективні методи дії в умовах надзвичайних ситуацій і надання допомоги потерпілим;

10. демонстрація учасникам турзльоту нових методик і корисного досвіду фахівців МНС у рамках програми турзльоту;

11. визначенняступеняпсихологічної,фізичноїйморальноїпідготовкимолодихфахівцівдотем,запропонованимупрограміТурслетайперспективпроведенняаналогічнихзаходівнадалі;

12. виявлення призерів і переможців турзльоту;

13. мотивація учасників на розвиток спеціальних туристичних навичок;

14. проведення творчих конкурсних проектів учасників за основною програмою тур зльоту;

Поняття «туристський зліт» й «туристські змагання» часто розуміють однаково, між ними є істотні відмінності. Головні цілі й завдання основної маси туристських зльотів – популяризація туризму, і пропаганда здорового способу життя серед широких верств населення; спілкування й обмін туристським досвідом (Кодыш й ін., 1984). Туристські змагання є лише складовою (хоча й найбільш важливою) частиною програми зльоту (нехай і найбільш істотною).

Традиційна «залікова» програма туристського зльоту є комплексною й містить у собі, принаймні, два розділи: 1)програму спортивних змагань, і 2)конкурсну програму. Таким чином, крім змагань у туристській техніці на зльотах широко практикується проведення спортивних ігор, конкурсів туристської пісні, фотографій і т.д. Важливим компонентом програми зльотів є й різноманітні культурно-масові (виховні) заходи.

Підготовка зльоту. Робота по підготовці турзльоту починається задовго до його проведення і з чіткої організації роботи, яку необхідно виконати в ході підготовки, і призначення відповідальних за її виконання.

Оргкомітет турзльоту. В першу чергу визначається оргкомітет турзльоту. Керівництво підготовкою й проведенням займається оргкомітет турзльоту. Оргкомітет повинен включати наступні посади: начальник зльоту, заступник начальника зльоту по організаційних питаннях, заступник начальника зльоту – комендант зльоту (табору), заступник начальника зльоту по безпеці, заступник начальника зльоту по зв'язку й інформації, заступник начальника зльоту по творчій програмі, головний суддя зльоту, суддівська колегія (головні судді на окремих етапах), головний секретар, лікар.

Оргкомітет зльоту (звичайно це керівники туристичної організації (федерації, клуби, центри дитячо-юнацького туризму, дирекції шкіл), розробляє й поширює Положення про турзліт. Оргкомітет затверджує склад суддівської колегії, матеріально-технічне, транспортне, господарське й медичне забезпечення, забезпечення безпеки й охорони природи; вибирає місце для проведення зльоту, підготовляє й обладнає його.

Суддівська колегія виконує наступні роботи: визначає умови проходження кожного етапу, готовить й інспектує етапи; одержує спорядження; готовить протоколи на всі етапи; обладнає місця для проходження етапів і забезпечує їх безпеку.

Положення про турзліт. У Положенні турзліт повинні бути відбиті мета й завдання зльоту, час і місце його проведення, програма, відповідальні за проведення. Учасники турзльту повинні заздалегідь ознайомитися з умовами допуску учасників, правилами заявки, порядком визначення переможців і нагородження.

Положення про туристичний зліт затверджується установою або організацією, яка проводить турзліт.

Фінансування і харчування команд учасниць турзльоту, як правило здійснюється за рахунок організації, що відряджає спортсменів. Витрати, пов'язані із проведенням заходу (оплата суддівства, нагородження) теж вирішується за рахунок оргвнесків. Оплата робиться на місці змагань. Проте кошти на турзліт можуть надійти і від спонсорів, організацій, які проводять захід та ін.

Спорядження та речі команд учасниць. Команди, що прибули на зліт, зобов'язані мати із собою наступне спорядження та речі:

- спорядження для організації нічлігу, побуту й готування їжі в польових умовах;

- набір продуктів на всі дні змагань;

- єдину парадну й спортивну форму одягу;

- особисте й групове спорядження для участі в змаганнях (бажане, але не завжди обов’язкове – забезпечення груповим спорядженням на себе може взяти організатор турзльоту);

- медичну аптечку;

- обов'язкові документи: іменна заявка, завірена медичною установою, командна заявка.

Якщо в положенні про турзліт вимагається командне спорядження, то воно повинно передбачати – мотузка, 40 м – 2шт.; допоміжна мотузка, 20 м – 1 шт.; карабіни – 18 шт.; репшнури – 12 шт.; страхувальні бесідки – 6 шт.; обв'язка грудна – 6 шт.

Організація безпеки. Відповідальність за безпеку проведення змагань і застосовуваного суддівського страхового спорядження несе провідна організація. Відповідальність за безпеку застосовуваного особистого й групового спорядження несуть керівники команд. Відповідальність за безпеку й охорону життя й здоров'я учасників змагань покладається на керівників команд.

Подача заявок. Попередні заявки подаються письмово до визначеного у Положенні терміну – до оргкомітету турзльоту. Іменні заявки, завірені лікарем, подаються в суддівську колегію на місці змагань. В заявці чітко вказується назва команди і організацію, яку вона представляє, список учасників, керівник і капітан команди.

Учасники і умови участі. У туристичному зльоті беруть участь команди різних туристичних організацій, установ або груп громадян без обмежень. Кількість учасників від команди оговорюється в положеннях про турзліт, але як правило команда складається з 6 осіб основного спортивного класу та 2-4 додаткових осіб для конкурсної програми та організації командного табору.

Капітан команди, на першій нараді із суддями й представниками команд, зобов'язаний подати письмову заявку на участь у змаганнях. У випадку відсутності письмової заявки на участь команда до змагань не допускається. Дозаявка команд допускається тільки по окремому рішенню Головної суддівської колегії зльоту у випадку особливих обставин.

Команди, члени яких порушують установлені вимоги до дисципліни на території табору, перебувають у нетверезому стані, вступають у суперечки із представниками суддівської колегії, знімаються зі змагань із наступною дискваліфікацією. Члени команд, що порушують громадський порядок, будуть виганятись з території табору.

Команди облаштовують власний табір відповідно до заявленої назви та девізу.

Проведення зльоту. Оргкомитет і суддівська колегія зустрічають учасників зльоту, на галявині указують кожній команді місце її розташування. Учасники повинні бути заздалегідь ознайомлені із правилами техніки безпеки в природі, їм повідомляється місце знаходження стенда з усією інформацією про турзліт, вони знайомлять із суддями й організаторами, до яких можна звернутися збудь-яких питань.

Програма зльоту виконується відповідно до Положення.

Відкривається турзліт урочистою лінійкою. На лінійці відбувається підняття державного прапору, урочисті вітання від організаторів зльоту та видатних осіб. Далі йде парад команд. Команда представляє назву, девіз (гасло, речевка й т.д.).

До моменту старту змагань всі дистанції повинні бути готові й прийняті оргкомітетом (оргкомітет і судді звичайно виїжджають на місце напередодні).

Туристичний зліт складається із двох етапів: спортивної (смуги перешкод) та конкурсної. При організації тур зльотів школярів проходження етапів здійснюється за двома віковими групами: 5-8-і й 9-11-і класи.

Напередодні суддівська колегія проводить наради з суддями та представниками команд, знайомить з програмою турзльоту на місцевості – огляд трас, розгляд заявок команд, уточнює і роз’яснює окремі положення по спортивної і конкурсної програм.

Також напередодні початку змагань суддівська колегія проводить жеребкування команд учасниць і визначає їх послідовність у виступах.

Підведення підсумків. Підсумки змагань підводять відразу по закінченні останнього етапу, коли всі команди здадуть маршрутні аркуші. До моменту нагородження варто проконтролювати чистоту місць відпочинку.

Офіційна програма турзльоту закінчується урочистою лінійкою – закриття заходу. Основна мета закриття – підведення підсумків зльоту і оголошення результатів і переможців змагань. При визначенні переможців і місць зайнятих командами у загальному заліку враховуються результати спортивної й конкурсної програми зльоту.

Нагородження відбувається під час підсумкової лінійки команд на закритті турзльоту. Команди, що зайняли І-ІІІ місця в загальному заліку, нагороджуються цінними коштовними призами й дипломами (грамотами).

Після підведення підсумків судді знімають маркування по всій трасі, вивозять устаткування, приводять місце зльоту в порядок.

По закінченні змагань судді проводять аналіз проведеного заходу з метою виявлення помилок, щоб не допускати їх надалі.

Після з турзльоту можна провести конкурс стінгазет з нагородженням переможців, скласти звіт про проведення зльоту, організувати презентацію, змонтувати відеофільм.

 

 


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. Білковий обмін: загальні відомості
  3. Білорусь. Характеристика положення та господарства країни.
  4. Бюджетний устрійпоказує, в який спосіб побудована бюджетна система. Іншими словами,він відображає організацію вертикальної структури бюджету держави за рівнями влади.
  5. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  6. Виберіть 2 положення, які треба добавити у визначення елементів наукової проблеми.
  7. Визначення положення газорідинних і водо-нафтових контактів
  8. Вимір дохідності та загальні підходи до оцінки ефективності управління інвестиційним портфелем.
  9. ВИМОГИ ДО ОБ'ЄМНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ГАРАЖІВ Загальні вимоги
  10. Вимоги до учасників туристичного походу
  11. Випарні апарати з горизонтальним і похилим положенням нагрівальних камер
  12. Висвітліть положення України в роки першої світової війни.




Переглядів: 3225

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Концептуальний закон | Соціальний туризм

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.