Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Визначення та контроль метереологічних параметрів

Температуру повітряного середовища вимірють за допомогою рту­тних або спиртових термометрів, а також термографів. Термогра­фи забезпечують безперервний запис температури на стрічці за певний період часу. Якщо в приміщенні є теплові випромінювання, то для цієї мети використовують парний термометр, в якому один з термометрів почорнений.

Вологість повітря визначають за допомогою психрометрів та гігрометрів. Психрометри поділяються на станційні (психрометр Августа) та аспіраційні (психрометр Ассмана). Психрометр Ав­густа складається з двох однакових термометрів, зафіксованих паралельно один до одного на відстані 5 см4на спеціальному штативі або у відкритому футлярі. Резервуар одного з термо­метрів обгорнутий тонкою тканиною (батист, марля), кінець якої опущений у посудину з дистильованою водою. Завдяки випаро­вуванню з поверхні резервуара вологого термометра спирт у ньо­му охолоджується і температура знижується. Із зниженням тем­ператури виникає різниця між показаннями сухого і вологого термометрів, що й дає змогу знайти кількість водяної пари у повітрі (абсолютну вологість). Аспіраційний психрометр Ассма­на є більш досконалим і точним приладом порівняно з психро­метром Августа. Принцип його побудови такий самий, але тер­мометри поміщені в металеву оправу, а їх резервуари захищені подвійними металевими гільзами від впливу променистої радіації. У верхній частині приладу розміщено вентилятор, який забезпе­чує постійну швидкість повітря біля резервуарів термометрів.

Швидкість руху повітря вимірюють за допомогою анемометрів -крильчастих або чашкових. Крильчастий анемометр використовують для вимірювання швидкості повітря в межах 0,5...15 м/с. Чашковий анемометр складається із чоти­рьох порожнистих металевих півкуль і призначений для метео­рологічних спостережень у відкритій атмосфері. За допомогою цього приладу можна вимірювати швидкість руху повітря у ве­ликих межах (1...50 м/с). Визначення швидкості руху повітря проводять шляхом зіставлення двох відліків по циферблату -до початку досліду і після досліду. Різницю між цими відліками ділять на час проведення досліду в секундах, швидкість руху повітря визначають за графіком (додається до приладу).

Швидкість руху повітря в приміщеннях в межах від 0,1 до 1,5 м/с можна визначити за допомогою кататермометра. Кульовий кататермометр являє собою спиртовий термометр з двома резер­вуарами - кульовим унизу і циліндричним угорі. Шкала ката­термометра має поділки від 34 до 40°С. Для роботи з цим прила­дом попередньо нагрівають кататермометр на водяному огрівни-ку до 75...80 °С, потім витирають насухо і поміщають в до­сліджуване місце. За величиною падіння стовпчика спирту в оди­ницю часу в кататермометрі при його охолодженні визначають швидкість руху повітря.

 


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. I. Доповнення до параграфу про точкову оцінку параметрів розподілу
  3. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  4. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  5. III. Контроль знань
  6. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  7. Ocнoвнi визначення здоров'я
  8. POS -Інтелект - відеоконтроль касових операцій
  9. VII Контроль постачальника
  10. Акустичний контроль приміщень через засоби телефонного зв'язку
  11. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
  12. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні




Переглядів: 936

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Способи забезпечення нормальних метеорологічних умов на виробництві | Дія газів і парів на організм людини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.