Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Параметри конкурентноспроможності.

Для успіху на ринку необхідно забезпечити конрентоздатність новинки, про що звичайно піклуються ще на стадії пошуку нових ідей. Конкурентноздатний товар повинен задовольняти запити покупців (потенційного споживача) на більш високому рівні, більшій мірі відповідати його уподобанням, ніж товари конкурентів або попередні варіанти пропозиції даної компанії. Ступінь задоволення запитів покупців залежить від цілого ряду факторів, що і являють собою фактори конкурентноздатності. Розрізняють:

-технічні фактори, що характеризують технічний рівень і якість товару. Технічний рівень — це технічна досконалість продукту, ступінь втілення в ньому новітніх науково-технічних досягнень. Якість визначається параметрами (показниками), що відповідають певним властивостям товару (міцність, швидкість, естетичні характеристики, безпека, функціональність та ін.);

- техніко-економічні фактори (надійність, матеріалоємність, енергоємність, зручність монтажу і т.д.);

- організаційно-комерційні фактори (ціна, умови платежу, терміни постачання, базисні умови контракту, ефективність маркетингу і реклами, рівень допродажного і післяпродажного сервісу, сертифікація товару та ін.);

^ділову репутацію виготовлювача (постачальника) і характер міжособистісних відносин партнерів (покупця і продавця), що нерідко перетворюються на головні фактори успіху.

Таким чином, аналізуючи конкурентноздатність новинки, варто залучити якнайбільше оцінюваних факторів. їхній добір повинен базуватися на знанні умов цільового ринку, запитів потенційних покупців, діяльності і пропозицій конкурентів, науково-технічних досягнень у галузі.

Необхідно відзначити, що серед факторів конкурентноздатності важливе місце займають вартісні параметри. На перший погляд здається, що насамперед ціна продажу повинна бути врахована в оцінці конкурентноздатності товару. Але практика показує, що надійніше брати до уваги ціну споживання, що являє собою суму ціни продажу і усіх витрат покупця (користувача) протягом терміну експлуатації (використання) товару. Вони залежать і від рівня якості товару, і від його надійності, і від вартості експлуатації та інших витрат, у той час як ціна продажу далеко не завжди прямо пов'язана з рівнем якості і може бути як завищеною, так і заниженою, що обумовлено ціновою політикою компанії.

Модель ціни споживання готового споживчого виробу може включати: ціну продажу, транспортні ви-| трати, вартість налагодження, вартість упакування збереження, витрати покупця з навчання персоналу, витрати на відходи у процесі експлуатації, витрати обслуговування, вартість палива (енергії), витрати на] ремонт і придбання запасних частин, податки, витрати на утилізацію, вартість страховки.

Ціна споживання сировинного товару складається; з ціни придбання і ціни утилізації. Ціна придбанням включає ціну продажу і накладні витрати, не пов'язані і з переробкою сировини. Ціна утилізації включає вартість енергії, допоміжних матеріалів, заробітну плату персоналу, вартість амортизації.

Установлено, що зниження ціни продажу, як пра-1 вило, не призводить до підвищення рівня конкурентноздатності, якщо співвідношення ціни продажу і ціни споживання знаходиться в межах 0,05-0,2.

Таким чином, товар буде привабливим для споживача низькою ціною споживання (тобто своєю надійністю, високими експлуатаційними характеристиками та ін.), навіть якщо він дорожчий конкуруючий, але споживає менше електроенергії, неї вимагає ремонту протягом 10-12 років і т.п. (наприклад, телевізор).

 

 


Читайте також:

  1. Аналітичні параметри
  2. Аналітичні параметри
  3. Артеріальний пульс, основні параметри
  4. Будова, характеристики і параметри біполярного транзистора
  5. Варіатори та їхні основні параметри
  6. Види передавальних пристроїв РЛС РТВ та їх параметри
  7. Вікна та їх основні параметри
  8. Вплив методів перепроектування робіт на базові параметри роботи
  9. ВТОРИННI ПАРАМЕТРИ ДОВГОЇ ЛIНIЇ
  10. Втрата непараметричними критеріями згоди „свободи від розподілу” при складних гіпотезах
  11. Геометричні, кінематичні, силові та динамічні параметри
  12. Головні параметри кар’єрних полів




Переглядів: 599

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Суть якості товару. Показники, що характеризують якість продукції. | Суть і критерії визначення нових товарів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.094 сек.