Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Торгівля. Кредит. Фінанси

Розвиток ремесла міст сприяв зростанню торгівлі. Особливо жваво вона проводилася у міських республіках Північної Італії – Флоренції, Венеції, Генуї, де зростав торговий і позиковий капіталістичні мануфактури, розвивалася банківська справа. У Венеції зародилася сучасна бухгалтерія. У Західній Європі розвивалися внутрішня сухопутна і зовнішня морська торгівля. Вже в ХІ - ХІІст. визначилися її центри - Венеції, Генуя, Піза.

Північно італійські купці витіснили з середземноморських торгових шляхів візантійців і арабів. З портів Близького Сходу європейці привозили товари Індії, Китаю, Сирії та інших азіатських країн. Якщо левантійська торгівля займалася переважно продажем на західноєвропейських ярмарках східних товарів, то північна – виробів місцевої промисловості, продуктів сільського господарства.

Провідна роль у північній торгівлі належала Гамбургу, Любеку, Лондону. Згодом утворився союз приморських міст під назвою Ганза.

Товари ганзейської і лівантійської торгівлі зустрічалися на ярмарках Західної Європи, особливо у Французькій провінції Шарпань. Розвинулася і сухопутна торгівля.

У Західній Європі в середні віки в грошовому обігу була велика кількість найрізноманітніших монет. Із золотих найпоширенішими були північно італійські дукати, їх почали випускати в 1284р. венеціанці. Маса монети становила 3,5г. золота. Були різні срібні гроші, маленькі роздрібні монети.

Разом з появою банківської системи виник кредит. Оскільки банкіри були монополістами, вони встановили надмірні проценти на позиковий капітал. У середні віки він ніколи не був менший як 15-25%. Часто банківські асоціації розорялися, через те що їхніми кредиторами були королі, царі чи імператори. Найуспішніше розвинулася кредитно – лихварська система у Франції. У Німеччині при кредитно – лихварських операціях широко застосовувалися безготівкові рахунки. Небувалого розвитку набула банківська справа і в Нідерландах.

Інтенсивний розвиток сільського господарства, промисловості, в тому числі мануфактур, торгівлі, грошового обігу, банківської справи, кредиту, свідчить, що в ряді країн Західної Європи з’явилися наростки нового, прогресивного виробництва.

 

Запитання для самоперевірки:

1. Охарактеризуйте шляхи формування форми і типи власності в добу Середньовіччя.

2. Розкрийте особливості становлення феодального господарства Франції, Англії, Німеччини. У чому полягала спадковість гос- подарського розвитку Західної Європи від античності до Середньовіччя?

3. Як і чому відбувалася еволюція феодального маєтку протягом ХІ – ХV ст.? Як змінилися сеньйоріально-селянські відносини протягом цього періоду?

4. Розкрийте фактори розвитку і піднесення міст Західної Європи в ХІ – ХV ст. Опишіть цеховий лад середньовічного ремесла, покажіть його економічну раціональність у ХІІ – ХV ст.

5. Охарактеризуйте риси, характер європейської торгівлі в середні віки, її головні шляхи і райони. Проаналізуйте процес утворення національних ринків.

 

 


Читайте також:

  1. Відсотки за кредит.
  2. Державні фінанси
  3. Державні фінанси та їх розвиток
  4. Економічний розвиток України на рубежі ХIХ-ХХ століть: промисловий переворот, індустріалізація, аграрні реформи, торгівля, фінанси і кредит
  5. Економічний розвиток України на рубежі ХIХ-ХХ століть: промисловий переворот, індустріалізація, аграрні реформи, торгівля, фінанси і кредит
  6. І місцеві фінанси
  7. Лекція 5. Доходи і видатки державного бюджету. Місцеві фінанси
  8. Лекція 8. Міжнародні фінанси
  9. Міжнародний кредит.
  10. МІЖНАРОДНІ ФІНАНСИ
  11. Міжнародні фінанси в системі економічних відносин
  12. Міжнародні фінанси як підсистема міжнародних економічних відносин.




Переглядів: 883

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Середньовічне місто, розвиток ремесла | Основні аспекти розвитку господарства країн Західної Європи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.