Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МІЖОСОБИСТІСНИЙ КОНФЛІКТ

Міжособистісний конфлікт – зіткнення особистостей через несумісність їхніх інтересів, поглядів, цілей діяльності, норм поводження окремих чи людей груп, коли не задовольняються самі таємні, головні потреби особистості, наноситься збиток цінностям її «я».

Міжособистісний конфлікт у гострій формі захоплює людини, загострюються всі протиріччя, незгоди, розбіжності думок і оцінок. При цьому підсилюються не тільки крайності в поглядах і формах поводження, підвищується психічна напруга, емоційна збудливість, підсилюється тривожність, але і загострюється почуття образи, незадоволеності від не придбаної чи позбавленої цінності, не досягнутої мети, поганої оцінки.

Психічна напруженість учасників конфлікту взаємно збуджується і поширюється на всі спільні області їхніх взаємин.

Спотворюються розуміння і сприйняття думок, почуттів, поводження іншого. Будь-яка дія супротивника сприймається як вороже, спрямоване проти інтересів особистості.

Захопленим взаємною ворожнечею присуще прагнення раціоналізувати своє поводження, відношення до себе і до інших, тобто виправдатися, насамперед, у власних очах, психологічно захистити благополуччя, цілісність свого «Я».

У супротивнику вони знаходять сукупність найбільш засуджуваних пороків, а також проектують один на одного раз виниклі, нерідко перекручені, однобічні представлення – стереотипи. Робляться необґрунтовані, крайні узагальнення і перебільшення; судження про супротивника нерідко категоричні, поверхневі і випадкові. Взаємна недовіра, упередженість приводять до порушення контактів між ними, знижується эмпатия.

Причини міжособистісних конфліктів можна об'єднати в три великі групи : виробничо-організаційні, особистісні, поведінкові.

1. Виробничо-організаційні причини: багато працівників з вузьким кругозором, зі слабко розвитим інтересом до виконуваної роботи, але з підвищеною емоційністю. Люди з подібними властивостями особистості мають схильність переключати своє поводження на менш значні, а іноді і суспільно корисні цілі. Попередження конфліктів подібного роду можливо за допомогою правильного розміщення кадрів, постійної виховної роботи.

2. Особистісні причини конфліктів нерідко кореняться в схильності людини до конфліктів. Вона може мати ситуативні чи характерологические передумови. До ситуативних передумов відносяться: підвищена збудливість, сугестивність, стомленість і ін. До характерологическим передумов- «конфліктні» риси характеру: імпульсивність, нестриманість, агресія, агресія, неуважність, егоїзм, а також – антипатія, почуття протидії й ін.

3. Поведінкові причини конфліктів: брутальність, безтактність, зарозумілість, не критичність, тобто низький рівень культури.

 


Читайте також:

  1. Види конфліктів
  2. Види конфліктів за результатами
  3. Види та учасники збройних конфліктів.
  4. Виділяють кілька рівнів подружніх взаємин, на яких можуть відбуватися конфлікти.
  5. Визначення сутності конфлікту
  6. ВИКОРИСТАННЯ ОПЕРАТИВНИМИ ПІДРОЗДІЛАМИ ЗНАНЬ ПРО КОНФЛІКТИ В ЗЛОЧИННОМУ СЕРЕДОВИЩІ
  7. Відмінність міжнародного гуманітарного права від права держав на ведення війни (збройного конфлікту) та від права прав людини
  8. Внутрішньоособистісний конфлікт
  9. Внутрішньоособистісні і персональні методи управління конфліктами.
  10. Г. Зіммель та суспільному розвитку. Вчасно виявлений конфлікт може
  11. Гендерні конфлікти і їх подолання
  12. Деструктивні функції конфлікту




Переглядів: 608

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема №11. | ПРЕДМЕТ ЕКОЛОГІЇ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.