Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Синхронні культури

Ріст у безперервній культурі

Метод безперервного культивування полягає в тому, що в посудину (ферментатор, культиватор), в якій вирощуються бак­терії, весь час надходить свіже поживне середовище і одночасно з такою самою швидкістю відводиться культуральна рідина, яка вміщує бактеріальні клітини та продукти метаболізму. За тако­го культивування можна якоюсь мірою наблизитись до ідеаль­ної ситуації, коли клітини тривалий час перебувають у фазі експоненційного росту за постійної концентрації субстрату та інших незмінних умов. Розглянемо безперервне культивування в режи­мі хемостату та турбідостату.

Ріст у хемостаті. У цьому режимі ріст бактерій контролю­ється концентрацією субстрату. Підтримуючи постійну концент­рацію одного з необхідних субстратів (джерело азоту чи вугле­цю) регулюванням швидкості протоку середовища (швидкості надходження поживного середовища), можна стабілізувати ріст культури. Основним показником безперервного культивування є швидкість розбавлення середовища .

Ріст культури в хемостаті контролюється концентрацією субстрату. На такому обмеженні швидкості росту концентраці­єю одного з необхідних субстратів {лімітувальний фактор) ґрун­тується стабільність системи.

Ріст у турбідостаті. Принцип роботи турбідостату ґрунту­ється на регулюванні швидкості протоку середовища густиною (мутністю) популяції. Датчик мутності регулює через керуючу систему надходження поживного середовища. Турбідостатний контроль може ґрунтуватися на інших методах вимірювання біомаси або продуктів, які утворюються в процесі їхнього рос­ту. Наприклад, рН-статний спосіб керування швидкістю про­току, використання оксистату- керування швидкістю про­току за швидкістю споживання кисню.

Принципові відмінності між періодичною та безперервною культурами:

періодичну культуру можна розглядати як замкнуту сис­тему (якоюсь мірою подібну до багатоклітинного організму), яка в своєму розвитку проходить кілька фаз (лаг-фаза, експоненційна та ін.). Умови існування у всіх цих фазах різні. Автоматичне регулювання в періодичній культурі навряд чи можливе;

безперервна культура — це відкрита система, яка намага­ється досягти динамічної рівноваги. Фактор часу певною мірою виключається. Для організмів створюються незмінні умови сере­довища. Легко піддається автоматичному регулюванню.

Для вивчення синтезу окремих компонентів клітини в про­цесі її поділу, проведення цитогенетичних і генетичних дослід­жень використовують синхронні культури. Це культури, в яких певний час всі клітини діляться одночасно (синхронно) за рахунок однакової готовності до росту та поділу окремих осо­бин. Синхронізація культури досягається фізичними та хіміко-біологічними методами:

фізичні — температурна дія, диференційне центрифугуван­ня, диференційне фільтрування, чергування світлових і темнових режимів у фотосинтезу вальних бактерій. За диференційного центрифугування або фільтрування можна відділити клі­тини легкої фракції (менших розмірів), які діляться синхронно впродовж кількох перших генерацій. Ці два методи є найбільш м'якими методами синхронізації культур;

хіміко-біологічні — вирощування бактерій на неповноцін­них поживних середовищах з наступним перенесенням їх у повно­цінні середовища, вимушене голодування бактерій.

 

ТЕМА 4:СИСТЕМАТИКА ПРОКАРІОТ.

 


Читайте також:

  1. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  2. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ
  3. Амстердам, Дельфт — осередки культури Нідерландів
  4. Артефакти культури. Знання, цінності і регулятиви як три основних види смислів культури.
  5. Архаїчні культури на території України. Трипільська культура та її здобутки.
  6. Асинхронні виконавчі двигуни і тахогенератори
  7. Асинхронні генератори
  8. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  9. Братства та їх роль в розвитку української культури.
  10. Варни і касти, їх роль у розвитку культури. Поширення буддизму та джайнізму.
  11. Вибір слова – основа культури мовлення
  12. Виникнення культури




Переглядів: 2009

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ріст бактерій у періодичній культурі | ПІДХОДИ (ПРИНЦИПИ) КЛАСИФІКАЦІЇ БАКТЕРІЙ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.