Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



НА СИСТЕМУ КРОВІ

І ТОНУС МІОМЕТРІЯ. ПРЕПАРАТИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ

Тема: ЗАСОБИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА СКОРОТЛИВУ АКТИВНІСТЬ

Лекція № 14

Питання:14.1. Засоби, що Впливають на скоротливу активність і тонус міометрія. 14.1.1. Засоби, що посилюють скоротливу активність міометрія (утеротоніки). 14.1.2. Засоби, що знижують скоротливу активність міометрія (токолітики). 14.1.3. Засоби, що підвищують переважно тонус міометрія. 14.1.4. Засоби, які застосовують для збереження вагітності в ранні терміни. 14.2. Засоби, що впливають на систему крові. 14.2.1. Засоби, що стимулюють еритропоез (протианемічні). 14.2.2. Засоби, що стимулюють лейкопоез. 14.2.3. Засоби, що впливають на згортання крові.

14.1. Засоби, що впливають на скоротливу активність і тонус міометрія (табл. 26).

14.1.1. Засоби, що посилюють скоротливу активність міометрія (утеротоніки):

1. Препарати задньої частки гіпофіза— окситоцин, пітуїтрин, гіфотоцин, дезамінокситоцин, метил окситоцин.

2. Препарати простагландинів— динопрост (ензапрост, простин Е), динопростон (простий Е2, цервіпрост), простенон.

3. Допоміжні засоби— промедол, прозерин, рицинова олія, естрон (фолікулін), естрадіолу дипропіонат, енергетичний комплекс (40% розчин глюкози, вітаміни С, Вь кальцію хлорид, кальцію глюконат, сигетин).

Окситоцин— синтетичний гормон задньої частки гіпофіза. Посилює ритмічні скорочення матки, підвищує її тонус (напруження м'яза), стимулює синтез простагландинів у міометрії. Матка чутлива до окситоцину в останній термін вагітності та через 2—3 дні після пологів. Застосовують при слабкості пологової діяльності для стимуляції пологів, гіпотонічних маткових кровотечах. Протипоказаний при невідповідності розмірів плода і таза, косому і поперечному положенні плода, попередньому кесаревому розтині. Вводять для стимуляції пологів внутрішньовенно крапельне 5 ОД на 500 мл 5% розчину глюкози зі швидкістю 8—10 крапель за 1 хв, кожні 15—20 хв дозу збільшують на 19 крапель. Максимальна доза — 40 крапель за 1 хв. Для усунення тонічного компонента в дії окситоцину вводять атропіну сульфат. Окситоцин доцільно вводити при значному розкритті шийки матки (на 6 пальців і більше) і вторинній слабкості пологів. Для зупинки гіпотонічних кровотеч вводять внутрішньом'язово або в шийку матки 3—5 ОД.

Пітуїтрин — витяжка із задньої частки гіпофіза тварин, містить 2 гормони — окситоцин та вазопресин. Дія пітуїтрину на міометрій визначається наявністю окситоцину. Вазопресин — антидіуретичний гормон, знижує діурез, затримує воду та іони в організмі і за рахунок цього підвищує AT. Пітуїтрин застосовують в акушерстві та гінекології в тих же випадках, що й окситоцин. Протипоказання до застосування, як і в окситоцину. Пітуїтрин також не можна застосовувати при гіпертензії.

Простагландини — біогенні біологічно активні речовини, мають багатогранну фізіологічну активність. Вперше їх було виявлено в простаті, звідки й отримали свою назву.

Простагландини груп E i F виявляють виражену стимулів ну дію на матку, причому на відміну від гормонів гіпофіза біометрій чутливий до простагландинів протягом усього періоду вагітності.Крім цього, простагландини (особливо динопростон) мають здатність розширювати шийку матки. Застосування простагландинів для стимуляції пологів є фізіологічно обгрунтованим: при фізіологічних пологах окситоцин, який утворюється в організмі матері і плода, забезпечує виділення простагландинів за рахунок ішемії міометрія та звільнення з клітин кальцію.

Динопрост (простагландин F2, простий, ензапрост) справляє виражену стимулівну дію на матку, підвищуює її тонус, розслаблює м'язи шийки матки. Застосовують для стимуляції пологів, зупинки важких маткових кровотеч, розширення шийки матки при

операціях, переривання вагітності за медичними показаннями на пізніх термінах (15 тиж і більше). Побічна дія — тахікардія, бронхоспазм, підвищення температури тіла, гіпертонус і розрив матки, ендометрит, флебіт.

Динопростон(цервіпрост, простий Е2) має властивості, подібні до динопросту, але відіграє більш важливу роль у розпочинанні пологового акту. Тому застосовують його у вигляді гелю і таблеток ендоцервікально для розширення шийки матки перед стимуляцією пологів окситоцином (якщо розширення шийки менше ніж на 6 пальців), а також як і динопрост.

14.1.2. Засоби, що зменшують скоротливу активність міометрія (токолітики):

1. β2-Адреноміметики-- фенотерол (партусистен), сальбутамол, гексопреналін (гініпрал), ритодрин (пре-пар).

2. Засоби для наркозу— натрію оксибутират, азоту закис.


Читайте також:

  1. Біомаса - Кількість живої речовини на одиниці площі чи об'єму місцеперебування в момент спостереження. Визначається сумою біомаси усіх популяцій, що населяють дану екосистему.
  2. В десяткову систему числення
  3. Варіанти групи крові
  4. Визначення груп крові. Сумісність крові.
  5. Відомості про систему
  6. Гази крові, та кислотно-лугова рівновага.
  7. Гемодинамічний опір – це опір судин руху крові
  8. Гемотрансфузія – переливання крові.
  9. Групи крові
  10. Групи крові
  11. Групи крові
  12. Групи крові у людини і фактори крові у тварин.




Переглядів: 900

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Засоби, що впливають на секрецію залоз кишок. | Спирт етиловий.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.