Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Огляд сучасних САПР

Рис. 11.1. Структура системи PCAD 2001

8. Багатокроковий “відкат” вперед і назад (Undo і Redo).

9. Автоматичне розміщення компонентів на платі й ефективне автоматичне трасування провідників.

10. Випуск керуючих файлів для фотоплотерів з урахуванням особливостей технології конкретного устаткування.

11. Використання великої кількості бібліотек сучасних імпортних елементів, що можна поповнити бібліотеками вітчизняної елементної бази, зокрема, імпортованими з PCAD для DOS.

11.2. Модулі системи PCAD 2001

PCAD Schematic і PCAD PCB графічний редактор принципових схем і друкованих плат (рис. 11.2, 11.3). На відміну від радніших версій робота цих модулів організована у середовищі Windows, що прискорює освоєння PCAD 2001 і робить їх легкодоступним. Копіювання об’єктів у буфер обміну Windows дозволяє не тільки переносити їх з однієї бази даних в іншу, але і поміщати в інші програми Windows, наприклад у MS Word для випуску технічної документації.

При розміщенні на схемі символу компонента у вікні виводиться його зображення. При цьому для цифрових інтегральних схем передбачено три варіанти графіки: Normal нормальне (у стандарті США), DeMorgan позначення логічних функцій, IEEE у стандарті інституту інженерів по електротехніці й електроніці (найбільше близьке до вітчизняних стандартів).

У PCAD є можливість доступу до всіх елементів на більш низьких рівнях ієрархії.

Існує можливість видалення ізольованих острівців міді, можливість завдання різних зазорів для різних провідників, класів провідників і провідників, що знаходяться на різних шарах, розщеплення металізованих шарів на декілька областей для підключення різних джерел живлення й окремо аналогової і цифрової «землі». Бази даних схем і ДП усіх попередніх версій PCAD через текстовий формат PDIF переносяться в PCAD 2001.

Проектувальник має можливість задавати специфічні дані, привласнювати їм імена, заносити чисельні або текстові значення і розміщати їх у довільних місцях на кресленні схеми або друкованої плати. На основний напис креслення наноситься інформація про ім’я розроблювача і керівника, найменуванні компанії, дати створення і внесення виправлень і т.п. Передбачено можливість попереднього перегляду однієї або декількох сторінок документів перед їхнім виводом на друк. Розходження отворів в шарах металізації і звичайних контактних площадок використовується при проставлені символів отворів і створенні керуючих файлів для свердлильних верстатів, фотоплотерів у форматі DXF і упорядкованих звітів. Команда DRC виконує оперативний контроль за дотриманнями зазорів до краю плати, коректно обробляє підключення до металізуючих полігонів декількох кіл, а також коректно вибирає відстані між заштрихованими полігонами та іншими об’єктами. Для кожного шару ДП індивідуально визначаються форми контактних площадок/перехідних отворів і окремо визначаються способи їхнього під’єднання до шарів або областей металізації.

У PCAD 2001 є широкі можливості щодо перевірка правильності принципових електричних схем. Помилки різного характеру можуть за бажанням користувача інтерпретуватися як власне помилки або як попередження, що не перешкоджають подальшій роботі з проектом. У звітах про перевірку помилки можуть сортуватися на основі імен правил перевірок, категорій або за рівнем значимості. Додатково можна вибрати індивідуальні форми маркерів для помилок різного роду.

Трасувальники викликаються з керуючої оболонки PCAD PCB і тут же робиться настроювання стратегії трасування. Інформацію про особливості трасування окремих ланцюгів за допомогою стандартних атрибутів, можна ввести на етапах створення принципової схеми або ДП. До них відносяться атрибути ширини траси, типу асоціюючих із нею перехідних отворів і їх максимально допустима кількість, мітка заборони розриву ланцюга в процесі автотрасування, мітка попередньо розведеного і зафіксованого ланцюга. Library Executive менеджер бібліотек Library Manager із pозшиpеними можливостями (рис. 11.4). Має інтегровані бібліотеки, що містять графічну інформацію про символи, типові корпуси компонентів і текстову інформацію. У цьому принципова відмінність від інших програм, що мають окремі бібліотеки символів і корпусів, які містять як графічну так і текстову інформацію. У інтегрованій бібліотеці кожному символу можуть бути зпівставлені декілька варіантів корпусів. Бібліотеки легко поповнюються за допомогою графічних редакторів, а пакувальна інформація про цоколівку компонентів, логічної еквівалентності виводів і т.п. координується адміністратором бібліотек.

Вся текстова інформація про пакування компонентів і про їх атрибути заноситься в таблиці, зручні для перегляду і редагування. Тим самим виключаються помилки неузгодженого введення цієї інформації. Бібліотеки всіх попередніх версій PCAD через текстовий формат PDIF переносяться в PCAD 2001 і потім об’єднуються в інтегровані бібліотеки.

Основне нововведення взаємодія з майстpами створення символів і коpпусів компонентів Symbol Editor і Pattern Editor.

ShapeBased Autorouter безсіткова програма автотрасування

ДП. Цей модуль призначений для автоматичного розведення багатошарових друкованих плат із високою щільністю розміщення елементів, особливо з застосуванням технології поверхневого монтажу для корпусів елементів, виконаних у різних системах координат. У ньому є можливість розміщення провідників під різними кутами на різних шарах плати, оптимізація їхньої довжини і числа перехідних отворів. Сучасні безсіткові алгоритми трасування дозволяють аналізувати корисну площу друкованої плати, багаторазово виконувати процедури розштовхування, розриву і перерисовування провідників з метою їх найбільш ефективного розташування. Модуль запускається безпосередньо з редактора PCAD PCB у вигляді окремого додатка, що дозволяє робити розведення друкованої плати як в автоматичному, так і інтерактивному режимі. Є можливість блокування попередньо розміщених провідників. Стратегія трасування задається за допомогою вмикання відповідних опцій і прапорців у керуючих діалогових вікнах.

Relay спрощений графічний редактор ДП, призначений для колективної роботи над проектом. По закінченні розробки ДП її можна переглянути і проконтролювати дотримання технологічних норм.

З його допомогою розроблювач схем може виконати попереднє розміщення компонентів, задати інформацію про ширину ряду кіл і допустимих зазорів і передати ці дані конструкторам. Цей додаток є аналогом графічного pедактоpа PCAD PCB з обмеженими можливостями. Друковані плати можна переглядати, вpучну pедагувати і виконувати вивід на пpинтеpи і плотеpи. Ним можна створювати керуючі файли фотоплотеpів і верстатів із ЧПУ, тpасувати пpовідники у інтеpактивном і автоматичному pежимах, створювати шари металізації, виконувати коpектування пpоекту ECO і pяд інших опеpацій. З його допомогою pазpобник схем може виконати pозстановку компонентів на ДП, задати найбільш істотні атpибути, які будуть використані пpи автотpасуванні (напpиклад, допустимі зазоpи), і пpокласти найбільш кpитичні тpаси. Потім ці pезультати пеpедаются констpуктоpу для завеpшення pозpобки друкованої плати за допомогою PCB. Кpім того, за допомогою Relay виконується контpоль технологічних ноpм DRC і запускаються утиліти DBX. Interoute Gold утиліта, що дозволяє в інтерактивному режимі прокладати провідники, автоматично розсуваючи ті, що заважають. Вона являє собою розширення гpафічного peдактоpа друкованих плат PCAD PCB з опціями для автоматичного pозсуву заважаючих тpас пpи пpокладанні пpовідників вpучну.

InterPlace DBX утиліта InterPlace це інтерактивний засіб розміщення компонентів (базова програма PCAD PCB дозволяє виконати розміщення компонентів вручну, для автоматичного розміщення використовується окрема програма SPECCTRA). Розміщення компонентів виконується з обліком наявних технологічних вимог (або Constraints). Компоненти можуть бути об’єднані у фізичні або логічні групи і розміщені на платі, вирівняні, переміщені або повернені.

PCS (Parametric Constraint Solver) Ця утиліта дозволяє задати набір правил проектування (ширина провідника окремого ланцюга, значення зазорів, типи перехідних отворів і т.п.) для передачі їх програмам авторозміщення компонентів, автотрасування провідників, контролю за дотриманням технологічних обмежень DRC і виготовлення друкованих плат на етапах створення принципової схеми і початкових етапах роботи з друкованими платами. Правила проектування задаються у вигляді констант або математичних виразів.

Document Toolbox додаткова опція PCAD PCB і Schematic для розміщення на кресленнях схем або друкованих плат різних діаграм і таблиць, упорядкування різних списків і звітів, що динамічно обновлюються, таблиць свердління, даних про структуру плати, технологічної й облікової інформації, розміщення на кресленнях схем списків з’єднань, виводів підключення живлення та іншої текстової інформації. Програма призначена для розширення можливостей випуску технічної документації без використання креслярських програм. Document Toolbox дозволяє автоматизувати створення конструкторської документації, необхідної для виробництва проектованих друкованих плат.

Препроцесори Для виготовлення фотошаблонів на вітчизняному устаткуванні необхідно перекодувати у їхній формат керуючі файли у форматі Gerber. З цією метою використовуються препроцесори, створені у свій час для PCAD 4.5. Препроцесори використовуються для перекодування керуючих файлів у форматі Gerber у формати фото Плотерів ADMAP5, ARISTOMAT, Quest EMMA30/80, МІНСЬК 2005, КПА1200, ЭМ5039 та свердлильних верстатів Exellon, ADMAP5, AlphaZ , Micronic5, А.Р.Б. М, ВП910, КПМ3, МА115, ОФ72Б, СМ600, СФ4.

Інші утиліти Ці утиліти дають змогу отримати дані з відкритих файлів схем і друкованих плат, обробляють їх, складають звіти, передають дані третім програмам і вносять корективи в поточну базу даних. Зокрема, з їхньою допомогою перенумеровуються компоненти, створюються звіти в заданому користувачем форматі, автоматично створюються конструктиви компонентів, виводи яких розташовані на колі або утворять масив, розраховуються паразитні параметри друкованих плат для розрахунків цілісності сигналів за допомогою системи моделювання DesignLab і т.п.

Тема 12. Сучасні САПР та тенденції їх розвитку

До початку 90х рр. XX ст. у промисловості в основному застосовувалися САПР вітчизняної розробки. Багато підприємств створювали, експлуатували і тиражували власні системи. Разом з ефективно працюючими САПР існувало багато розробок, що не відповідали вимогам, які пред’являлися до подібних систем. Вони мали обмежені області застосування, невелику надійність і т.д. Необхідність роботи з такими системами часто викликала у проектувальників негативне відношення до самої ідеї автоматизації проектування.

В кінці XX ст. політика підприємств в області САПР серйознозмінилася. Підприємства перестали розробляти власні системи і по чали купувати ліцензійні САПР необхідної конфігурації і функціонального призначення. Кількість вітчизняних розробників САПР різко скоротилося. На ринок стали поступати зарубіжні системи. При цьому, адаптація САПР зарубіжної розробки до вітчизняних умов застосування і їх “русифікація” проходять порівняно просто, але цей процес має деякі труднощі, перш за все позначаються відмінності в нормативних базах (вітчизняні стандарти не співпадають із зарубіжними). Не відповідають марки використовуваних матеріалів, різняться методики визначення їх характеристик, загальна методологія проектування, підходи до визначення режимів обробки, оцінки можливих сил різання і т.д. Все це накладає серйозні обмеження на конкурентоспроможність САПР зарубіжної розробки на вітчизняному ринку. Враховуючи вище вказані обмеження останнім часом на ринку виробників САПР домінуюче положення почали займати розробки російської компанії АСКОН.

Рішення компанії АСКОН це значне скорочення термінів і витрат на конструкторсько-технологічну підготовку виробництва за рахунок створення єдиного інформаційного простору підприємства. Пропоновані рішення мають модульну структуру, що дозволяє оснащувати кожне робоче місце найбільш оптимальним складом програмних засобів воно збалансоване за вартістю і функціональністю.

Серед розробок компанії АСКОН найбільшого розповсюдження здобули:

· система управління інженерними даними і життєвим циклом виробу корпоративного рівня ЛОЦМАН:PLM;

· система управління проектом і електронними документами КОМПАС-Менеджер, інтегрована з САПР КОМПАС і SolidWorks;

· системи для автоматизації конструкторської підготовки виробництва КОМПАС3D і КОМПАС-График з безліччю додаткових спеціалізованих САПР і стандартних бібліотек;

· система автоматизації технологічної підготовки виробництва КОМПАС-Автопроект, що включає додаткові модулі технологічних розрахунків, формування звітів і т.д.;

· система підготовки управляючих програм для 25 координатних верстатів з ЧПУ ГеММа3D;

· інтегровані рішення у області дизайну, проектування, аналізу і підготовки виробництва на базі системи Unigraphics/NX2 для підприємств з складною наукоємною продукцією;

· система SolidWorks і широкий набір повністю інтегрованих в SolidWorks додатків COSMOS/Works, SURFCAM та ін.;

· серія програм Raster Arts для ефективного використання паперових креслень, планів, схем в електронному інженерному документообігу, при розробці нових проектів в САПР і швидкого перекладу паперових архівів в електронний вигляд;

· спеціалізоване програмне забезпечення MSC.Nastran, ANSYS та ін.


Читайте також:

  1. II. Відкриття і подолання схоластичного світогляду
  2. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
  3. Аналітичний огляд
  4. Аналітичний огляд використання вторинної сировини і відходів
  5. Більш повну практику ціноутворення в сучасних умовах у розвинутих країнах світу допоможе з’ясувати короткий виклад розвитку теорії ціни.
  6. В сучасних умовах
  7. В СУЧАСНИХ УМОВАХ
  8. Види світогляду: міфологічний, релігійний та філософський (натуралістична, об’єктивно-ідеалістична, субєктивно-ідеалістичні і матеріалістичні моделі).
  9. Види сучасних вітражів
  10. ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ПРОГРАМНИХ КОМПЛЕКСІВ В УПРАВЛІННІ КОРПОРАТИВНИМИ БІЗНЕС-ПРОЦЕСАМИ
  11. Вимоги до режимів праці і відпочинку та профілактичних медичних оглядів
  12. Виникнення капіталізму у Франції. Наукові погляди А. Монкрет’єна




Переглядів: 1134

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Програма P CAD | Система автоматизованого проектування КОМПАС3D

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.