Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Система автоматизованого проектування КОМПАС3D

Система КОМПАС3D призначена для створення тривимірних асоціативних моделей окремих деталей і складальних одиниць, що містять як оригінальні, так і стандартизовані конструктивні елементи (рис. 12.1). Параметрична технологія дозволяє швидко одержувати моделі типових виробів на основі одноразово спроектованого прототипу. Численні сервісні функції полегшують рішення допоміжних задач проектування і обслуговування виробництва.

Формати IGES, SAT, XT, STEP, VRML забезпечують функціонування комплексів, що містять різні CAD/CAM/CAE системи.

Моделювання виробів в КОМПАС3D можна вести різними способами: знизу вверх (використовуючи готові компоненти), зверху вниз (проектуючи компоненти в контексті конструкції), спираючись на компонувальний ескіз (наприклад, кінематичну схему) або змішаним способом. Така ідеологія забезпечує отримання асоціативних моделей, що легко модифікуються.

Система володіє потужними функціональними можливостями для роботи над проектами, що включають декілька тисяч підзборок, деталей і стандартних виробів. Вона підтримує всі можливості тривимірного твердотільного моделювання, що стали стандартом для САПР середнього рівня:

· булеві операції над типовими формоутворювальними елементами;

· створення поверхонь;

· асоціативне завдання параметрів елементів;

· побудова допоміжних прямих і площин, ескізів, просторових кривих (ламаних, сплайнів, різних спіралей);

· створення конструктивних елементів фасок, скруглень, отворів, ребер жорсткості, тонкостінних оболонок;

· спеціальні можливості, що полегшують побудову форм для ливарень, ливарні ухили, лінії роз’єднань, порожнини за формою деталі (зокрема із завданням усадки);

· створення будь-яких масивів формоутворювальних елементів і компонентів складок;

· вставка в модель стандартних виробів з бібліотеки, формування призначених для користувача бібліотек моделей;

· моделювання компонентів в контексті збірки, взаємне визначення деталей у складі збірки;

· накладення з’єднань на компоненти збірки (при цьому можливість автоматичного накладення з’єднань істотно підвищує швидкість створення збірки);

· виявлення взаємопроникнення деталей;

· можливість гнучкого редагування деталей і складок;

· перевизначення параметрів будь-якого елементу на будь-якому етапі проектування, що викликає перебудову всієї моделі.

Новизна останніх версій версій КОМПАС3D Vх це – функціональне покращення моделювання деталей з листового матеріалу, набір команд для створення листового тіла, згинів, отворів і вирізів в листовому тілі, замикання кутів, а також виконання розгортки одержаного листового тіла (зокрема формування асоціативного креслення розгортки).

Нові можливості КОМПАС3D Vх не обмежуються тільки функціями гнучкості вони мають можливості щодо закладки документів, колірні схеми, збереження профілів користувачів, удосконалення в роботі з параметричними змінними, масивами елементів, растровими об’єктами ці і десятки інших функцій роблять роботу проектувальника ще зручнішою і ефективнішою, чим раніше.

Випуск конструкторської документації в КОМПАС-График.

Креслярський редактор КОМПАСГрафик надає найширші можливості автоматизації проектно-конструкторських робіт у різних галузях промисловості. Він успішно використовується в машинобудівному проектуванні, при проектно-будівельних роботах, складанні різних планів і схем (рис. 12.2).

КОМПАС-График може використовуватися як повністю інтегрований в КОМПАС3D модуль роботи з кресленнями і ескізами, так і як самостійний продукт, що повністю вирішує завдання 2D проектування і випуску документації.

Система орієнтована на повну підтримку стандартів ЕСКД. При цьому вона володіє можливістю гнучкого настроювання на стандарти підприємства.

Засоби імпорту/експорту графічних документів (КОМПАСГрафик підтримує формати DXF, DWG, IGES) дозволяють організувати обмін даними з суміжниками і замовниками, що використовують будь-які креслярсько-графічні системи.

КОМПАС-График має такі переваги:

−зручний інтерфейс;

− багатодокументний режим роботи з кресленнями;

− створення бібліотек типових фрагментів;

−численні способи проставляння розмірів і технологічних позначень;

−автопідбір допусків і відхилень;

−швидкий доступ до типових текстів і позначень;

−вбудований текстовий редактор;

−вбудований табличний редактор.

КОМПАСГрафик автоматично генерує асоціативні види тривимірних моделей (зокрема розрізи, перетини, місцеві види, види по стрілці). Всі вони асоційовані з моделлю: зміни в моделі приводять до зміни зображення на кресленні.

Стандартні види автоматично будуються в проекційному зв’язку. Дані в основному написі креслення (позначення, найменування, маса) синхронізуються з даними з тривимірної моделі.

Формування специфікацій. Система проектування специфікацій дозволяє випускати різноманітні специфікації, відомості і інші табличні документи.

Специфікація може бути асоціативно пов’язана з складальним кресленням (одним або декількома його листами) і тривимірною моделлю збірки.

Можлива автоматична передача даних з креслення або моделі в специфікацію або із специфікації в підключені до неї документи. Із специфікації в креслення передаються номери позицій компонентів збірки (стандартних виробів, деталей і т.д.). З складального креслення в специфікацію передаються номери зон, в яких розташовано зображення відповідних компонентів збірки. З моделей деталей і складальних одиниць у специфікацію передаються найменування, позначення, маса і інші дані.

Якщо в складальне креслення вставлені зображення стандартних елементів з прикладних бібліотек то інформація про них передається в специфікацію.

Система проектування специфікацій підтримує заповнення розділів і підрозділів і стандартне сортування рядків усередині них. Правила сортування рядків за умовчанням відповідають стандарту і при необхідності вони можуть бути змінені користувачем.

Різноманітність параметрів і настройок, особливо застосування призначених для користувача бланків, дозволяє створювати не тільки специфікації ГОСТ. Механізми модуля розробки специфікацій відмінно підходять для роботи з різними відомостями, переліками, каталогами і списками: їх рядки можна нумерувати, сортувати, пов’язувати з документами і графічними об’єктами і т.д. Комбінуючи різні настройки специфікації, можна створювати відомості специфікацій, відомості посилальних документів, відомості закупівлі виробів, таблиці з’єднань, листи реєстрації змін і інші документи.

Спільна робота КОМПАС з іншими системами

CAD/CAM/CAE. АСКОН приділяє велику увагу забезпеченню зручного і швидкого обміну інформацією з іншим ПЗ САПР. КОМПАС VХ Plus містить різні конвертори для обміну даними з іншими системами проектування, інженерних розрахунків, підготовки управляючих програм і т.д. Функції імпорту даних з більшості форматів, а також деякі функції експорту надаються користувачам КОМПАС VХ Plus безкоштовно. До них відносяться:

−читання графічних файлів форматів DXF, DWG і IGES;

−читання файлів тривимірних моделей форматів IGES, SAT, XT, STEP;

−запис файлів тривимірних моделей форматів IGES, SAT, XT, STEP, VRML і STL;

−запис даних специфікації у формати DBF і Microsoft Excel;

−запис документів КОМПАС в різні растрові формати (TIFF, GIF, JPEG, BMP, PNG, TGA);

−читання і запис текстових файлів форматів ASCII (DOS), ANSI (Windows); читання текстових файлів формату RTF.

Деякі конвертори для експорту і імпорту даних є окремими компонентами системи. Використовуючи їх, можна виконати:

−запис графічних файлів форматів DXF, DWG і IGES;

−читання файлів формату PDIF (PCAD);

−читання файлів *.model системи CATIA 4 в КОМПАС-График. Інтеграція з САПР SolidWorks, Unigraphics, SolidEdge забезпечується за рахунок підтримки в КОМПАС VХ Plus читання і записи даних Parasolid.

АСКОН випустив утиліти призначені для замовників приладобудівного профілю. Конвертер 3D моделей друкованих плат дозволяє читати в КОМПАС стандартизований формат обміну даними IDF. 3DКонвертер працює з IDFфайлами, які експортуються з систем PCAD версій 2000..2002 і ORCAD версій 9.x.

Конвертер текстових конструкторських документів призначений для отримання у форматах КОМПАС Переліку елементів і специфікації на вироби, розроблені в системах PCAD і ORCAD. Одержані документи можуть бути при необхідності допрацьовані стандартними засобами КОМПАС. Конвертор працює з ВОМфайлами систем PCAD версій 2000...2002 і ORCAD версій 9.x.

Тема 13. САПР автоматизації технологічної підготовки виробництва та моделювання


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  3. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  4. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  5. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  6. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  7. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  8. VI. Узагальнення та систематизація знань
  9. VII. Етап проектування
  10. VII. Етап проектування
  11. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  12. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.




Переглядів: 1240

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Огляд сучасних САПР | КОМПАС АВТОПРОЕКТ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.062 сек.