МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Тема 2. Фінансова система України
1. Фінансова система – це: а) сукупність певних сфер фінансових відносин; б) сукупність різних інститутів, що забезпечують функціонування і взаємодію всіх сфер, а також управління ними; в) сукупність незалежних та відокремлених одна від одної фінансових сфер.
2. За якими ознаками у фінансовій системі вирізняються окремі підсистеми? а) наявністю власної фінансової бази, що утворюється на основі первинних доходів суб’єктів економічних відносин; б) функціональним призначенням кожної підсистеми, що забезпечує фінансування витрат для досягнення конкретних специфічних цілей; в) єдністю та взаємодією підсистем, а також взаємоузгодженістю їх фінансових планів і балансів; г) відокремленістю та фінансовою незалежністю підсистем від інших ланок фінансової системи.
3. Які ланки фінансової системи належать до сфери державних фінансів ? а) державний бюджет; б) місцеві бюджети; в) фінанси домогосподарств; г) державні цільові фонди; д) фінанси підприємств, організацій та установ; є) державний кредит.
4. Принципами побудови фінансової системи є: а) принцип єдності; б) принцип функціонального призначення ланок; в) принцип незалежності.
5. До організаційного складуфінансової системи входять: а) органи управління; б) підприємства різних форм власності; в) домогосподарства; г) фінансові інститути.
6. Основним елементом структури фінансової системи є: а) державні фінанси; б) фінанси домогосподарств; в) фінанси підприємств, організацій та установ.
7. Страхові фонди можуть використовуватись в економіці до настання страхового випадку: а) як інвестиційні ресурси; б) як кредитні ресурси; в) можуть використовуватись тільки в момент настання страхового випадку.
8. Фінансовий ринок включає такі ланки: а) ринок грошей; б) ринок капіталів або кредитних ресурсів; в) ринок цінних паперів; г) ринок страхових послуг.
9. Державний кредит– це сукупність відносин, у яких держава виступає в ролі: а) позичальника коштів; б) посередника; в) кредитора; г) гаранта угоди.
10. Чим є державний кредит? а) заборгованістю держави; б) грошовими фондами, які надаються державі на доброчинній основі; в) додатковими грошовими фондами, які надаються на умовах повернення у визначені терміни та під відповідні проценти.
11. У чому полягає призначення страхових фондів? а) у покритті витрат, які виникли за непередбачуваними обставинами; б) у фінансування додаткових заходів, які не були заплановані, але є необхідними для держави; в) в отриманні додаткових прибутків.
12. З чим пов’язано виникнення страхових фондів? а) з наявністю ризиків у господарській діяльності; б) з наявністю ризиків у суспільному житті; в) з можливістю отримувати додаткові прибутки.
13. Доходи домогосподарств формуються головним чином із таких джерел: а) заробітна плата працюючих членів; б) соціальна допомога та пенсії; в) кредити; г) доходи від підсобних господарств і присадибних ділянок; д) доходи від власного бізнесу; є) дивіденди та відсотки від цінних паперів; ж) проценти від банківських вкладів.
14. Основну частку видатків домогосподарств пересічного громадянина в Україні становлять видатки: а) на житло; б) на відпочинок; в) на харчування; г) на одяг та речі побутового вжитку; д) на туризм.
15. Основну роль у забезпеченні ефективного економічного та соціального розвитку країни відіграють: а) фінанси домогосподарств; б) фінанси підприємств; в) страховий ринок; г) фінансовий ринок.
Читайте також:
|
||||||||
|