МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Судові рішення в зарубіжних країнах.Правосуддя в зарубіжних країнах здійснюється судами , які формуються різними способами та мають досить різний склад. Наприклад: 1. в кожному із 5-ти вищих спеціальних федеральних суддів в Німеччині працює в середньому 21 суддя; 2. у Верховному суді США – 9 суддів; 3. Японії – 15; 4. Індії – 17. Крім суддів до судових установ можуть входити: прокурори, судові слідчі, працівники канцелярії судів, секретарі судових засідань і ін.
Щодо порядку формування судів, то він є досить різним і залежить від моделі судової системи. Наприклад: У США – судді обираються громадянами (більшість цитат) В країнах тоталітарного соціалізму – судді нижчих судів обираються громадянами або представницькими органами. В більшості країн судді призначаються, але у вищих судах це, як правило, відбуваються за допомогою різних органів влади. Наприклад: У США- федеральні судді, голова верховного Суду – призначаються Президентом за згодою сенату. В Японії – члени Верховного Суду призначаються імператором за поданням кабінету міністрів (головний суддя) і кабінету (решта суддів). У Італії, Франції судді призначаються на конкурсній основі органами суддівського самоврядування – верховними радами магістратури. У Великобританії судді призначаються лордом-канцлером (міністр юстиції) за поданням ради, яка функціонує при ньому. В Нідерландах – монархом (хоча фактично, міністром юстиції). У Мексиці – судді штатів призначаються законодавчими зборами штатів. У зарубіжних країнах існує декілька видів судових органів.
1. Органи досудового розслідування Медіатори, консіліатори (примирителі, посередники) у Франції, Італії. “Народні примирителі” і комісії примирителів – в КНР, народні суди в Індії, адміністративні судді в США, адміністративні трибунали у Великобританії. Ці органи розглядаються як мирові судді у незначних справах. 2. суди загальної юрисдикції, які розглядають кримінальні, цивільні, трудові спори тощо. До їх структури відносяться мирові судді. 3. спеціальні суди: · військові; · суди у справах неповнолітніх; · трудові; · по земельних і водних спорах; · претензійні; · комерційні (по торгових спорах) і ін. Особливим видом спеціальних судів є адміністративні суди, які розглядають спори громадян з чиновникам і державними органами з питань управління в зв’язку з порушенням прав людини (США, Великобританія, Франція, Швеція, Італія і ін.). 4. мусульманські суди розглядають справи лише з тих питань, які зазначені у священних книгах (Коран, і сунні). 5. суди звичаєвого права – це племенні суди, в яких беруть участь вожді, старійшини. Вони розглядають: · спори між сусідами; · спори про використання землі, лісу, пасовищ; · деякі сімейні спори за звичаями племені; Кримінальні справи такі суди розглядати не можуть . Особливе місце займають конституційні суди, або суди, які розглядають питання конституційної відповідальності вищих посадових осіб. Наприклад: Франція – Високий Суд Правосуддя, Польща – Державний Трибунал. В деяких країнах діють Церковні суди, які розглядають справи священників, але можуть застосовувати покарання і до прихожа.
Системи судових органів є різними залежно від форми держави (унітарна, федеративна). В унітарних державах - єдина система загальних судів. В федеративній державі – 1. єдина система загальних судів (Канада); 2. можлива і окрема система федеральних судів; 3. окрема система судів суб’єктів федерації (США – ВС США – ВС Штатів). Загальні суди, як правило поділяються на: 1. суди першої інстанції мирові судді, поліцейські суди, районні суди, суди судових округів; 2. апеляційні суди (високі); 3. касаційні суди (це або вищестоящі суди, або верховні суди). В деяких країнах такого поділу не існує (Науру, Тувалу – оскільки кількість населення цих країн становить не більше 10 тис. чол.)
Читайте також:
|
||||||||
|