Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Мови як знакові системи. Природні та формальні мови. Алгоритмічні мови та мови програмування як приклади формальних мов.

Інформації пов’язується з носієм через певний спосіб її подання. Вибір того чи іншого способу подання інформації означає вибір мови.

Мовою називається система знаків та правил, яка забезпечує спілкування, а також відображення, опис та передавання інформації.

Мова— це знакова система, яка служити засобом вираження думок, засобом спілкування між людьми, засобом передачі думок, знання, інформації від людини до людини, від покоління до покоління. Таким чином, можна говорити про мову міміки, жестів, розмовну мову, мову умовних знаків тощо.

Усі мови поділяються на природні (розмовні) та штучні (формалізовані).

Кількість природних мов та діалектів, які існують в світі, становить близько 10 000. Природні мови утворилися в процесі формування людського суспільства і продовжують розвиватися.

Природні (розмовні)мови виникли історично, у процесі практичної та теоретичної діяльності людей. Природні мови називають ще національними мовами. У природній мові розрізняють алфавіт і граматику.

Штучні (формалізовані) мови – це особливі системи знаків і символів, які створюються людьми з певною метою: для скорочення запису текстів, здійснення математичних та логічних операцій із знаками, уникнення багатозначності (полісемії) природної мови.

Штучні мови призначаються для окремих галузей діяльності людини. Так, наприклад, у навчанні математики використовується мова математичної символіки, а для розв'язування задач на комп'ютері – мова програмування. Характерною особливістю штучних мов є формалізованість, точна визначеність правил мови, без знання яких її використання неможливе. Штучні мови створюються в результаті діяльності відповідних фахівців. Так, в історії математики простежується довгий шлях формування звичних для нас математичних позначень. Історія мов програмування значно коротша: вона бере свій початок із середини минулого століття. Проте сьогодні існують тисячі мов спілкування з комп'ютером, і це відбиває різноплановість задач, для розв'язання яких він застосовується.

До штучних або формалізованих мов належатирізноманітні системи знаків-сигналів (наприклад, знаки дорожнього руху), кодових систем (наприклад, абетка Морзе), мова формул або наукова мова, яка створюється в різних науках вченими (формули в математиці, логіці, фізиці, хімії та ін.), мова програмування (Алгол, Фортран, Кобол та ін.) Основна особливість штучних мов – їх допоміжна роль у відношенні до природних мов, вузькофункціональний характер використання, більша умовність виразу.

Алгоритмі́чна мо́ва – формальна мова, призначена для записування алгоритмів. Під алгоритмічною мовою розуміють набір символів, систему правил складання з цих символів конструкцій для запису алгоритмів, а також систему правил, які дозволяють однозначно розуміти зміст цих конструкцій. Алгоритмічну мову, яка застосовується для запису програм і даних у процесі розв'язування завдань на ЕОМ, називають мовою програмування. Зараз існує більше 2000 алгоритмічних мов програмування, серед яких нараховується близько 120 мов, що одержали значне поширення.

Мо́ва програмува́ння – формальна мова представлення програм для системи програмування. (Фортран, Кобол, Алгол, Pascal, Java, C, C++, C#, Objective C, Smalltalk, Delphi

Основу будь-якої мови складає її алфавіт.Мовний знак - це одиниця мови, тобто букви, які складаються як із звукових знаків (фонем), так і з відповідних їм друкарських, графічних знаків.

Для кодування повідомлення вибирається алфавіт - набір припустимих знаків, і повідомлення перетвориться в послідовність таких знаків. Наприклад, алфавіт з українськими літерами (від "а" до "я"), алфавіт для запису десяткових чисел містить 10 цифр – від 0 до 9.

Послідовність символів алфавіту називається словом. Правила, відповідно до якого утворяться нові слова з даного алфавіту, називаються граматикою, а мова – це безліч всіх слів, записуваних у даному алфавіті з урахуванням даної граматики. Наприклад, для спілкування один з одним ми використаємо код, що представляє собою українська мова; при розмові цей код передається за допомогою сигналів-звуків, при листі умовними значками (буквами). При роботі із числовою інформацією використається мова десяткової нумерації (у ньому алфавітом є 10 цифр - від 0 до 9, а граматикою - позиційна нумерація) - безліч всіх натуральних чисел (це приклад формальної мови), мова музики, алфавітом якого є набір з 7 нот.

Таким чином, знаючи мову, використовувана в даній предметній області, людина (а також комп'ютер) розуміє конкретну інформацію. Це знання забезпечує доступність інформації в даній області.

Отже, алфавітом називається упорядкована сукупність усіх різних знаків мови. Слово "алфавіт" походить від грецького "alphabetos",тобто відназв перших двох літер грецької абетки – alpha та beta. Кількість знаків, з яких складається алфавіт, іноді називають його потужністю. Кожному знакові алфавіту надається певний смисл.


Читайте також:

  1. Безпосереднє програмування відеопам'яті
  2. Біоценоз – це сукупність усіх живих організмів в рамках даної екосистеми.
  3. В основi ефективності iнформацiйних технологій лежить концепцiї системи.
  4. В чому полягає явище тунелювання через потенціальний бар’єр, наведіть приклади.
  5. Великі інтегровані системи.
  6. Види заробітної плати, форми і системи.
  7. Визначення і приклади
  8. Визначення оптимальних параметрів системи.
  9. Визначення поняття системи. Економічна система як особливий клас систем
  10. Виконання програми - реалізація мови програмування
  11. Вимоги до вчителя іноземної мови.
  12. Вікові особливості розвитку нервової системи.




Переглядів: 2270

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Систематизація та класифікація. Знакові системи. | Поняття про кодування інформації.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.