Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Програмні продукти стратегічного корпоративного планування

фірми «ПРО-ІНВЕСТ-КОНСАЛТИНГ»

Програмні продукти стратегічного корпоративного плануван­ня забезпечують формування майбутнього підприємства, вибір конкретних засобів для досягнення намічених показ­ників і є знаряддям сценарного планування при детальному про­робленні і плануванні різноманітних сценаріїв розвитку.

10.1.1. Система PROJECT EXPERT

Найбільш популярним із програмних продуктів фірми «Про-Інвест-Консалтинг» є Project Expert - інструмент фінансового пла­нування і контролю, аналізу ефективності діяльності підприємства, що дозволяє розробляти бізнес-плани, виконувати аналіз інвести­ційних проектів. Пакет орієнтований на такі категорії користувачів, як керівники підприємств, фінансові директори, аналітики, інвес­тори або кредитори [22; 52].

Пакет Project Expert 5 дозволяє готувати фінансові документи, які відповідають Міжнародним стандартам бухгалтерського обліку (International Accounting Standarts), підтримуваним GAAP біль­шості розвитих країн. При цьому гнучкі параметри введення даних забезпечують врахування специфіки національної економіки (по­даткові зміни, затримки платежів та ін.).

Технологічно Project Expert 5 відповідає сучасним стандартам ! швидкодії, операційної сумісності, обміну даними, забезпечує групову роботу в мережі.

Project Expert 5 дозволяє користувачам, які не мають спеціаль­ної підготовки у сфері фінансового аналізу, у короткий термін:

• детально описати і спроектувати діяльність будь-якого підприємства з урахуванням зміни параметрів зовнішнього сере­довища (інфляція, податки, курси валют);

• розробити план розвитку підприємства або реалізації інвестиційного проекту, стратегію маркетингу і стратегію виробництва,

що забезпечує раціональне використання матеріальних, людських і фінансових ресурсів;

• визначити схему фінансування підприємства;

• апробувати різні сценарії розвитку підприємства, варіюючи значення факторів, здатних вплинути на його фінансові результати;

• підготувати фінансові звіти (звіт про рух грошових коштів, баланс, звіт про прибутки і збитки, звіт про використання прибут­ку) і бізнес-план інвестиційного проекту, цілком відповідні міжна­родним вимогам, на російській і англійській мовах;

• провести всебічний аналіз підприємства (проекту), у тому числі аналіз загальної ефективності, аналіз чутливості, аналіз гро­шових потоків для кожного учасника проекту, аналіз фінансового стану і прибутковості підприємства за допомогою 30 автоматично обчислювальних показників.

У пакеті передбачено підготовку звітних форм у вигляді користувацьких таблиць і графіків. Генератор звітів програми має розвинуті засоби редагування звітних форм (шрифти, виділення, вставка тексту з інших файлів) і дозволяє роздруковувати їх прямо в програми або передавати вMicrosoft Word.

У пакеті забезпечується зв'язок з іншими програмами за допо­могою спеціального модуля обміну даними. Project Expert підтри­мує зв'язок з найбільш відомими системами планування і керуван­ня - MS Project, Primavera, Project Planner і Sure Truck.

Будучи ядром у комплексі програм фінансового аналізу і про­ектування, Project Expert здатний автоматично «накачувати» інформацію, що характеризує стартовий стан підприємства, із про­грами фінансового аналізу Audit Expert і дані операційного плану маркетингу - із програми Marketing Expert.

Крім того, Project Expert має власний формат баз даних - «бібліо­теки», що дозволяє зберігати введену інформацію про податки, вит­рати, продукти тощо для використання її в нових проектах.

Програма Project Expert 5 поставляється в двох модифікаціях Base і Professional.

Project Expert 5 і Professional надає своїм користувачам дві до даткові функції:

1. Актуалізацію даних і контроль над реалізацією проекту (плану). В міру реалізації проекту користувач має можливість уводити фактичні дані по всіх модулях проекту і розраховувати актуалізо­вані показники реального руху грошових коштів, а також контролювати неузгодженість реального і планованого Cash Flow.

2. Роботу з групою проектів.

Спеціальний модуль «Інтегратор» (більш докладно розглянутий далі) дозволяє об'єднати кілька проектів (підприємств) у групу і розрахувати інтегровані показники ефективності для групи в цілому, а також порівняти між собою різні варіанти одного проекту за будь-якими показниками.

«Про-Інвест-Консалтинг» пропонує основні можливості систе­ми Project Expert 5і Project Expert 5 Professional за розділами мо­делювання проекту (плану) (табл. 10.1).

Таблиця 10.1

Функціональні можливості системи Project Expert 5

Розділ Функціональні можливості системи
Загальний опис проекту   Тривалість проекту: від 1 місяця до 50 років. Валюта: вільно обирані валюти і їх масштаб (одиниці виміру) для внутріш­нього і зовнішнього ринків. Можливість розрахунку проекту: одночасно в двох валютах. Інфляція: можливість редагу­вання прогнозу інфляції на будь-які види ресурсів по роках і місяцях. Продукція (послуги): незалежне введення переліку товарів (послуг) (до 16 000). Податки: введення податку, оподатковуваної бази, ставки, регулярності виплат. Можли­вість зміни ставки податку по місяцях: вибір, що редагується що набудовується) оподатковуваної бази: введення фор­мули розрахунку оподатковуваної бази, вільний вибір статті, з якої виплачується податок; незалежне настроювання ви­плати ПДВ. Дисконтна ставка цінних паперів (рефінансу­вання): введення ставки для двох валют. Моделювання початкового стану підприємства (стартовий баланс): активи (засоби на рахунку, рахунки до одержання, запаси готової продукції, запаси комплектуючих, передплачені витрати, земля, будинки, устаткування, нематеріальні активи, інве­стиції, цінні папери); пасиви (відстрочені податки, рахунки до оплати, кредити, акціонерний капітал, резерви, нерозподілений прибуток). Захист проекту: три статуси доступу до проекту з паролем; редагування, введення актуальних (фактичних) даних і перегляд, тільки перегляд. Актуалізація даних: уведення фактичних даних по виплатах податків

 

 

Продовження табл. 10.1

Розділ Функціональні можливості системи
Інвестиційний план Етапи проекту. Створення етапу з поточним порядковим номером. Видалення етапу. Перенос етапу в будь-яку позицію. Групування етапів. Побудова вкладеної, дерево­подібної структури мережного графіка. Вставка етапу в будь-яке місце мережного графіка. Зв'язування етапів на діаграмі (ЗАМТТ за допомогою «миші» або за допомогою процедури формальної логіки (через меню). Ресурси: необ­межений список видів, ресурсів, що редагується. Розраху­нок витрат через питому вартість ресурсу. Активи: об єд­нання згрупованих підетапів в актив. Амортизація: кілька способів нарахування амортизації на активи (лінійна, за залишковою вартістю, за обсягом виробництва, індивіду­альна). Списання ПДВ: три типи (відразу; протягом періоду, що задається; пропорційно амортизації). Експорт/Імпорт даних, можливість повного обміну даними із системою Microsoft Project у міжнародному форматі *.трх. Календар: реальний календар, що редагується, з обліком вихідних і святкових днів. Можливість використання декількох календарів (для декількох країн). Актуалізація даних: визначення статусу етапу; відсоток від виконаних робіт; фактичні витрати; рівень пріоритету етапу при подальшому фінансуванні проекту
Операційний і план   План збуту: введення гнучкої стратегії продажів для кожного з 6 000 товарів (послуг) (продажу за фактом, з авансом, у кредит, зі складною схемою оплати, відстрочки платежів, час збуту і т. д.). Ціноутворення. Введення ціни на внутрішньому і зовнішньому ринках. Можливість помісячного обліку інфля­ції. Введення додаткових податків з можливістю виплати з прибутку. Можливість уведення сезонних змін ціни, різних знижок. Можливість уведення стрибкоподібних змін ціни. Обсяг продажів. Можливість введення обсягів продажів по місяцях. Можливість уведення сезонних змін обсягів про­дажів. Розрахунок різних варіантів стратегії продажів. План виробництва. Незалежний план обсягу виробництва, що має три статуси: а) необмежене виробництво; б) рівномірне виробництво; в) обмежений обсяг виробництва (квоти, ліміти). Матеріали, сировина і комплектуючі (стратегія керування запасами). Формування складу матеріалів і комплектуючих (страховий запас у відсотках від обсягу і на кількість робочих днів). Обсяг закупівель: у міру необхід­ності; за встановленою мінімальною партією; завдання періодичності закупівель; графік закупівель, що редагується по місяцях. Прямі виробничі витрати: можливість прямого введення сумарних витрат прямих виробничих витрат. Вибір статей витрат для кожного продукту зі списку (загального складу). Персонал. Уведення даних про структуру і витрати на персонал. Можливість уведення сезонних змін вартості персоналу. Загальні витрати (накладні витрати). Гнучкі процедури введення даних про загальні витрати. Можливість уведення сезонних змін вартості загальних витрат. Актуалізація даних. Введення актуальних даних про обсяги продажів і ціни товарів. Можливість уведення фактичних даних по закупівлях матеріалів та комплектуючих на визначення тим самим реального складу. Можливість уведення фактичних даних про витрати на персонал по загальних витратах.
Фінансування Власний капітал. Уведення даних про акціонерний капітал, опис (моделювання) емісії акцій з можливістю вказівки номінальної вартості і кількості акцій. Можливість уведення даних про привілейовані акції. Позики. Введення даних про позиковий капітал з можливістю опису детальних схем надходження, погашення позики і виплат відсотків. Лізинг. Опис фінансування на основі лізингу. Інвестиції. Розміщення вільних коштів в альтернативні проекти під відсотки, у цінні папери, депозити. Розподіл прибутку, рішення задачі пошуку оптимального рівня і термінів виплати дивідендів, формування резервів. Пільги за податком на прибуток. Опис облік пільг за податком на прибуток. Актуалізація даних. Уведення фактичних даних про надходження і виплати
Розрахунок Режими розрахунку. Повний розрахунок проекту і 16 додаткових режимів розрахунку, обираних користувачем
Результати Звітні фінансові документи: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів (Cash Flow), звіт про використання прибутку. Можливість генерації користувачем власних звітних документів. Звіт за проектом. Генератор звіту з можливістю деталізації результатів по всіх розділах бізнес-плану. Графіка: широкі можливості одержання графічного зображення і печатки вхідних даних і розрахованих показників проекту (плану), побудови графіків користувача з можливістю складання формул їх побудови
     

 

Закінчення табл. 10.1

Розділ Функціональні можливості системи
Аналіз проекту Показники ефективності/строк окупності (РВР), індекс прибутковості (Р1), чиста приведена величина доходу ^РУ), внутрішня норма рентабельності (ІВВ). Фінансові показники: розрахунок загальноприйнятих у міжнародній і російській практиці показників прибутковості і фінансового стану (ЗО показників). Доходи учасників. Можливість обчислення індивідуальних показників ефективності для кожного учасника фінансування проекту (акціонерів, кредиторів). Аналіз чутливості: автоматичний аналіз чутливості проекту (РВР, РІ , МРЧ ІПР.) до можливих змін вихідних даних у заданому користувачем інтервалі (від - 200% до +200%) (по 13 найбільш значущим параметрам) з різними варіантами ставки дисконтування

 

 

У програмі існує можливість безпосереднього доступу до електронної пошти.

10.1.2. Додаток РROJECT INTEGRATOR

Project Integrator - самостійний додаток, що запускається з групи Project Expert. «Про-Інвест-Консалтинг» застосовує два поняття, що використовує Project Integrator - група проектів і список варіантів. Під «групою проектів» (далі - група) мається на увазі деяка мно­жина проектів, що яким-небудь чином взаємозалежні. Критерії, по яких проекти поєднуються в групу, визначає користувач. Існує мінімальний технологічний критерій, якому повинні задовольняти проекти, що додаються в групу: проекти повинні мати однакову основну валюту і валюту для розрахунку на зовнішньому ринку.

Під «списком варіантів» розуміється безліч варіантів одного проекту. Додавання варіантів у список повинне задовольняти більш твердим вимогам. Усі варіанти проекту повинні:

• мати однакове ім'я проекту;

• мати однакові валюти (основну і другу);

• одну й ту ж дату початку;

• однакову тривалість.

Як проекту (або «шаблону) в Project Expert 5, так і групі про­ектів, і спискові варіантів відповідає один файл. Файли групи ма­ють розширення *.pgr, списки варіантів — розширення *.pvn. Project Integrator може працювати або з одною групою проектів, або з од­ним списком варіантів.

Система Project Expert 7 Professional - чергова версія пакета Project Expert.

Версія Project Expert 7 Professional дозволяє:

1. Спроектувати стратегію розвитку бізнесу.

2. Проаналізувати кілька стратегій досягнення цілей розвитку підприємства і вибрати оптимальну. При цьому можливо оцінити запас міцності бізнесу як похідну ризику зміни найважливіших факторів, що впливають на реалізацію проекту розвитку.

3. Оцінити, як виконання проекту вплине на ефективність діяль­ності підприємства.

4. Розрахувати строк окупності проекту.

5. Спрогнозувати загальні показники ефективності для групи проектів, фінансованих із загального бюджету.

6. Визначити потреби в інвестиціях і кредитних засобах і залучити їх.

7. Створити бездоганний бізнес-план, що відповідає міжнародним стандартам.

8. Підготувати пропозиції для регіональної інвестиційної про­грами і/або стратегічного інвестора, визначивши для коленого з учасників загальний економічний ефект від реалізації проекту й ефективність інвестицій.

9. Визначити оптимальний спосіб фінансування.

10. Розробити схему фінансування проектів розвитку підприємства з урахуванням майбутніх потреб у коштах на основі прогнозу руху грошових коштів на всьому періоді планування.

11.Вибрати джерела й умови залучення засобів, оцінити можливі терміни і графіки повернення кредиту.

12. Спроектувати структуру капіталу підприємства й оцінити вартість бізнесу.

13. Оцінити можливі варіанти виробництва, закупівель і збуту

14. Проаналізувати плановану структуру витрат і прибутковість окремих підрозділів і видів продукції.

15. Визначити мінімальний обсяг випуску продукції і граничних витрат. Підібрати виробничу програму й устаткування, схеми за­купівель і варіанти збуту.

16. Проконтролювати виконання проектів, порівнюючи їх планові і фактичні показники, а також врахувати зміни, внесені в проекти в ході реалізації.

 


Читайте також:

  1. I. Теорія граничної продуктивності і попит на ресурси
  2. II. Ріст репродуктивних бруньок
  3. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  4. АКТУАЛЬНI ПРОБЛЕМИ І ЗАВДАННЯ КУРСУ РОЗМIЩЕННЯ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
  5. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
  6. Аналіз продуктивності праці
  7. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  8. Аналіз продуктивності праці.
  9. Аналіз та планування витрат організації на професійне навчання персоналу
  10. Бар’єри стратегічного планування та заходи щодо їх подолання
  11. Бізнес-план як один із головних інструментів редакційного планування
  12. Бізнес-планування




Переглядів: 1093

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ПРОГРАМНИХ КОМПЛЕКСІВ В УПРАВЛІННІ КОРПОРАТИВНИМИ БІЗНЕС-ПРОЦЕСАМИ | Призначення пакета Oracle Financial Analyzer

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.023 сек.