Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Яєчна продуктивність

ПРОДУКТИВНІСТЬ ПТИЦІ

Сільськогосподарську птицю розводять для одержання яєць, м'яса, пір'я та пуху. Розрізняють яєчний, м'ясний та м'ясо-яєчний напрям продуктивності птиці. Кури є найбільш поширеним ви­дом птиці, оскільки мають універсальну продуктивність. У інди­ків, качок і гусей розвинута переважно м'ясна продуктивність. Гу­сей тулузької, ландешської, угорської, італійської, беньківської по­рід, а також мускусних качок відгодовують для одержання великої жирної печінки.

Яйце(яйцеклітина) птахів — високодиференційована статева клі­тина самки, яка після запліднення дає початок новому організмо­ві. Воно містить всі поживні речовини, необхідні для розвитку пташенят. Яйце водночас — цінний дієтичний продукт харчуван­ня людини. Утворюються яйце в органах розмноження самки -яєчнику і яйцепроводі. У дорослих самок функціонує лише лівий яєчник і лівий яйцепровід. Яєчникрозміщений зліва від хребта, у черевній порожнині, біля нирок. Яйцеклітини у яєчнику утворю­ються в період ембріогенезу. У статевозрілої курки в яєчнику мо­же бути 900-3600 ооцитів, помітних навіть для неозброєного ока. 394


І більше 12 тис. — мікроскопічного розміру. Проте тільки незнач­на кількість їх дозріває і перетворюється в яйця. Так, відома най­вища несучість курки за все її життя — 2036 яєць.

Яйцеклітини розміщені у так званій фолікулярній зоні яєчни­ка. Кожна яйцеклітина знаходиться у фолікулі, оболонка якого з'єднана зі стромою яєчника. Наймолодші первинні фолікули, -це яйцеклітини без жовтка, а більш зрілі, вторинні, — яйцекліти­ни із жовтком. В період яйцекладки розмір яєчника значно збіль­шується. Він має вигляд гроно (винограду) із жовтками різного розміру. Жовтки покриті двома оболонками — жовтковою і фолі­кулярною. Для повного розвитку жовтка потрібно близько двох тижнів. Коли ріст статевої клітини закінчується, діаметр жовтка досягає 35—40 мм. Після цього фолікулярна оболонка розриваєть­ся по білій лінії і жовток (яйцеклітина) потрапляє до воронки яйцепроводу. Цей процес називається овуляцією. У курей, які не­суться щоденно, овуляція відбувається приблизно через півгодини після знесення яйця.

Яйцепровід— довга складчаста трубка, один кінець якої розши­рений у вигляді воронки (лійки), відкритий у порожнину тіла, біля яєчника, а другий — впадає у клоаку. Складається яйцепровід з п'яти відділів: воронки (лійки), білкової частини, перешийка (ву­зини), матки (урази) і піхви. Довжина і діаметр яйцепроводу змі­нюються залежно від віку самки. Так, довжина його у молодок 30—32 см, діаметр 0,5—1,0 см, а маса 20—22 г; у курок-несучок відповідно 70— 85 см, 6—10 см і 75—90 г. У воронціяйцепроводу відбувається запліднення. Тут яйцеклітина знаходиться близько 20 хвилин. Жовток подразнює стінки яйцепроводу і спричинює перистальтичні скорочення його м'язів. Тому він увесь час рухає­ться гвинтоподібне уперед. З воронки яйцепроводу запліднена яй­цеклітина потрапляє до білкової частини,яку проходить за 3 годи­ни. У цій частині яйцепроводу зосереджені залози, що виділяють білок. Спочатку відкладається густий шар білка, що зосереджуєть­ся навколо жовтка і завдяки безупинному його рухові закручуєть­ся, утворюючи білкові тяжі — халадзи. Вони підтримують жовток у центрі яйця, захищаючи зародок від впливу несприятливих зов­нішніх умов. Після цього відкладаються ще три шари білка — рід­кого, густого і знову рідкого.

Жовток, обгорнутий білком, переміщується у перешийок,де зна­ходиться близько однієї години. Залози перешийка виділяють ке-ратиноподібні речовини, з яких утворюються білкова і підщкара-

 


Читайте також:

  1. Біологічні особливості, продуктивність та породи коней
  2. Будівельна продукція. Кадри, нормування і продуктивність праці
  3. Вовнова продуктивність
  4. Вплив економічної культури на продуктивність.
  5. Вплив ступіня використання вантажопідйомності автомобіля на годинну продуктивність автомобіля у тоннах, тобто .
  6. Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці (МОП) розрізняють поняття «продуктивність» і «продуктивність праці».
  7. Лекція № 7, 8. Тема: «Кадри, продуктивність та оплата праці».
  8. Максимальна продуктивність мережі Ethernet
  9. Максимальна продуктивність мережі Ethernet
  10. М’ясна продуктивність ВРХ.
  11. М’ЯСНА ПРОДУКТИВНІСТЬ ПТИЦІ
  12. Породи свиней та їх продуктивність




Переглядів: 1097

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПТИЦІ | ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.