Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема лекції: СУЧАСНІ МЕТОДИ ВИГОТОВЛЕННЯ ЗНІМНИХ ПЛАСТИНКОВИХ ПРОТЕЗІВ. МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПЛАСТМАСОВИХ БАЗИСІВ ЗНІМНИХ ПРОТЕЗІВ

ІІІ.2. Зміст теми заняття (розгорнутий текст).

Причини ламання знімних пластинчастих протезів різноманітні. Здебільшого це помилки лікаря, допущені у клініці при визначенні центральної оклюзії, меж протезного поля і кісткових виступів, торуса та ін, помилки, допущені зубним техніком при склеюванні відтисків, ви­готовленні кламерів, моделюванні воскового базису, гіпсуванні, формуванні, пресуванні, полімеризації пластмаси, поліруванні протеза та ін.; недбале користування протезом; балансування й нерівномірне прилягання протеза до протезного поля після видалення опорних зубів і через атрофічні процеси в альвеолярних гребенях, щелепах та ін.

Зламаний протез, якщо наявні всі фрагменти і вони точно стуляються за лініями зламу, можна полагодити. Для цього одержаний зламаний протез старанно промивають у воді щіткою і насухо витирають. Фрагменти протеза складають і склеюють з зовнішнього боку сургучем, стенсом або розплавленим воском. Для швидкого затвердіння клеючого матеріалу місце зламу слід облити холодною водою. По склеєному протезу відливають невисоку фіксуючу модель. Для цього готують гіпс консистенції густої сметани, акуратно наливають його в заглиблення від альвеолярних гребенів. Решту гіпсу з колби виливають на стіл у вигляді гірки й занурюють у неї протез внутрішньою поверхнею. Після затвердіння гіпсу фіксуючу модель обрізають, звільняють кламери і знімають фрагменти протеза.

Освіжають лінію зламу напильником або фрезою, створюючи щілину в 3 - 5 мм. Потім стоншують частини протеза з боку відполірованої поверхні на половину товщини базису завширшки 5-8 мм від країв зламу.

Підготовлені до ремонту частини протеза укладають на фіксуючу модель і проводять моделювання. Для цього заливають розплавлений віск у ділянці перелому до рівня сусідніх ділянок базису протеза з деяким потовщенням у місці полагодження.

Закінчивши моделювання, протез разом з фіксуючого моделлю гіпсують в основу кювети методом прямого гіпсування. При цьому залишають вільною від гіпсу (відкритою) тільки відмодельовану воскову поверхню і стежать за тим, щоб сформований над зубами гіпсовий валик був відлогим, щоб не було гіпсових склепінь, які заважатимуть роз'єднанню двох половин кювети після відливки контр-кювети.

Після виплавлення воску кювету охолоджують, змазують мономером місце, яке треба полагодити і формують пластмасу (2 - 3 г).

Місце перелому й стоншеного шару протеза вкривають зволоженим целофаном і ставлять кювету під прес для контролю.

Знявши надлишки пластмаси, здійснюють остаточне пресування без целофану і приступають до полімеризації. Після полімеризації (режим її такий самий, як і при виготовленні нових протезів) протез обробляють, шліфують і полірують.

Одержаний зламаний протез старанно промивають у воді з милом, щіткою і насухо витирають.

Лінії зламу злегка змазують пластмасовим клеєм і фрагменти зламаного протеза точно складають. В цьому положенні частини протеза фіксують пальцями протягом 1 - 2 хвилин.

Якщо клею немає, частини протеза складають і склеюють сургучем з зовнішньої його поверхні. Для швидкого затвердіння склеюючого матеріалу місце зламу слід облити холодною водою.

Поклавши протез на стіл (якщо застосовувався пластмасовий клей), чекають кілька хвилин до повного затвердіння клею. Складати відламки слід зразу після змазування клеєм, інакше клей швидко густіє і не дає змоги точно їх скласти.

По склеєному протезу відливають фіксуючу модель. Для цього на внутрішню поверхню (у заглиблення від альвеолярних гребенів, до рівня країв протеза) наливають гіпс консистенції густої сметани. Рештки гіпсу з колби викладають на стіл у вигляді гірки, і протез занурюють у гіпс так, щоб його полірована поверхня й зуби були повернені догори, а лінія перелому залишалася відкритою. Після затвердіння гіпсу модель обрізають, а частини протеза знімають і приступають до оформлення країв за лінією перелому.

Для цього знімають фрагменти протеза з моделі і фрезою розширюють (освіжають краї перелому) лінію перелому до 3 - 5 мм, знімають поліровану поверхню пластмаси по обидва боки від перелому на 1,0 - 1,5 см з боку відполірованого шару. Потім з допомогою фісурного бора по лінії зламу випилюють поперечні канавки, які не доходять до поверхні протеза та прилягають до слизової оболонки на 0,5 - 1,5 мм, і фрагменти протеза укладають на модель. Оброблену поверхню змазують кілька разів ватним тампоном, змоченим мономером, і для набрякання пластмаси протез вміщують разом з ватним тампоном у закриту чашку Петрі.

Далі готують пластмасове тісто. Для цього в склянку або фаянсову скляночку наливають необхідну кількість мономеру АКР-100 СТ інасипають порошок пластмаси до повного вбирання мономеру.

Не рекомендується замішувати пластмасу шпателем, бо в ній можуть виникнути пори.

Для кращого ущільнення пластмаси рекомендується кілька разів постукати дном скляночки об стіл. Якщо при цьому з'явиться рідина мономеру, то слід додати порошку пластмаси до повного його вбирання. Після підготовки пластмасового тіста його у стадії набрякання (в якій при витяганні із скляночки шпателем воно повільно стікає з нього, причому крапля, що витягується, не обривається) шпателем наносять на оброблену поверхню і в проміжок між краями зламу протеза, поверхня якого перед цим була додатково змочена мономером з допомогою ватного тампона.

Треба стежити, щоб пластмаса повністю .заповнила проміжок між лініями зламу, канавки до рівня сусідніх ділянок основи протеза, відновлюючи форму базису в місці полагодження з незначним потовщенням.

Коли на поверхні пластмаси з'явиться матова плівка внаслідок звітрювання певної частини вільного мономеру, протез разом з фіксуючою моделлю занурюють у гарячу воду (температура 40 - 50°) на 10 хвилин до повної полімеризації (затвердіння) пластмаси. Після полімеризації протез обробляють, шліфують та полірують.


Читайте також:

  1. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  2. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  3. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  4. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  5. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  6. Адміністративні методи управління
  7. Адміністративні, економічні й інституційні методи.
  8. Адміністративно-правові (організаційно-адміністративні) методи мотивації
  9. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  10. Аерометоди
  11. Активні групові методи
  12. Алгоритм розробки методичних основ бюджетування




Переглядів: 1319

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема лекції Методи лагодження часткових знімних пластинкових протезів | Контроль якості знімних пластинкових протезів з акрилових пластмас

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.