Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конспект уроку з математики

Клас:3-Б

Тема:Розв’язування рівнянь на знаходження невідомого множника. Засвоєння таблиці множення і ділення.(№№290-300)

Мета:

Навчальна:ознайомити учнів з рівняннями на знаходження невідомого множника;закріпити навички табличного множення і ділення;

Розвивальна:розвивати логічне мислення у дітей;

Виховна:виховувати інтерес до математики;

Хід уроку:

I.Контоль,корекція і закріплення знань.

Перевірка домашнього завдання.

1.Заслухати міркування учнів при виконанні вправи 288.

6*7=42 4*6=24 7*7=4=49

В-ді:6;4;7.

2.Вправа 289.

Вчитель зачитує в-ді

28:7+49=4+49=53 7*3+7*6=21+42=63 70-56:7=70-8=62

63-63:7=63-9=54 7*6+7*2=42+14=56 42:(12-5)=42:7=6

II.Вивчення нового матеріалу.

1.Засвоєння талиці ділення на 7.

Гра «Мовчанка»

(Показую приклад на ділення,а діти записують результат у зошит,за тим зачитують)

21:7=3 42:7=6 28:7 =4 35:7=5 63:7=9 56:7=8 49:7=7 14:7=2

290.Продовж кожен рядок чисел.(с.46)

5 10 15 20 25

6 12 18 24

7 14 21

-Поясніть як ви продовжували кожен ряд чисел?

(-Додаючи 5 6 7)

Виконання вправи 291(письмово).(с.47)

-Як називаються числа при множенні?

(-Множник,множник,добуток)

-Як знайти невідомий множник?

(-Добуток поділити на відомий множник)

291.З кожного прикладу на множення склади два приклади на ділення:

7*6=42, 4*6=24.

В-ді:

1)42:7=6 2)24:4=6

42:6=7 24:6=4

2.Усне закінчення обчислень за вправою 292.

292.Закінчи обчислення(Усно).(с.47)

(Перші 2-а стовпчики закінчені)

5*7= 6*5=

30:5= 35:5=

30:6= 35:7=

 

 

Що дістаємо ,коли добуток ділимо на множник?

(Значення невідомого множника)

Записую:якщо a*b=c ,то чому дорівнює частка c:a; частка c:b?

a*b=c c:a= b c:b= a

Запис у зошитах буквеної рівності.

3.Усне виконання вправи 293.Учні знаходять невідомий множник за правилом.

293.(Усно.)Знайди невідомі множники.(с.47)

**2=12 *3=15 4* =20

-Як знайти невідомий множник?

(-Добуток поділити на відомий множник).

12:2=6 15:3=5 20:4=5

Пояснення нового матеріалу.

Пояснення вчителем вправи 294.(Читання хором або сильнішим учнем)(с.47)

Запис учнями рівняння і його розв’язання.

294.Невідоме число помножили на 4 і дістали 28.Знайди невідоме число.

-Назвіть компоненти при множенні

(-Множник,множник,добуток)

-Яким компонентом є невідоме число х?

(-Невідомим множником)

Можна скласти таку рівність:х*4=28.

Ця рівність є рівнянням.

У ньому невідоме число хє множником(як ви і сказали).

-Як знайти невідомий множник?

(-Добуток поділити на відомий множник)

Знайдемо невідомий множник:х=28:4 ;х=7.

Записуємо рівняння:

Х*4=28

Х=28:4

Х=7

7*4=28

Відповідь:невідоме число дорівнює 7.

II.Фізкультхвилинка.

Всі піднесли руки - раз,

І навшпиньки став весь клас.

Два – присіли, руки вниз.

На сусіда не дивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Хто старався присідати –

Може вже відпочивати.

Первинне закріплення

Розв’язування рівнянь №295.Учні по черзі виходять до дошки і записують розв’язання з коментуванням.(с.47)

1)х*3=18

-Що потрібно знайти?

(-Невідомий множник)

-Як знайти невідомий множник?

(-Добуток поділити на відомий множник)

 

Х=18:3

Х=6

6*3=18

2)4*х=36

-Що потрібно знайти?

(-Невідомий другий множник)

-Як знайти невідомий множник?

(-Добуток поділити на відомий множник)

Х=36:4

Х=9

4*9=36

III.Розвиток математичних умінь.

1.Робота над задачею 296.(с.47)

296.7 хлопчиків поділили між собою порівну 35 горіхів.Скільки горіхів одержали хлопчики?

(Задача заздалегідь записана на дошці)

-Скільки було хлопчиків?

(-7)

-Скільки вони отримали горіхів?

(-35)

-Чи можемо дізнатися скільки горіхів одержав 1 хлопчик?

(-Можемо)

Умова:

7хл.-35г.

2хл- ?г.

План розв’язування

1)По скільки горіхів одержав 1 хлопчик?

1)35:7=5(гор.)-одержав 1 хлопчик

2)Скільки горіхів одержали 2 хлопчики?

2)5*2=10(гор.)-одержали 2 хлопчики

Вираз:35:7*2

Відповідь :2 хлопчики одержали 10 горіхів.

2.Робота над задачею 297.(с.47)

Задача заздалегідь написана на дошці

Зачитування задачі вчителем .

Хором.

Читає сильніший учень.

297.Ширина річки 20м.Під час повені річка з одного боку вийшла з берегів на 6м,а з другого-у 3 рази далі.Яка ширина річки під час повені?

20+6+6*3=

Поясни ,що означають доданки 20,6 і 6*3 у складеному виразі ,й закінчи розв’язання задачі.

Умова задачі:

Ширина-20м

Лівий бік-6м

Правий бік-?м,у 3 р.>

(Учитель креслить рисунок)

 

6м I 20м I ?м,у 3р. >

Дивлячись на рисунок учні пояснюють ,що означає вираз і кожен його доданок.

20м-ширина ріки.

На 6м-річка вийшла з лівого боку під час повені.

З правого невідомо на скільки ,але відомо що у 3 р. >,ніж з лівого боку.

Потрібно дізнатися,яка ширина річки під час повені?

 

-Чи можемо одразу дати в-дь на питання задачі?

(-Ні)

-Яка ширина річки до повені?

(-20м)

-На скільки м розлилась ріка вліво під час повені?

1)20+6=26(м)-після розливу вліво

-На скільки м вона розлилась вправо,якщо відомо,що вліво на 6 м?

2)6*3=18(м)- після розливу вправо

-Яка ширина річки під час повені?

3)26+18=44(м)-ширина річки під час повені

Вираз:20+6+6*3

Відповідь:ширина річки під час повені 44м.

2.Письмове розв’язання задачі 296.

IV.Підсумок уроку.

-Що вивчали на уроці?

-Пригадайте як називаються числа при множенні?

-Як знайти невідомий добуток?

Домашнє завдання №№299-300,с.47-48.

Пояснення домашнього завдання.

№ 300.За рік у селищі збудували 6 будинків,по 4квартири в кожному,і 8 двоквартирних будинків.Скільки всього квартир збудували в селищі за рік?

-Про що йдеться у задачі?

(-Про будинки)

-Скільки є будинків?

(-6 і 8)

По скільки квартир мають 6 будинків?

(-По 4 кв у кожному)

-По скільки квартир мають 8 будинків?

(-По 2 кв у кожному)

Умова(записую на дошці)

6б.-по 4кв.

8б-по 2 кв.

-Як нам дізнатися скільки квартир у 6-и будинках?(Якщо відомо що у 6 будинках по 4 квартири у кожному)

1)4*6=24(кв)-у 6 буд.

-Скільки квартир у 8 будинках?(Якщо відомо,що у 8 будинках по 2 квартири у кожному)

2)2*8=16(кв)-у 8 буд.

-Скільки разом квартир у 6и і 8и будинках?

3)24+16=40(кв)

Вираз:4*6+2*8

Відповідь:за рік збудували 40 квартир.

 

 


Читайте також:

  1. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  2. IV. Підсумок уроку
  3. IV. Повідомлення теми та мети уроку V. Сприймання і засвоєння нових знань, умінь та навичок.
  4. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  5. VII. Підсумки уроку
  6. VIІ. Підсумок уроку
  7. VІ. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.
  8. Аналіз та оцінка проведеного уроку
  9. Вимоги до проведення сучасного уроку
  10. Вимоги до уроку
  11. Вимоги до усного і писемного мовлення учнів з математики
  12. ГИСТОЛОГИЯ. КОНСПЕКТ ЛЕКЦИЙ.




Переглядів: 1100

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Основні визначення та поняття в природокористуванні. Предмет економіки природокористування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.