Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Паралельна робота насосів, які стоять на різних насосних станціях.

В практиці зустрічаються випадки паралельної роботи насосів, які установлені на різних насосних станціях, або паралельної роботи цілих насосних станцій.

Принципи побудови сумарних характеристик паралельної роботи насосних станцій ті самі, що ми уже розглянули. Добавляються тільки деякі деталі. По-перше, якщо на насосній станції працює кілька насосів, то доцільно спочатку побудувати сумарну характеристику роботи усієї насосної станції, а потім оперувати уже цією характеристикою. По-друге, слід враховувати втрати напору в трубопроводах від кожної із насосних станцій до точки де ці трубопроводи з’єднуються і починається спільний водовод.

Розглянемо випадок, коли з метою підвищення категорії надійності водоприймальних споруд, вони розташовані у двох різних створах річки. В кожний водозабірний комплекс входить насосна станція першого підйому. Без великої помилки можна вважати, що рівень води біля обох насосних станцій одинаковий. В першу чергу будівництва входив один водозабірний комплекс і від нього були прокладені водоводи до очисних споруд. Від насосної станції водозабірного комплексу другої черги будівництва водоводи було прокладено до першої насосної станції. Схема насосних станцій приведена на рисунку 26.

  Рисунок 26.

Необхідно проаналізувати режим роботи усієї системи. Задано: характеристики (Q-H)Іi (Q-H)ІІкожної із насосних станцій; характеристику О-Е¢ трубопровода від насосної станції №2 до насосної станції №1 (до точки а ); характеристику С-Е спільного водовода від точки а.

До того як починати будувати сумарну характеристику двох насосних станцій слід привести характеристики обох насосних станцій до спільної точки, де їх подачі зливаються ( у даному випадку точка а). Для цього із напорів створених насосною станцією віднімають втрати напору у трубопроводі від насосної станції до спільної точки. У даному випадку приводимо характеристику насосної станції №2 до точки а . Для цього із ординат кривої (Q-H)ІIвіднімаємо ординати кривої О-Е¢ і отримуємо криву (Q-H)ІIа, яка і буде характеристикою насосної станції №2 приведеною до точки а.

Сумарну характеристику (Q-H)І+ІІотримуємо складаючи абсциси кривих (Q-H)Іі (Q-H)ІІaпри рівних напорах. Перехрещення сумарної характеристики із характеристикою трубопровода С-Е дає робочу точку системи (точка 3). Абсциса точки 3 дає найбільшу можливу подачу QI+IIпри паралельній роботі насосних станцій на даний трубопровід. Проводячи із точки 3 лінію паралельну осі абсцис, отримуємо точки 1і 2, які дають подачі QI i QIIкожної із насосних станцій (QI + QII = QI+II ), а також напори цих станцій НІ і НІІ .

Якщо рівні води в резервуарах, звідки насосні станції беруть воду, різні, то ординати приведеної характеристики (Q-H)однієї із насосних станцій змінюють на величину різниці рівнів води у резервуарах. Для насосної станції з більш низьким рівнем води ординати приведеної характеристики зменшують.

 


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. IV. Практична робота.
  3. VI. Домашня робота.
  4. VI. Практична робота .
  5. VI. Практична робота .
  6. VI. Практична робота.
  7. VI. Практична робота.
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 589

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Нестійка робота насосів. | Послідовна робота насосів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.