Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Послідовна робота насосів.

Послідовною називають таку роботу насосів, коли один із них бере воду із резервуара і подає її в всмоктувальний патрубок другого, а цей останній подає воду в напірний трубопровід.

При проектуванні послідовної роботи насосів слід перевірити і узгодити із заводом-виробником який тиск може витримувати другий (по ходу руху рідини) насос. Якщо сумарний тиск, який створюють два насоси,

більший за дозволену величину, то даний насос використовувати в такій системі не можна.

а) б) Рисунок 27. Послідовна робота насосів. а) - при Нгеом> H0; б) - при Нгеом< H0

Для побудови сумарної характеристики насосів, які працюють послідовно, слід скласти ординати характеристик Q-Hцих насосів при одинакових подачах. Тобто спільний напір, який створюють насоси при послідовній роботі, дорівнює сумі напорів, які створюють окремі насоси. У випадку послідовної роботи двох одинакових насосів ординати характеристики Q-Hподвоюються..

На рисунку 27а зображена сумарна характеристика послідовної роботи двох одинакових насосів для випадку, коли кожний із них окремо не в змозі підняти воду на потрібну висоту геом > Н0).

Характеристику сумісної роботи двох насосів (Q-H)I+II отримано подвоєнням ординат характеристики кожного із насосів (крива (Q-H)I,II), наприклад ординати Нбв точці б при подачі Qб . Робоча точка системи (точка А) лежить на перехрещенні сумарної характеристики двох насосів з характеристикою трубопроводу.

Насоси включають послідовно і в тих випадках коли один насос в змозі подати воду в систему геом < Н0), але не може забезпечити при цьому необхідну подачу. Побудова сумарної характеристики двох одинакових насосів для такого випадку показана на рисунку 27б. Як видно із цього рисунку, послідовне включення насосів дозволяє збільшити не тільки напір, але і подачу води.

У випадку послідовної роботи двох різнотипних насосів (насосів з неодинаковими характеристиками) сумарна крива їх сумісної роботи будується шляхом складання ординат характеристик кожного із насосів при одинакових подачах.

В практиці транспортування рідини на великі відстані при значних геометричних висотах підйому буває необхідно розміщувати насоси, які працюють послідовно, на значних відстанях один від одного (тобто влаштовувати станції підкачки).

Рисунок 28. Послідовна робота двох насосних станцій.

 

Характеристику сумісної роботи у цьому випадку будують так (рисунок 28). При заданих характеристиках насосів (Q-H)Iта (Q-H)IIспочатку будують характеристику насоса I, приведену до точки б (точки де трубопровід від насоса І підключено до насоса ІІ). Для цього від ординат кривої (Q-H)Iвіднімають втрати напору в трубопроводі на ділянці аб, користуючися характеристикою цього трубопроводу (крива SабQ2). Таким чином отримують характеристику насоса І, приведену до точки б (Q-H). Потім ординати цієї кривої сумують з ординатами характеристики насоса ІІ і отримують сумарну характеристику сумісної роботи насосів Іі ІІ (крива (Q-H)I+II).

Побудувавши характеристику напірного трубопроводу від насоса II до резервуара (крива SбвQ2), знаходять робочу точку системи (точка А), яка визначить усі параметри роботи системи і окремих її елементів.

Якщо в точках I і II знаходяться не окремі насоси, а цілі насосні станції з кількома насосами, то замість характеристик одиночних насосів наносять сумарні характеристики цих насосних станцій, побудувавши їх окремо. Далі діють так, як щойно було розглянуто.

 


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. IV. Практична робота.
  3. VI. Домашня робота.
  4. VI. Практична робота .
  5. VI. Практична робота .
  6. VI. Практична робота.
  7. VI. Практична робота.
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 2217

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Паралельна робота насосів, які стоять на різних насосних станціях. | Призначення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.