Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Економічна сутність та класифікація потенціалу підприємства

Найважливішою складовою управління підприємством виступає визначення внутрішніх і зовнішніх можливостей того або іншого бізнес-рішення (проекту). Очевидно, що оцінка ефективності поточного функціонування, визначення резервів його поліпшення і перспектив розвитку підприємств є обов'язковим елементом менеджменту різних рівнів. Сама технологія вже на діагностичній стадії повинна дозволяти зводити до одного знаменника: результативність використання економічних ресурсів; рівень досягнення стратегічних цілей; здатність системи до поступового самовдосконалення і відтворення; багато інших різнорідних за своєю природою чинників.

Традиційно обліково-аналітична практика, яка створює інформаційну базу для ухвалення управлінських рішень, вимагає перегляду. Зараз усі показники, які покликані характеризувати ефективність діяльності, в найкращому випадку дозволяють виявити резерви в окремих сферах діяльності і носять статичний характер. Враховуючи необхідність системного обліку сучасного стану і перспектив розвитку підприємств, при оцінці їх вартості, аналізі ефективності використання капіталу і інших випадках, доцільно виходити з потенційних можливостей.

Потенціал формує основу для виробництва певного об'єму і асортименту продукції, побудови моделей мінімізації збитків і максимізації прибутків, визначення оптимального співвідношення компонентів виробничої і організаційної структури управління і інших економічних механізмів. Здатність підприємства максимально використовувати власний потенціал значною мірою зумовлює його конкурентоспроможність.

Узагальнюючи вищевикладене, можна зробити висновок, що основний зміст поняття "потенціал" полягає в інтегральному відображенні поточних і майбутніх можливостей економічної системи трансформувати ресурси, що входять, за допомогою властивих її персоналу підприємницьких здібностей в економічні блага і, таким чином, максимально задовольняти корпоративні і громадські інтереси.

Враховуючи це, під потенціалом слід розуміти максимально можливу сукупність активних і пасивних, явних і прихованих альтернатив (можливостей) якісного розвитку соціально-економічної системи підприємства в певному середовищі господарювання (ситуаційно-ринкова складова) з урахуванням ресурсних, структурно-функціональних, тимчасових, соціокультурних і інших обмежень.

У сучасній економічній науці обґрунтована класифікація різновидів потенціалів за наступними ознаками (рис. 1.3): за рівнем абстрагованості, у залежності від рівня агрегованості, за галузевою ознакою, за складом елементів, за спектром врахованих можливостей, за функціональною сферою виникнення, у залежності від міри реалізації потенціалу, з огляду на спрямованість діяльності підприємства.

Таким чином, потенціал підприємства - це сукупні можливості підприємства визначати, формувати і максимально задовольняти попит споживачів у товарах і послугах у процесі оптимальної взаємодії з зовнішнім середовищем і раціональним використанням ресурсів.

 


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. IV група- показники надійності підприємства
  3. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  4. V. Класифікація і внесення поправок
  5. V. Класифікація рахунків
  6. WEB - сайт підприємства в Інтернет
  7. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  8. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  9. Автопідприємства вантажних автомобілів
  10. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  11. Адміністративно-правовий статус торговельного підприємства
  12. Активами торговельного підприємства




Переглядів: 654

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 1. СУТНІСНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА | Сутнісна характеристика економічного потенціалу підприємства.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.