Тема 5. Соціально-політичні небезпеки, їхні види та характеристики. Соціальні та психологічні фактори ризику. Поведінкові реакції населення у НС
Мета: формування знань про глобальні проблеми людства, соціально-політичні та воєнні фактори небезпек, основні закономірності їх виникнення, методи запобігання їх виникненню; комбіновані небезпеки, сутність та причини корупції і криміналізації суспільства; небезпеку маніпуляція свідомістю людини. Розвиток умінь визначати та класифікувати соціально-політичні небезпеки у сучасному життєвому середовищі, виявляти причини їх виникнення, попереджати виникнення конфліктів та уникати їх негативних наслідків.
План
1. Глобальні проблеми людства.
2. Соціально-політичні конфлікти з використанням звичайної зброї та засобів масового ураження: війни, тероризм та їх види.
3. Корупція і криміналізація суспільства, маніпуляція свідомістю як соціальні фактори впливу на життя та здоров’я людини.
Питання для самостійного вивчення
1. Сучасні інформаційні технології та безпека життєдіяльності людини. Особливості впливу інформаційного чинника на здоров’я людини та безпеку суспільства.
2. Поняття та різновиди натовпу. Поводження людини в натовпі.
3. Зростання злочинності як фактор небезпеки. Види злочинних посягань на людину.
4. Фактори, що стійко або тимчасово підвищують індивідуальну імовірність наразитись на небезпеку.