1. Наведіть приклади речовин, що легко розчиняються у воді.
2. Якою є на смак морська вода?
Температура води. Світовий океан отримує від Сонця багато тепла. Але сонячне проміння нагріває тільки поверхневий шар води. Його температура в різних районах океану неоднакова. Температура поверхневого шару води залежить від клімату і знижується від екватора до полюсів. Найвища температура +25…27 0С – в екваторіальних і тропічних широтах з жарким кліматом. Найнижча (–1,8 0С) – в полярних районах з холодним кліматом.
При від’ємних температурах прісна вода річок і озер замерзає. Температура ж замерзання солоної води нижча і становить –2 0С. Тому води Світового океану вкриваються льодом тільки в полярних районах. Крига постійно вкриває лише центральну частину Північного Льодовитого океану та оточує Антарктиду. Взимку льодовий покрив розширюється, влітку скорочується.
Крім цього в океанах є плаваючі льоди, що відколюються від льодового покриву Антарктиди і островів полярних широт. Морські течії і вітри переміщують їх у помірні широти, де вони поступово тануть.
Температура води змінюється і з глибиною: чим глибше, тим вода холодніша. Глибше 1000 м температура завжди +2…+3 0С. На дні глибоководих западин вона становить 0 0С. У середньому ж температура всієї маси океанічної води становить лише 4 0С. Теплі води зосереджені у відносно тонкому поверхневому шарі приблизно 100-метрової товщини. До такої глибини проникає і сонячне світло, глибше – панує темрява. Отже, океан – холодний, солоний і темний.