Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Загальні поняття про методи оброблення медичних даних.

Ефективне управління охороною здоров'я неможливе без організації, яка б оперативно та об'єктивно відтворювала стан здоров'я населення та його ресурсне забезпечення. Статистика, що вивчає питання, пов’язані з медициною, гігієною та охороною здоров'я, називається медичною статистикою. Важ­ливим принципом статистики є вивчення масових явищ. У на­шій державі цю функцію виконує Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров'я України, який координує діяль­ність територіальних інформаційно-аналітичних центрів ме­дичної статистики та ЛПЗ щодо збирання, обробки та аналізу статистичної інформації.

Схема 1. Служби медичної статистики

Відділ теорії медичної статистики впроваджує наукові ме­тоди збирання, обробки, аналізу та оцінки медико-статистичної інформації.

Відділ статистики суспільного здоров'я вивчає стан здоров'я населення, яке характеризується демографічними показниками, показниками захворюваності.

Відділ статистики охорони здоров'я застосовує інформацій­ні технології з обробки та аналізу інформації про органи охоро­ни здоров'я, що стосується їхньої діяльності, обліку медичних кадрів, медико-санітарного майна та ін.

Відділ методів статистики в управлінні збирання даних здійснює збирання даних відповідно до ієрархічної територі­альної структури Міністерства охорони здоров'я. Медико-ста­тистичні дані збираються регулярно в повсякденній оператив­ній роботі органами охорони здоров'я та направляються в суво­ро встановленому порядку у вигляді спеціальних документів державної медичної звітності.


Читайте також:

 1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
 2. II. Поняття соціального процесу.
 3. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
 4. А/. Поняття про судовий процес.
 5. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
 6. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
 7. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
 8. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
 9. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
 10. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
 11. Адміністративні методи управління
 12. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стандарти медичних даних. | Етапи розв'язання статистичної задачі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.