Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальний опис форми

Фортеці

Фортеці на Дніпровській лінії були розміщені на відстані бл. 30 км одна від одної.

· Олександрівська, Запоріжжя, у устя річки Мокра Московка на її правому березі

· Микитинська,

· Григорівська

· Кирилівська,

· Олексіївська, Олексіївка у верхів'ях Берди

· Захарівська, у Осипенко в 18 км від устя Берди

· Петрівська - Новопетрівка (Бердянський район) у устя річки Берда в околицях Бердянську

Охоронну службу в фортецях несли козаки. Після приєднання в 1783 Кримського ханства до Російської імперії Дніпровська лінія втратила воєнно-стратегічне значення.

 

Інформацію в БД можна вводити та переглядати як за допомогою таблиць, так і за допомогою спеціальних об’єктів – форм. Якщо інформація нечасто поновлюється або для її перегляду потрібно мати найповніший огляд записів, тоді використовуються таблиці.

Форми доцільно використовувати якщо:

· дані часто поновлюються;

· потрібно сконцентрувати увагу на окремому записі;

· з БД працюють декілька користувачів (тобто форма може бути засобом захисту БД від несанкціонованих дій і схову конфіденційної інформації);

· потрібно автоматизувати роботу з БД (тобто вибирати інші форми, виконувати попередній перегляд та друкування звітів – використовується різновид форм – кнопкові форми).

Будь-яка форма будується на основі таблиці чи запиту. Якщо форма використовує дані декількох таблиць, то її бажано створювати на базі запиту.

Структурно форма містить елементи керування – графічні об’єкти, які використовуються для відображення даних, поновлення та перегляду інформації. Піктограми елементів керування розміщені на спеціальній панелі інструментів Панель элементов. Деякі елементи безпосередньо зв’язані з полями базової таблиці – у них можна відображати зміст полів таблиці чи вносити туди зміни. Інші елементи форм можна використати для оформлення. Найчастіше для введення та виведення даних використовується елемент керування поле, а для створення заголовків і пояснюючих текстів – напис.

У Access 2000 можна створювати:

· прості форми;

· складені форми, які відображають записи зв'язаних таблиць. Для кожного запису головної форми з'являється один або декілька записів підпорядкованої (дода­ткової) форми. Складені форми відображають дані таб­лиць, які зв'язані співвідношенням " один-до-багатьох", причому головна форма відображає записи таблиці, яка знаходиться у цьому співвідношенні зі сторони "один", а підпорядковані та додаткові - зі сторони "багато".

Така форма може бути подана у вигляді однієї фор­ми (головної, в якій вбудовані підпорядковані), або у вигляді декількох зв'язаних форм, кожна наступна з яких відкривається за допомогою вбудованої у форму кнопки чи вимикача (наприклад форма Поставщики БД "Борей").

У програмі Access 2000передбачена можливість створення ланцюжка зв'язаних (підлеглих) форм (до семи рівнів вкладеності), причому кожна із зв'язаних форм можемати як просту, так і досить складну структуру.

· форми з діаграмами створюються для графічного представлення числових значень одного чи декількох полів таблиці і для проведення аналізу даних.

Перед початком побудови діа­грами потрібно вибрати поля таблиці чи форми, значення яких будуть відображатися графічно. До уваги беруться лише дані, які задовольняють певним умовам. За замов­чуванням значення стовпця утворюють на діаграмі ряд да­них, а значення рядка - категорію. Діаграма може склада­тися з декількох рядів та категорій. Для відображення чис­лових даних у програмі використовуються маркери - лінії, смуги, сектори тощо. На маркерах можуть знаходитися мі­тки, які відповідають числовим чи текстовим значенням. Для відображення діапазонів рядів даних, які представлено на діаграмі, використовуються осі. У легенді можна подати пояснення до позначень.

Найпростіший спосіб створення діаграми в Access 2000 - за допомогою майстра, який дозволяє створити один із типів діаграми, які аналогічні до ти­пів діаграм у Excel 2000, наприклад:

кругові діаграми - представляють круг, розбитий на де­кілька секторів, кожен з яких відповідає певному значен­ню, що входить у сумарний показник. При цьому сума усіх значень становить 100%. На такому типі діаграми мо­жна подати лише один показник. Кругові діаграми зазви­чай використовують для відображення співвідношення частин цілого.

точкові діаграми– дозволяють наочно відобразити послідовність величин (визначених чи обчислених).Маркерами в таких діаграмах виступають точки, які розміщені у декартовій системі координат. Точкові діаграми використову­ють для відображення взаємозв'язку між двома чи декіль­кома величинами.

діаграми з областями (діаграми площ) - використовують лише у випадку зв'язаних між со­бою даних. Тут у ролі маркерів виступають області, зафарбовані різними кольорами.

гістограми (лінійчасті та стовпцеві) зручно використовувати для порівнян­ня значень, які стосуються певного моменту часу чи окре­мого об'єкта. У гістограмах числові значення подаються смугами. До різновидів гістограм належать графіки, маркерами яких є лінії, які інтерполюють відповідні зна­чення. Якщо дані не зв'язані між собою, графіки викорис­товувати не рекомендується.

Об'ємні діаграми різних типів відрізняються від пло­щинних тим, що вони побудовані у тривимірному просторі.

· форми із зведеними таблицями дозволяють пред­ставити підсумкові дані, отримані за допомогою майс­тра зведених таблиць програми Microsoft Excel. Така фо­рма - це інтерактивна таблиця, яка виконує задані корис­тувачем обчислення, залежно від способу розміщення да­них у зведеній таблиці. Наприклад, значення поля в зве­деній формі можуть відображатись вертикально або гори­зонтально, підсумкові значення при цьому обчислюватись по рядках чи стовпцях. Значення поля також можуть ви­користовуватись у ролі заголовків рядків чи стовпців, при цьому зведена форма обчислюватиме окремі значення для кожної комірки, а потім проміжні та загальні підсумки.

Кількість записів, які використовуються у зведеній формі, можна обмежити, задавши поле, яке визначає сто­рінку. Це поле перетворюється в список, що розгортається, та виконує роль фільтра для зведеної форми. Значення, вибране зі списку, визначає записи, які відображаються у зведеній формі.

Зведені форми дозволяють легко змінювати структу­ру для проведення аналізу даних різними способами. Змінивши заголовки рядків та стовпців, а також полів, які ви­значають сторінки, зведена форма миттєво виконує обчи­слення відповідно до розташування даних. Крім того, змі­нюючи вхідні дані, зведену форму можна оновлювати. Та­кі форми створюються за допомогою спеціального майст­ра, який використовує MS Excel для створення зве­деної таблиці та MS Accessдля створення форми, в яку заноситься зведена таблиця у вигляді окремого об'єкта.

Відкриваючи зведену форму, користувач бачить відображення даних, які використовувались під час остан­ньої активізації форми. Для відображення змінених (по­новлених) даних таблиці потрібно оновити дані.

На основі зведеної таблиці можна побудувати діаг­раму, яка відображатиме лише дані зведеної таблиці. Як­що дані зведеної таблиці змінюються, то діаграма автоматично оновлюється. Якщо, наприклад, додати у зведену таблицю стовпчик, то на діаграмі відобразиться нове поле у вигляді категорій або рядів. Якщо у зведеній таблиці відключити відображення якоїсь частини даних (профіль­трувати дані), заховати дані чи знищити поле, то ці дані не відображаються на відповідній діаграмі.

· кнопкові форми;

· форми-заставки.

 

 

Мал. 1. Проста форма

Мал. 2. Складена форма

 

 

Мал. 3. Форма з діаграмою.

 

 

 

Мал. 4. Форма із зведеною таблицею


Читайте також:

  1. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  2. Автоматизовані форми та системи обліку.
  3. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  4. Акредитив та його форми
  5. Активні форми участі територіальної громади у вирішенні питань ММС
  6. Банківський контроль та нагляд: форми та мета здійснення. Пруденційний нагляд: поняття, органи та мета проведення.
  7. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.
  8. Безособові дієслівні форми на –но, -то
  9. Безробіття: суть, причини, форми та соціально-економічні наслідки
  10. Білінійні і квадратичні форми в евклідовому просторі
  11. Бланки, форми і штампи
  12. Бюджетне фінансування видатків, його принципи, форми і методи




Переглядів: 926

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Артилерія | Згуртованість і соціальний розвиток персоналу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.