Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Система рубрик

Рубрики періодичних видань утворюють певну систему і відрізняються, насамперед, за характером. Вони утворюють дві групи.

Перша – об’ємніша – тематичні рубрики. Вони вказують читачам на тематику і напрям публікацій. У багатосторінкових виданнях, тижневиках і т.п. такі тематичні надрубрики (розділи) встановлюються над сторінками номера, визначаючи напрям і характер публікацій („Політика”, „Економіка”, „Міжнародне життя”, „Спорт” і т.п.). Рубрики-розділи сприяють кращій організації матеріалів номера, устабільнюють його структуру. Це своєрідні путівники для читача, які допомагають зацікавленому читачеві швидко знайти інформацію, тобто блок матеріалів, до якого редакція прагне свідомо привернути увагу.

До другої групи належать службовірубрики. Вони допомагають уточнити жанр публікації – „Репортаж”, „Інтерв’ю”, „Огляд”; вказують на джерело інформації – „Від наших спеціальних кореспондентів”, „Інформаційні агентства повідомляють”; на аудиторію, для якої призначена публікація – „Поради садівникам та городникам”, „На полицю книголюба” і т.д.

Для досконалішої організації праці редакція визначає частотність їх появи рубрик на сторінках газети. З цього огляду всі рубрики поділяються на постійні, які використовують у кожному номері газети, і періодичні, які появляються на сторінках з відповідним інтервалом, приміром, через номер, раз у тиждень, чи двічі у тиждень і т.д. Крім цього у газеті застосовують разові чи епізодичнірубрики, що викликано потребою виділення у такий спосіб якоїсь однієї публікації (фестиваль, конференція і т.д.).

Формуючи систему рубрик одразу визначають, хто їх веде, хто відповідає за наповнення розділу матеріалами. У редакціях крупних видань, де є чимало відділів, всі рубрики поділяють на загальноредакційнітамонопольні. Появу перших забезпечують всі відділи газети, але кожен з них крім цього веде свої монопольні рубрики. У невеликих редакціях, де один журналіст часто відповідає за декілька тематичних напрямів чи типів публікацій – статистичних, літературно-художніх і т.д., – між творчими співробітниками розподіляють і відповідні рубрики.

„Обличчя” газети у значній мірі визначається системою тематичних рубрик. Якась кількість їх так чи інакше повторюється у виданнях одного типу („Політика”, „Економіка”, „Спорт” і т.д.). але читацька аудиторія кожної газети, регіону, у якому розповсюджується газета, визначають іншуу частину рубрик – оригінальних, які характерні лише для якогось одного друкованого видання. Досконало продумана система рубрик полегшує планування газети.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  3. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  4. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  5. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  6. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  7. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  8. VI. Узагальнення та систематизація знань
  9. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  10. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  11. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру
  12. Автоматична система сигналізації




Переглядів: 654

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості моделі газети | Планування роботи редакції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.