Програма курсу є документом, що визначає зміст навчальної роботи в педагогічному училищі. Вона дозволяє організувати планомірне здійснення навчального процесу, створює перспективу в роботі викладача, дозволяє контролювати якість викладання курсу, рівень знань, умінь, які набувають учні.
Програма курсу «Методика ознайомлення дітей з природою і практикум з природознавства» складається з пояснювальної записки, яка містить визначення мети, завдань курсу та основних шляхів їх вирішення та власне програми, що містить приблизний тематичний розподіл годин, зміст основних розділів курсу та список рекомендованої літератури.
Своєрідністю програми курсу «Методика ознайомлення дітей з природою і практикум з природознавства» є паралельне вивчення методики ознайомлення з природою і практикуму з природознавства.
Мета вивчення методики — озброєння майбутніх вихователів знаннями завдань, змісту, методів і форм роботи по ознайомленню дітей з природою.
Основна мета практикуму — познайомити майбутніх вихователів з природою рідного краю, виховати любов і дбайливе ставлення до неї, сформувати в учнів практичні уміння по вирощуванню, догляду за рослинами і тваринами, обладнанню кутків природи, городу, квітника, саду в дитячому садку.
Програма містить вивчення таких тем:
1. Значення ознайомлення дітей з природою в дитячому садку.
2. Природа місцевого краю.
3. Програма дитячого садка по ознайомленню дітей з природою.
4. Методи і форми ознайомлення дітей з природою.
5. Куток природи і ділянка дитячого садка як основні бази ознайомлення дітей з природою.
6. Ознайомлення дітей із свійськими і дикими тваринами.
7. Ознайомлення дітей з природою в різні пори року.
Всі розділи програми тісно взаємозв'язані. Так, вивчення тем «Ознайомлення із свійськими і дикими тваринами» та «Ознайомлення дітей з природою в різні пори року» будується на вивченні всіх попередніх тем.