Дохід ВК формується з надходжень від підприємницької діяльності після покриття матеріальних і прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці найманих працівників.
Згідно із ч. 4 ст. 165 ЦК прибуток ВК розподіляється між його членами відповідно до їхньої трудової участі, якщо інший порядок не встановлений статутом кооперативу.
Дохід розподіляється на:
● сплату податків і зборів (обов'язкових платежів) до відповідних бюджетів;
● погашення кредитів;
● покриття збитків;
● проведення відрахувань до фондів кооперативу;
● кооперативні виплати;
● виплати на паї.
Кооперативні виплати – частина доходу, що розподіляється за результатами фінансового року між членами кооперативу пропорційно до їх участі в господарській діяльності кооперативу у порядку, визначеному рішенням вищого органу управління кооперативу.
Виплати на паї – виплати частини доходу кооперативу на паї кооперативу.
Розмір виплат на паї встановлюється рішенням загальних зборів членів кооперативу після відрахувань обов'язкових коштів на формування і поповнення його фондів. Виплати можуть здійснюватися у грошовій формі, товарами, цінними паперами, а також у формі збільшення паю та в інших формах, передбачених статутом кооперативу. Загальна сума виплат на паї не може перевищувати 20 % від доходу, визначеного до розподілу.
Кооперативні виплати та виплати на паї до оплати праці не належать.
Майнова відповідальність ВК та його членів
ВК відповідає за своїми зобов'язаннями всім належним йому майном. Порядок покриття завданих ВК збитків визначається його статутом.
Згідно зі ст. 108 ГК члени ВК несуть за зобов’язаннями кооперативу субсидіарну (додаткову) відповідальність своїм майном у розмірі, не меншому від їх пайового внеску, якщо більший розмір відповідальності не передбачено законом або статутом кооперативу.
ВК не несе відповідальності за зобов'язаннями своїх членів.