Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Система генерації загальних типів даних до фундаментальних

Опис ТД дано в розділі 3.4. Тут розглядаються загальні типи даних GDT (General Data Types), які студенти реалізують для сайта.

Загальні типи даних можуть належать одному сімейству, як що існує заміна, яка перетворює весь простір значень одного типу даних (domain) у підмножину (діапазон) простору значень іншого типу даних таким чином, щоб значення відношень і характеристичних операцій з домену і діапазону зберігалися.

Примітивні типи даних. Тип даних, простір значень якого визначається аксіома-тично або шляхом переліку, зветься примітивним типом даних. Усі примітивні LI-типи даних визначаються у Стандарті:

– Логічний (boolean) – це математичний тип даних, пов’язаний з використанням двозначної логіки.

– Стан (state) – це родина типів даних, кожен з яких включає скінчене число різних, невпорядкованих значень.

– Переліковний (еnumerated) – це родина типів даних, кожний з яких допускає скінчене число різних значень з властивим їм порядком.

– Символьний (character) – це родина типів даних, простір значень яких є набір символів.

– Порядковий (оrdinal) – це тип даних порядкових номерів, що відрізняється від значущих чисел (тип даних Цілий (integer)). Порядковий – це тип даних нескінченного переліку.

– Дата/час (Date-and-Time) – родина типів даних, значення яких зазначають час у різних, часто застосованих поданнях: рік, місяць, день, година, хвилина, секунда і її частки.

– Цілий (integer) – математичний тип даних, що описує тільки цілі числа.

– Раціональний (rational) – це математичний тип даних, що відповідає раціональним (дійсним) числам.

– Масштабований (scaled) – це родина типів даних, простором значень якого є підмножина простору раціональних чисел і кожний окремий тип даних має фіксований знаменник; тип даних Масштабований передбачає апроксимацію значення.

– Дійсний (real) – це родина типів даних, які є обчислювальними апроксимаціями щодо відношення до математичного типу даних, що відповідає дійсним числам.

– Комплексний (сomplex) – це родина типів даних, кожний з яких задає числову апроксимацію математичного типу даних, що подає комплексні числа. Кожний тип даних Комплексний становить колекцію математичних комплексних величин, які відомі у застосуваннях з деякою кінцевою точністю і повинні розрізнятися принаймні з цією точністю в цих застосуваннях.

– Пустий (void) – це тип даних, що подає об’єкт з необхідними синтаксичними і семантичними вимогами, але не несе жодної інформації у цьому конкретному випадку.

Підтипи та розширені типи даних. Підтип – це тип даних, отриманий з існуючо-го типу даних, що зветься базовий, шляхом обмеження простору значень підмножиною цього базового типу даних, що містить всі характеристичні операції. Підтипи створюються генератором типів даних певного виду, який незвичний тим, що тільки його функція слугує для визначення відношення між просторами значень базового типу даних та підтипу.

– Діапазон (range) створює підтип будь-якого впорядкованого типу даних шляхом розташування нової верхньої і/або нижньої границі простору значень.

– Відбір (selecting) створює підтип будь-якого точного типу даних шляхом нумерації значень простору значень цього підтипу.

– Виключення (еxcluding) створює підтип даних будь-якого точного типу даних шляхом нумерації значень, які повинні виключатися з побудованого простору значень підтипу.

– Розмір (size) створює підтипи типів даних Sequence, Set, Bag або Table шляхом визначення обмеження на кількість елементів базового типу даних, які вони можуть містити.

– Явно задані підтипи (explicit) визначають тип даних як підтип базового типу даних і описують процедуру конструювання простору значень заданого підтипу в термінах I-типів даних або генераторів типів даних.

– Розширений (еxtended) створює тип даних, простір значень якого містить простір значень базового типу даних у вигляді правильної підмножини.

Таким чином, багато які властивості агрегатних типів даних становлять властивості генератора, незалежно від типів даних компонентів. На відміну від інших генераторів типів даних, для агрегатних типів даних характерно те, що значення компонентів агрегатного значення доступні за допомогою характеристичних операцій.

Запис (record) генерує тип даних, значення якого становлять гетерогенні сукупності значень компонентів типів даних і кожна сукупність має одне значення для кожного компонента типу даних, специфікованого фіксованим ідентифікатором поля field-identifier.

Набір (set) генерує тип даних Набір, простір значень якого становить набір всіх під наборів простору значень типу даних Елемент з операціями, властивими математичній множині set.

Портфель (bag) генерує тип даних, значення якого становлять колекції зразків значень типу даних Елемент. Численні зразки того ж значення можуть подаватися у цій колекції; а порядок, у якому вони присутні в колекції, несуттєвий.

Послідовність (sequence) генерує тип даних, значеннями якої є впорядковані послідовності значень типу даних Елемент. Впорядкування, що підтримується для значень, невластиве цьому типу даних; одне й те ж значення може зустрічатися багато разів у цій послідовності.

Масив (array) генерує тип даних, значення якого асоціюються з добутком просторів одного або декількох скінчених типів даних, що звуться індексні типи даних, і простором значень типу даних Елемент, так що кожному значенню з простору індексного типу даних відповідає тільки одне значення типу даних Елемент.

Таблиця (table) генерує тип даних, значення якого становлять колекції значень з простору продукту одного або декількох типів даних Поле, так що кожне значення з простору продукту задає асоціації між значеннями його полів. Хоча типи даних Поле можуть бути невизначені, довільне значення типу даних Таблиця містить задане число асоціацій.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. I етап. Аналіз впливу типів ринку на цінову політику.
  3. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  4. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  5. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  6. The educational system of Great Britain (Система освіти Великобританії)
  7. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  8. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  9. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  10. VI. Узагальнення та систематизація знань
  11. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  12. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.




Переглядів: 530

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Генерація ТД | Приклад роботи генератора типів даних

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.