Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Навчання з питань ОП.

Навчання з ОП є основним принципом державної політики в галузі охорони раці.

Нормативним актом, що встановлює порядок та види навчання і форми перевірки знань з ОП є ДНАО 0.004. 12-99 “Типове положення про навчання з питань охорони праці.” Даний нормативний документ спрямований на реалізацію в Україні системи безперервного навчання з питань ОП, яке проводиться з працівниками в процесі трудової діяльності, а також учнями, вихованцями та студентами закладів освіти.

На основі типового положення з урахуванням специфіки виробництва та вимог державних міжгалузевих актів про ОП, розробляються і затверджуються наказом керівника відповідні положення підприємств та формуються плани - графіки проведення навчання і перевірки знань працівників з ОП. Відповідальність за організацію цієї роботи покладається на керівника, а в структурних підрозділах – на керівників підрозділів. Контроль за проведенням здійснює служба ОП.

Контроль за дотриманням типового положення про навчання з ОП здійснюють органи державного нагляду за ОП.

З питань ОП проводяться навчання при прийнятті на роботу і в процесі роботи на підприємстві, здійснюють працівники служби кадрів або інші спеціалісти яким доручена організація цієї роботи. Підготовка працівників для виконання робіт з підвищеною небезпекою здійснюється тільки в закладах освіти, які мають ліцензію МОН України та дозвіл Держнаглядохорони праці.

На підприємствах для перевірки знань працівників з питань ОП наказом керівника створюються постійно діючі комісії. Перед перевіркою знань на підприємстві організовується заняття: лекції, семінари та консультації. Формою перевірки знань є іспит, який проводиться за екзаменаційними білетами у вигляді усного опитування або шляхом тестування:

- Навчання і перевірка знань з питань ОП посадових осіб і спеціалістів проводиться до початку виконання ними обов’язків, а також періодичних один раз на три роки.

Тематичний план і програми навчання цієї категорії працівників 0складаються на основі типового тематичного плану і програми з урахуванням вимог ОП для конкретних галузей виробництва.

Заступники керівників, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, державних адміністрацій спеціалісти служби ОП керівники та викладачі кафедр ОП вищих закладів освіти, галузевих і регіональних навчальних центрів з ОП проходять навчання і перевірку знань у Національному науково-дослідному інституті ОП.

В закладах освіти студенти вивчають комплекс нормативних навчальних дисциплін “Безпека життєдіяльності”, “Основи ОП” та “Охорона праці в галузі”

Працівників які виконують роботи з підвищеною небезпекою та роботи, що вимагають професійного добору, повинні проходити попереднє (спеціальне навчання), перевірку знань перед початком виконання роботи та періодично не рідше одного разу на рік. Порядок його проведення встановлюється галузевими нормативними актами.

Перелік таких робіт визначається державним нормативним актом охорони праці ДНАОП 0,00-8.02-93 "Перелік робіт з підвищеною небезпекою", затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці 30.11.93 додаток 5) та ДНАОП 0.03-8.06-94 "Перелік робіт, де є потреба у професійному доборі", затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці та МОЗ 23.09.94р.

Перевірка знань працівників ,з питань ОП проводиться за тими нормативними актами про охорону праці, додержання яких входить до їхніх службових обов'язків.

До складу комісії входять спеціалісти служби охорони праці, юридичної, виробничої та технічних служб, представники органів державного нагляду за ОП та профспілок. До складу комісії повинно входити не менше 3-х осіб. Усі члени комісії повинні пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

При перевірці знань працівників, які безпосередньо організовують чи виконують роботи підвищеною небезпекою, або роботи, що потребують професійного добору. Приймає участь в роботі комісії представник органу Держнаглядохорон праці що визначається державними галузевими нормативними актами про ОП.

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці, з урахуванням специфіки виробництва складають члени комісії з перевірки знань, узгоджує служба ОП і затверджує керівник підприємства.

Підготовка працівників для виконання робіт з підвищеною небезпекою здійснюється "тільки в закладах освіти професійно-технічних училищах, які мають ліцензію Міносвіти та дозвіл Дернаглядохоронпраці на проведення такого навчання.

Посадові особи та спеціалісти, службові обов'язки яких пов'язані з керівництвом, інспектуванням чи контролем за виконанням робіт з підвищеною небезпекою, окрім навчання з охорони праці повинні не рідше одного разу на три роки проходити ще й перевірку знань щодо небезпечного ведення цих робіт.


Читайте також:

  1. H) Орган з питань конкуренції
  2. IV. ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО
  3. V Засоби навчання
  4. Адаптації та навчання
  5. Активний метод навчання
  6. Активні форми участі територіальної громади у вирішенні питань ММС
  7. Аналіз основних систем трудового і професійного навчання: предметної, предметно-операційної, операційної, операційно-предметної, системи ЦІП, операційно-комплексної тощо.
  8. Аналіз особистих досягнень студентів, перспектив навчання на подальшому етапі
  9. Аналіз та планування витрат організації на професійне навчання персоналу
  10. Аналітична обробка інформації вузлами інформаційно-аналітичної функціональної підсистеми МОЗ України і питань НС.
  11. Б. Особливості диференціації навчання у школах Великобританії
  12. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу




Переглядів: 1117

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання, права і обов’язки комісії з питань ОП. | Інструктажі з охорони праці.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.