Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Є.М.КАЙЛЮК, Г.Г. ФЕСЕНКО

ПСИХОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ

НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК

Рекомендовано

Міністерством освіти і науки України

як навчальний посібник для студентів

вищих навчальних закладів

Харків − 2007

УДК 65.012.32: 65.013 ББК 65.050я7 К15 Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів (Рішення № 1.4/18-Г-1186 від 17.07.2007)

Рецензенти:

Головньова І.В. – к.психол.н., професор, завідувач кафедри

соціальної науки та психології

Харківського гуманітарного університету

“Народна українська академія”;

 

Мельтюхова Н.М.к.е.н., доцент, завідувач кафедри державного

управління та менеджменту

Харківського регіонального інституту

державного управління Національної академії

державного управління при

Президентові України.

 

 

К15 Кайлюк Є.М., Фесенко Г.Г. Психологія управління: Навчальний посібник для студентів спеціальності «Менеджмент організацій». –Харків: ХНАМГ, 2007. – 183 с.   ISBN 966-695-077-4
   

Посібник призначений для студентів, які оволодівають основами психологічного підходу в управлінні. Викладений матеріал інтегрує теоретичні знання і практику сучасних психологічних шкіл у напрямку підвищення організаційної ефективності підприємств; містить характеристику психологічних стосунків та поведінки людей в організації, психологічні закономірності управлінської діяльності.

Алгоритми методики спрямовані на поглиблення, закріплення та творче осмислення психолого-управлінських знань і впровадження відповідного інструментарію в професійну діяльність менеджера.

ISBN 966-695-077-4

 

© Кайлюк Є.М., Фесенко Г.Г. , ХНАМГ

ВСТУП

Психолого-управлінська тематика набула останнім часом надзвичайної актуальності і вимагає використання міждисциплінарного підходу до всієї проблематики менеджменту. Ідейний простір сучасного менеджменту задається певними принципами управлінської парадигми, де людина постає як суб’єкт господарювання. У пошуках важелів більш ефективного розвитку управлінська система потребує як економічного, так і психологічного аналізу. Основи психології управління – це надійний помічник у досягненні ефективності роботи та розвитку бізнесу.

В Україні адаптація управлінської системидо сучасних реалій вимагає не простої корекції звичних підходів, а змін в образі мислення та дій. Матеріали посібника охоплюють усі питання, передбачені нормативними документами Міністерства освіти і науки України щодо підготовки менеджерів: «Галузевий стандарт вищої освіти.ОКХ 7. 050201Менеджмент організацій“ – К.,2001»; Галузевий стандарт вищої освіти. ОКХ 8. 050201 „Менеджмент організацій“– К.,2002». Посібник містить інформацію про моделі, алгоритми, технології виконання управлінських функцій.

З метою досягнення завдань дисципліни автори намагаються задіяти особистісні характеристики суб’єкта управління. У матеріалах посібника наголошується, що особистість здатна до своєрідної перебудови власної архітектоніки здібностей, потреб, психічних станів у відповідності з вимогами управлінської праці, її ритму, завдань. Запропоновані також конкретні рішення, методики та інструментарій психосоціального супроводу управлінської діяльності.

Особливістю даного посібника є використання антропологічного підходу до поняття «самоменеджмент» як інструмента, що дозволяє суб’єктам досягати професійного успіху, не перетворюючись на об’єкт управління. До теоретичного та методичного комплексу дисципліни включено аналіз феноменів «партисіпативність», «синергізм».

 

Розроблені алгоритми методики спрямовані на поглиблення, закріплення та творче осмислення психолого-управлінських знань і впровадження відповідного інструментарію в професійну діяльність менеджера. Кожна теоретична тема посібника забезпечена питаннями для самоконтролю, що дозволяють досягати кращого розуміння як власне себе, так і інших людей. Для розуміння та закріплення основних положень та центральних теоретичних питань, що постають у конкретній теорії, до кожної теми включені тестові завдання, що допомагають запам’ятати ключові поняття та розширити власний інформаційно-теоретичний простір.

Викладений матеріал містить значну кількість діаграм, схем, що можуть розглядатися як графічні моделі явищ. Створення моделей – найважливіший шлях пізнання, який дозволяє виявити і наочно представити основні, сутнісні властивості об’єкту, що аналізується. Такий виклад має сприяти залученню читача у процес засвоєння теоретичних узагальнень, творчого осмислення психолого-управлінських знань та впровадження відповідного інструментарію в професійну діяльність.

Посібник містить також інформацію про європейські методики управління, що науково та практично опрацьовані автором під час роботи у франко-українському проекті Харківської національної академії міського господарства та Національного центру перепідготовки державних службовців Франції (м.Лілль) з організації безперервної професійної перепідготовки управлінських кадрів виконкому Харківської міської ради. Нестандартний погляд на окремі теоретичні положення психології управління допоможе читачам уточнити та розширити свої світоглядні позиції.

У цілому викладений матеріал інтегрує теоретичні знання і практику сучасних психологічних шкіл у напрямку підвищення організаційної ефективності підприємств; містить характеристику психологічних стосунків та поведінки людей в організації, психологічні закономірності управлінської діяльності.

 


Читайте також:

  1. Аналіз ринку послуг ресторанного господарства району
  2. Архітектурно- планувальні заходи по поліпшенню стану міського середовища .Аналіз циклу життя споруди
  3. Багатомірність системи світового господарства
  4. Білорусь. Характеристика положення та господарства країни.
  5. Біологічні методи боротьби з шкідниками сільського й лісового господарства
  6. Бюджет домогосподарства.
  7. Бюджет домогосподарства.
  8. Бюджетне фінансування житлового господарства.
  9. В підсобних господарствах
  10. Вантажного господарства
  11. Вартісні показники продукції сільського господарства
  12. ВЕДЕННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА.




Переглядів: 426

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ | Розділ 1

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.