Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Приймання живої риби за кількістю й якістю

Жива риба повинна бути прийнята товароодержувачем за кількістю та якістю протягом 1 год з моменту прибуття транспортного засобу. Рибу приймають партіями. Однорідною партією риби називають партію одного виду і розміру риби, однієї одиниці транспортного засобу (автомобіль, вагон, човен-проріз тощо), оформлена одним документом, що засвідчує якість. У документі про якість повинні бути вказані такі дані: назва постачальника, вид риби, номер партії, маса нетто риби, вид і кількість транспортної тари з рибою, результати органолептичної оцінки якості, результати визначення фізичних показників (довжини або маси), строк та умови транспортування та зберігання, позначення нормативно-технічного документа, дата відвантаження, пунктів відвантаження і призначення, назва вантажоодержувача. Партію живої риби, яка підлягає вивезенню за межі області, необхідно супроводити ветеринарним свідоцтвом. Живу рибу за кількістю приймають, зважуючи таким способом, щоб якнайменше впливати на її життєдіяльність. Особливо це стосується риб, призначених для подальшого зберігання живими. Заснулі екземпляри риби зважують окремо. Тара для зважування живої риби повинна мати щілини, які забезпечують повне виділення води до зважування. Шар живої риби в ящиках не повинен перевищувати 20 см. Маса риби в ящику - до 30 кг. Живу форель і стерлядь зважують у місткостях з водою. Для цього зважують спочатку тару з водою, а потім - з водою та рибою. За різницею встановлюють масу живої риби.

За станом живу рибу поділяють на бадьору, слабку та дуже слабку.Бадьора рибаперебуває в акваріумі на глибині, рух її досить енергійний, плаває спинкою догори, чутливо реагує на стук, виловлена з води енергійно б’ється в руках або сачку; плавці в такої риби цілі, зяброві кришки піднімаються та опускаються рівномірно. Слабка риба має мутно-сіре забарвлення, рухи її слабкі, часто випливає на поверхню, захоплює ротом повітря, її легко впіймати руками. Дуже слабка риба - це риба, яка перебуває на грані заснулої, природне забарвлення зникає, рухи дуже в’ялі, плаває переважно на боці, спинці або лежить на дні. Тільки бадьора, добре вгодована риба є доброякісною. Рибу слабку та дуже слабку слід відбирати, оглушувати і направляти для реалізації як свіжозаснулу, охолоджену або заморожену.

Для контролю якості живої риби з різних місць однорідної партії відбирають до 3% риби за масою. В разі незадовільних результатів аналізу хоча б за одним показником якості (органолептичним, фізичним або хімічним) повторно визначають якість риби такого самого об’єму вибірки, як і в першому випадку. Результати повторних визначень поширюють на всю партію. За вимогою товароодержувача допускається суцільний контроль якості партії живої риби.

За якістю живу рибу на товарні сорти не поділяють. При визначенні якості встановлюють відповідність вимогам стандарту. При цьому враховують стан риби, зовнішній вигляд, колір, запах і розмір. Риба повинна виявляти всі ознаки життєдіяльності, мати природні рухи тіла, щелеп, зябрових кришок, плавати спинкою вгору. Вона повинна бути добре вгодованою. Угодованість риби визначають за товщиною спинки візуально або промацуванням м’язової тканини на спинці. Поверхня риби повинна бути чистою, без ознак захворювань, мати природне забарвлення для певного виду риби, з тонким шаром безбарвного слизу. Луска в лускатих риб повинна бути блискучою, щільно прилягати до тіла. Риба не повинна мати механічних пошкоджень, ознак захворювання. У м’ясі та на поверхні риб не повинно бути дорослих гельмітів або їхніх личинкових форм. Допускаються пошкодження на нижній і верхній щелепах у сома гачкового лову, незначне почервоніння поверхні в коропа, ляща, товстолобика, амура, сазана, буфало, бестера, форелі. Зябра повинні бути червоні, очі - світлі, випуклі, рогівка прозора. Запах визначають на поверхні та в зябрах. Він повинен бути властивий живій рибі, без сторонніх запахів. В разі сумнівів у оцінці запаху риба підлягає пробному варінню.

Недоброякісну рибу в реалізацію не допускають. Недоброякісною вважають рибу з такими дефектами: хвора, з механічними пошкодженнями, з темною шкірою та лускою, мутними очима, з брудом, мулом і піском на зябрах і лускатому покриві, з горбами, виразками, рубцями, пліснявою на поверхні тіла, збитою лускою, поломаними плавцями, крововиливами, розривами шкіри на тілі, неприємним гнильним запахом або запахом нафтопродуктів. Маса одного екземпляра риби, вирощеної в рибницьких господарствах, згідно вимог ДСТУ 2284-93 “Риба жива” повинна становити,г: амур білий 250-600, амур білий відбірний 600 і більше; бестер 500-700, бестер відбірний 700 і більше; буфало 250-600, буфало відбірний 600 і більше; короп 250-600, короп відбірний 600 і більше; карась сріблястий 100-250, карась сріблястий відбірний 250 і більше;сазан ставковий і сом канальний 250 і більше; товстолобик 250-600, товстолобик великий 600-2000, товстолобик відбірний 2000 і більше; форель 120-250, форель велика 250-800, форель відбірна 800 і більше.

Мінімальні розміри живої риби, виловленої в природних водоймах,установлюються Правилами рибальствадля конкретної водойми.

Поділ живої риби, виловленої у природних водоймах, за довжиною здійснюється відповідно вимог ГОСТ 1368. Довжину такої риби вимірюють по прямій лінії від вершини рила до початку середніх променів хвостового плавця. За довжиною лящ поділяється на великий, середній та дрібний (довжина риби відповідно понад 30 см, 30-22 см, до 22 см). Сазан, карась, в’язь, судак,щуку і сом за цим показником поділяють на великі та дрібні. Довжина сазана великого понад 33 см, дрібного - до 33 см, карася відповідно понад 16 см і до 16 см, в’язя - понад 27 см і до 27 см, судака - понад 34 см і до 34 см, сома - понад 53 см і до 53 см. Довжина морської камбали, яка надходить у реалізацію живою, не повинна бути меншою за 21 см.

У партії живої риби дозволяється до 5% риби (за масою) більшої або меншої маси та стільки ж більшої або меншої довжини.

 


Читайте також:

  1. IV. Повідомлення теми та мети уроку V. Сприймання і засвоєння нових знань, умінь та навичок.
  2. Біомаса - Кількість живої речовини на одиниці площі чи об'єму місцеперебування в момент спостереження. Визначається сумою біомаси усіх популяцій, що населяють дану екосистему.
  3. Бракувальні ознаки каната за кількістю обривів дротів на одному кроці звивання
  4. Вибірковість сприймання – це зміна діяльності органів чуття під впливом попереднього досвіду, установок та інтересів людини.
  5. Види сприймання
  6. Види сприймання
  7. Випромінювання: приймання та аналіз
  8. Відчуття і сприймання.
  9. Властивості сприймання
  10. Внутрішній контроль за якістю продукції.
  11. Державна політика у сфері управління якістю продукції
  12. Динаміка розвитку сприймання у немовлят




Переглядів: 2520

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Способи зберігання живої риби | Ветеринарно-санітарна експертиза прісноводної риби

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.