Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ст.20 КПК Забезпечення права на захист.

Процитувати ст.20 КПК.
Згідно ч.2ст.63 Конституції Українипідозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист. Забезпечення цим суб’єктам права на захист є однією із основних засад кримінального судочинства (п.6 ч.3 ст.129 Конституції України)

Ст. 20 КПК України "Забезпечення права на захист" гарантує підозрюваному, обвинуваченому, виправданому і засудженому право на захист. Слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд зобов'язані роз’яснити підозрюваному, обвинуваченому і підсудному його права та забезпечити право на кваліфіковану правову допомогу з боку обраного ним або призначеного захисника.

Право підозрюваного, обвинуваченого на захист включає як право захищатися від підозри та обвинувачення, так і право захищати свої особисті і майнові інтереси. Кожен із них заінтересований у тому, щоб він не був: затриманий, заарештований, притягнутий до кримінальної відповідальності і засуджений якщо є невинуватим, або ж притягнутий до кримінальної відповідальності та засуджений за більш тяжке правопорушення, ніж те, що дійсно вчинив; без передбачених у КПК підстав притягнутий до участі у кримінальному провадженні як підозрюваний, обвинувачений, підданий заходам процесуального примусу; підданий несправедливому покаранню, тобто такому, яке призначено без врахування характеру і ступеня суспільної небезпечності вчиненого кримінального правопорушення, особистості винного і обставин, які пом'якшують і обтяжують відповідальність; обмежений у правах, наданих йому законом, і в можливостях їх реалізувати. Він також заінтересований у тому, щоб були забезпечені його особисті і майнові права. Це - законні інтереси, на них поширюється право на захист і це право повинно бути забезпечено. На незаконні інтереси і незаконні засоби й способи захисту від підозри і обвинувачення, а також захисту особистих і майнових прав засада, закріплена у ст. 20 КПК, не поширюється.

Гарантування підозрюваному, обвинуваченому права на захист полягає в тому, що закон: а) наділяє його як учасника процесу такою сукупністю процесуальних прав, використання яких дозволяє йому особисто захищатися від підозри і обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, обстоювати свої законні інтереси (ст.42 КПК); б) надає йому право скористатися допомогою захисника (ст.45-51 КПК), а в окремих випадках визнає участь захисника в провадженні обов'язковою (ст.52 КПК); в) покладає на слідчі органи, прокурора і суд обов'язок роз'яснити підозрюваному, обвинуваченому його процесуальні права (ст.42КПК) , вручити пам’ятку про його процесуальні права (ч.8 ст.42КПК) та забезпечити можливість здійснення цих прав і захисту від підозри й обвинувачення, а також охорону його особистих і майнових прав.

 


Читайте також:

  1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  2. II.1 Програмне забезпечення
  3. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  4. IV. Обов'язки і права керівника та заступника керівника подорожі
  5. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  6. Авалювання векселів. Видача гарантій на забезпечення оплати векселів
  7. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  8. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  9. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  10. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  11. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  12. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ




Переглядів: 804

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ст.18 Свобода від самовикриття та право не свідчити проти близьких родичів та членів сім’ї. | Ст.21 КПК Доступ до правосуддя та обов’язковість судових рішень.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.