Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція 2.

Дрібнорозмірні конструкції для заміни перекриттів.

Типові дрібнорозмірні легкі конструктивні системи для ремонтно-будівельних робіт являють собою, як правило, комплекти з балок і заповнень між ними при обов'язковій умові, щоб маса будь-якого виробу не перевищувала 200 кг (рис. 118).

При виборі форми перетину балок враховують кілька умов. Перша умова— перетин повинний забезпечувати сприйняті навантаження, надійну статичну роботу. Друга умова - зручність укладання на балки елементів заповнення, для чого краще підходять таврового й кутового перетину, тоді як двотаври і швелери ускладнюють процес укладання. Нарешті, балки ускладненого перетину важче і дорожче виготовляти.

Конструкція стелі в початковому варіанті була передбачена у виді дерев'яних щитів по черепних брусках, що прикріплюється до балки. Пізніше були запропоновані заповнення з трехпустотных вкладишів. Цей сортамент розрахований на перекриття прольотів до 8 м, причому балки поділяють на дві частини, починаючи з розміру 6400 мм.

 

Рис. 118.Дрібнорозмірні конструкції для часткової заміни перекриттів;

ПРТ — московський сортамент; БЛ — сбірномонолітна харківська; БНС — та ж, ростовська; Б — та ж, мінська; БПШ — київська з парними напіврейковидними балками і вкладишами з легкого бетону; ПЛ — одеська, брускова; БПКВ — ленінградська, з пустотілих брусків; /— збірна частина балки; 2— монолітна частина балки; 3— заповнення між балками у виді плити, сводика чи вкладиша; 4— конструкція підлоги; 5— дерев'яний щит накату; 6— черепний брусок; 7— штукатурка; 8 - плити підстави підлоги в санвузлах; 9— звукоізоляційна прокладка; 10— звукоізоляційне засипання; 11 — зубцювате з'єднання плит для підлоги в санвузлах; 12— масштаби для перекриттів у цілому і для балок (конструкції підлог, наведені на рис. 125).

Довжина виробів у цьому сортаменті, як і скрізь, де це не обговорено особливо, довше прольоту, що перекривається, на 400 мм — по 200 мм на спирання з кожної зі сторін. Однак при спирання балок на залізобетонні чи металеві опори (наприклад, консолі колон) довжина опорної площадки достатня в 100 мм, і проліт, що перекривається, може бути збільшений на 200 мм.

Від харківської трохи відрізняється сбірно-монолитная конструкція БНС, запропонована Ростовським НДІ Академії комунального господарства РСФСР у 1959р. Балки мають вид залізобетонних дощок, з арматурними каркасами у формі стрижня і хомутів. Основною частиною заповнення є сводик, що утворить поверхню стелі при конструкції підлоги по лагах чи залізобетонним плитам. Пізніше конструкція була удосконалена шляхом укладання іншого такого ж сводика, як і перший, що є основою підлоги.

Відстані між балками в цій конструкції змінювались. Дослідження показали, що відстань порядку 1,2 м є оптимальним по вартості, трудомісткості, витраті сталі. Така відстань була прийнята в удосконаленому варіанті конструкції перекриття.

Подібним є мінський сортамент Б. Основу його складають балки неповного перетину, які варто збільшувати для сприйняття повного навантаження шляхом замонолічування передбачених пазух між вкладишами з установкою в них арматурних каркасів. Ця конструкція, запропонована інж. Д.У. Рецкіним наприкінці 50-х років, знайшла широке застосування в практиці реконструкції будинків у містах Білорусії. Так, у Гродно і Мінську такі балки виготовляють на заводах із застосуванням устаткування, розробленого автором конструкції й іншими, фахівцями.

У київській конструкції перекриттів БПШ основою є парні швелерні балки з похилою стінкою. При подовжньому розподілі балок зменшується маса їх, а клинчаста пазуха, що утвориться, при замонолічуванні забезпечує їх спільну роботу. Як заповнення прийняті накати, а по верхніх полицях для приміщень усіх видів — спеціальні плити з зубцюватим з'єднанням, що збільшує твердість перекриття. Недоліком цієї конструкції є складні контури перетину балок і плит підлоги, що здорожує вироби.

В одеській конструкції перекриттів БС передбачені парні балки таврового перетину. Вони простіше за формою швелерних балок і зручніше у виготовленні. Збільшення несучої здатності передбачено методом замонолічення пазухи; заповненням служать вкладиші. Відстані між балками прийняті усього в 600мм.

Всі описані конструкції є різновидами традиційної балкової конструкції. Оригінальним і дуже простим рішенням перекриття з дрібно об'ємних елементів є інша одеська конструкція з залізобетонних брусків ПЛ. Цей сортамент розроблений для зміни перекриттів у характерних для масової малоповерхової забудови Одеси, будинках зі стінами з черепашнику, з малим кроком несущих стін. Висота брусків дорівнює усього 70 мм. У верхній площині ширина їх на 10 мм вужі, що забезпечує більш щільне укладання і гарне замонолічення перекриття. Підлогу по такому перекриттю можна влаштовувати будь-яку, як по настилах перекриттів. Ці вироби, довше прольотів, що перекриваються на 250 мм, а не на 400 мм, прийнятих в інших сортаментах.


Читайте також:

  1. Вид заняття: лекція
  2. Вид заняття: лекція
  3. Вид заняття: лекція
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вступна лекція
  7. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  8. Клітинна селекція рослин.
  9. Колекція фонограм з голосами осіб, які анонімно повідомляли про загрозу вибуху
  10. ЛЕКЦІЯ (4): Мануфактурний період світової економіки
  11. Лекція (№8)
  12. Лекція - Геополітика держави на міжнародній арені




Переглядів: 388

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поліпшення і посилення конструкцій стін і окремих опор. | Монолітний залізобетон в умовах реконструкції будинків.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.