1. Вісь круглого рівня повинна бути паралельна осі рейки. На відстані 40-50 м від нівеліра, приведеного в робочий стан, став лять рейку на тверду основу. За допомогою нівеліра рейку встанов- люють так, щоб одне ребро її було паралельне вертикальній нитці сітки зорової труби. Якщо при цьому бульбашка рівня залишиться у нуль-пункті, то умову виконано. Якщо бульбашка рівня зійде з середини вліво або вправо, то виправними гвинтами її повертають у нуль-пуикт. Рейку повертають на 90° і повторюють вказані дії.
2. Помилки в дециметрових поділках не повинні перевищувати для рейок третього класу ±0,5 мм, четвертого класу — ±0,7 м, технічних — ±1,0 мм. Умову перевіряють, компаруючи рейку нор мальним штриховим метром або контрольною лінійкою з мілімет ровими поділками з урахуванням температури. Контрольні проміри виконують у прямому і зворотному напрямах.
Визначення перевищень при геометричному нівелюванні
Порядок роботи з нівеліром на станції залежить від способу визначення перевищень, класу нівелювання і способу контролю відліків по рейці. При виборі способу геометричного нівелювання виникають проблемні ситуації, рішення яких залежить від потрібної точності, умов вимірювання і видів геодезичних робіт з забезпечення будівельно-монтажного виробництва.