Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Навчальні завдання

Завдання 1. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок часу роботи обладнання при виробництві виробу”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ТПВ-21) — машинограму трудомісткості виробу по групах обладнання, яка містить такі реквізити: код і найменування виробу, код цеху, код і найменування обладнання, код деталі або складальної одиниці, застосовність деталей або складальних одиниць у виробі, час роботи обладнання при виробництві кожного виду деталей або складальних одиниць і виробу в цілому.

Завдання 2. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок нормативних витрат матеріалів на виготовлення одиниці виробу”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ТПВ-33) — машинограму норм витрат матеріалів на виріб у специфікованій номенклатурі, яка містить такі реквізити: код і найменування виробу, код і найменування матеріалів, одиниця виміру, код деталі або складальної одиниці, застосовність деталей або складальних одиниць у виробі, маса деталей і норма витрат матеріалу на виріб, коефіцієнт використання матеріалу.

Завдання 3. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок нормативного часу роботи інструменту при виготовленні виробу”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ТПВ-35) — машинограму нормативного часу роботи інструменту при виготовленні виробу, яка містить такі реквізити: код і найменування виробу, код і найменування інструменту, код деталі або складальної одиниці, застосовність деталей або складальних одиниць у виробі, час роботи інструменту при виробництві кожного виду деталей, складальних одиниць і виробу в цілому.

Завдання 4. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок нормативних витрат заробітної плати на виготовлення виробу в цеху”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ТПВ-42) — машинограму нормативних витрат праці та заробітної плати на виробництво виробу в цеху, яка містить такі реквізити: код і найменування виробу, код цеху, професія, розряд робіт, код деталі або складальної одиниці, застосовність деталей або складальних одиниць у виробі, розцінка, трудомісткість кожного виду деталей і складальних одиниць і виробу в цілому, сума заробітної плати.

Завдання 5. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок потреби основних матеріалів для виконання річного плану виробництва продукції підприємством”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ФВП-30) — машинограму планової потреби матеріалів у специфікованій номенклатурі для виконання річного плану виробництва продукції, яка містить такі реквізити: плановий період, код і найменування матеріалів, одиниця виміру, кількість, вартість, величина відходу.

Завдання 6. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок потреби покупних і комплектуючих виробів на виконання річного плану виробництва продукції підприємством”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ФВП-32) — машинограму планової потреби покупних і комплектуючих виробів на виконання річного плану виробництва продукції підприємством, яка містить такі реквізити: плановий період (рік), код і найменування покупних і комплектуючих виробів, одиниця виміру, кількість, ціна, вартість.

Завдання 7. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок потреби в інструменті на виконання річного плану виробництва продукції підприємством”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ФВП-34) — машинограму планової потреби інструменту (спец­обладнання), що містить реквізити: плановий період, код і найменування інструменту, одиниця виміру, необхідна кількість інструменту на рік, ціна, вартість.

Завдання 8. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок потреби основних робітників і фонду заробітної плати для виконання річного плану виробництва продукції підприємством”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ФВП-41) — машинограму потреби основних робітників і фонду заробітної плати на рік, яка містить найменування і код професії, розряд робіт, кількість робітників і фонд заробітної плати, у тому числі план, факт і відхилення.

Завдання 9. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок завантаження і пропускної здатності обладнання на місяць”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОУВ-21) — машинограму розрахунку завантаження і пропускної здатності обладнання по цеху на місяць, яка містить такі реквізити: плановий період, код і найменування обладнання, трудомісткість програми цеху, фонд часу роботи обладнання, коефіцієнти завантаження і пропускної здатності обладнання.

Завдання 10. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок ліміту матеріалів по цеху на місяць”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОУВ-31) — машинограму розрахунку ліміту матеріалів по цеху на місяць, яка містить такі реквізити: місяць, цех, код і найменування матеріалів, одиниця виміру, код деталі, план запуску деталей, норма витрат матеріалу, потреба в матеріалі, залишок матеріалу на складі, ліміт матеріалу.

Завдання 11. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок планової потреби інструменту на виконання місяч­ної виробничої програми цеху”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОУВ-33) — машинограму планової потреби в інструменті, що містить такі реквізити: місяць, цех, найменування і код інструменту, одиниця виміру, кількість інструменту на програму цеху.

Завдання 12. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок трудомісткості виробничої програми і фонду заробітної плати по цеху на місяць”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОУВ-41) — машинограму планової трудомісткості виробничої програми і фонду заробітної плати по цеху на місяць, що містить такі реквізити: код і найменування професії, розряд робіт, трудомісткість виробничої програми, фонд заробітної плати.

Завдання 13. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік наявності та руху основних засобів”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ООЗ-01) — машинограму наявності та руху основних засобів по підприємству на місяць, яка містить такі реквізити: місяць, код основних засобів, найменування основних засобів, наявність на початок звітного періоду, надійшло у звітному періоді, вибуло у звітному періоді, наявність на кінець звітного періоду.

Завдання 14. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік простоїв обладнання в цеху”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ООЗ-02) — машинограму простоїв обладнання в цеху, що містить такі реквізити: звітний період, найменування і код обладнання, інвентарний номер обладнання, час простою, код причини простою, код винуватця простою.

Завдання 15. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок амортизаційних відрахувань основних засобів”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ООЗ-05) — машинограму розрахунку амортизаційних відрахувань по підприємству за місяць, що містить такі реквізити: місяць, код і найменування групи основних засобів, балансова вартість, сума амортизаційних відрахувань.

Завдання 16. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік виконання договорів постачальниками матеріальних цінностей”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОМР-01) — машинограму виконання договорів постачальниками матеріальних цінностей, що містить такі реквізити: звітний період, код і найменування постачальника, номер договору, код матеріалу, одиниця виміру, кількість — належить поставити, фактично поставлено, відхилення.

Завдання 17. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок невідфактурованих поставок”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОМР-02) — машинограму невідфактурованих поставок, що містить такі реквізити: звітний період, код і найменування постачальника, код матеріалу, одиниця виміру, кількість, ціна за одиницю, сума.

Завдання 18. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок матеріалів у дорозі”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОМР-03) — машинограму матеріалів у дорозі, що містить такі реквізити: звітний період, код і найменування матеріалу, код постачальника, одиниця виміру, кількість, ціна, сума, код рахунків бухгалтерського обліку по дебету та кредиту.

Завдання 19. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік наявності та руху матеріальних цінностей”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОМР-06) — оборотну відомість обліку наявності та руху матеріальних цінностей на складі, яка містить реквізити: місяць, склад, код і найменування матеріальних цінностей, одиниця виміру, операція руху матеріальних цінностей, кількість і сума по вхідному залишку, надходженню, витратах, вихідному залишку.

Завдання 20. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік використання матеріальних цінностей у виробництві”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОМР-09) — відомість відхилень фактичних витрат матеріалів від нормативних, що містить такі реквізити: місяць, цех, код і найменування матеріалів, одиниця виміру, ціна, фактично витрачено, норма витрат, відхилення у натуральному і вартісному вираженні.

Завдання 21. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік малоцінних і швидкозношуваних предметів (МШП), що надійшли в експлуатацію за місяць”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОМР-11) — відомість МШП, що надійшли в експлуатацію або у підзвіт по цеху за місяць, що містить такі реквізити: місяць, номер цеху, код рахунків бухгалтерського обліку по дебету і кредиту, код МШП, одиниця виміру, кількість, ціна, сума.

Завдання 22. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік МБП у підзвіті по табельних номерах”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОМР-12) — машинограму обліку МШП, що надійшли у підзвіт по табельних номерах по цеху за місяць, яка містить такі реквізити: місяць, номер цеху, табельний номер, код МШП, одиниця виміру, кількість, ціна і сума.

Завдання 23. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік МШП, що вибули з експлуатації за місяць”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОМР-13) — машинограму вибувших з експлуатації або підзвіту МШП, що їх термін придатності минув, яка містить такі реквізити: місяць, номер цеху, коди рахунків бухгалтерського обліку по дебету і кредиту, код МШП, одиниця виміру, кількість, ціна, сума.

Завдання 24. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік МШП, що передчасно вибули з експлуатації”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОМР-14) — машинограму передчасного вибуття МШП з експлуатації за місяць, що містить такі реквізити: місяць, номер цеху, коди рахунків бухгалтерського обліку по дебету і кредиту, код причини і винуватця вибуття МШП, код МШП, кількість, ціна, сума.

Завдання 25. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік наявності МШП”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОМР-15) — відомість обліку МШП, що знаходяться в експлуатації, яка містить такі реквізити: місяць, номер цеху, код і найменування МШП, одиниця виміру, кількість, ціна, вартість.

Завдання 26. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік надходження особового складу на підприємство по видах прийому і категоріях персоналу”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОТР-01) — машинограму чисельності прийнятих робітників на підприємство, що містить такі реквізити: місяць, вид прийому, кількість прийнятих на роботу по категоріях персоналу — основні ро­бітники, допоміжні робітники, ІТР, службовці, МОП, охоронці, учні, всього по видах прийому.

Завдання 27. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Аналіз чисельності робітників, прийнятих на підприємство”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОТР-02) — машинограму аналізу чисельності робітників, прийнятих на підприємство, що містить такі реквізити: дата, код структурного підрозділу, кількість прийнятих на роботу по категоріях персоналу та професіях: всього по структурному підрозділу, в тому числі основних робіт­ників, допоміжних робітників, ІТР, службовців, МОП, охоронців, учнів.

Завдання 28. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік вибулих робітників по підприємству за місяць”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОТР-07) — машинограму чисельності вибулих робітників, що містить такі реквізити: дата, код підрозділу, чисельність вибулих по категоріях (робітники, ІТР, службовці, МОП, охорона, учні), з причин (за власним бажанням, на пенсію, за статтею, за скороченням кадрів), за стажем (до 1 року, до 10 років, до 20 років, понад 20 років).

Завдання 29. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік запізнень і передчасних виходів з роботи”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОТР-10) — машинограму запізнень і передчасних виходів з роботи, що містить такі реквізити: дата, номер зміни, цех, табельний номер, прізвище та ініціали, час запізнення, причина виходу, невідпрацьований час.

Завдання 30. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік виробітку й нарахування сум заробітної плати робітників-відрядників”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОТР-14) — машинограму нарахування відрядної заробітної плати, що містить такі реквізити: місяць, номер цеху, табельний номер, прізвище, ім’я, по батькові, час нормований, час фактичний, процент виконання норм виробітку, сума заробітної плати.

Завдання 31. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік і нарахування почасової заробітної плати”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОТР-15) — машинограму нарахування почасової заробітної плати за видами оплат і доплат по цеху, що містить такі реквізити: місяць, номер цеху, табельний номер, розряд, відпрацьовано годин (урочно, простоїв, понадурочно, святкових, нічних), тарифна часова ставка (оклад), оплата (простоїв, понадурочних, святкових і вихідних), нарахована заробітна плата.

Завдання 32. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік виробництва деталей і складальних одиниць по цеху за місяць”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОГП-01) — машинограму випуску продукції цехом, що містить такі реквізити: дата, номер цеху, код і найменування деталі (складальної одиниці), кількість за планом, фактично виготовлено, відхилення, процент виконання плану.

Завдання 33. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік руху деталей і складальних одиниць на складі напівфабрикатів”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОГП-03) — оборотну відомість руху деталей (складальних одиниць) на складі, що містить такі реквізити: місяць, код складу, код деталі (складальної одиниці), найменування деталі (складальної одиниці), вхідний залишок, надходження, витрати, вихідний залишок.

Завдання 34. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік якості готової продукції”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОГП-06) — машинограму обліку браку по цеху, що містить такі реквізити: дата, номер цеху, номер дільниці, код і найменування деталі або складальної одиниці, номер технологічної операції, кількість деталей, вид браку, причина браку, винуватець браку.

Завдання 35. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік надходження готової продукції на склад”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОГП-09) — машинограму надходження готової продукції на склад, що містить такі реквізити: дата, код і найменування виробу; кількість — за планом, фактично, відхилення; вартість — за планом, фактично, процент виконання плану.

Завдання 36. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік руху готової продукції на складі”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОГП-11) — відомість руху виробів на складі готової продукції, що містить такі реквізити: місяць, код виробу, ціна, вхідний залишок (кількість і сума), вихідний залишок (кількість і сума).

Завдання 37. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік виконання плану відвантаження готової продукції”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОГП-13) — машинограму виконання плану відвантаження продукції по споживачах, що містить такі реквізити: дата, код і найменування покупця, код і найменування виробу, належить поставити за місяць, поставлено — за добу, з початку місяця, відхилення від місячного плану.

Завдання 38. Розробити постановку та алгоритм розв’язання задачі “Облік виконання плану реалізації готової продукції”.

У результаті програмної реалізації одержати вихідну форму (ОГП-15) — машинограму реалізації продукції, що містить такі реквізити: дата, код і найменування виробу, план реалізації на місяць, фактично реалізовано — за добу і з початку місяця, процент виконання плану.

 

ТЕМИ РЕФЕРАТІВ

 

1. Сучасні напрямки розвитку інформаційних систем менеджменту.

2. Застосування комп’ютерних систем підтримки прийняття рішень у менеджменті.

3. Використання сучасних досягнень комп’ютерної технології
в ІСМ.

4. Система автоматизації менеджменту DeloPro.

5. Комп’ютерна система управління діяльністю підприємства “Галактика”.

6. Система автоматизації управління великими підприємствами FinExpert.

7. Інтегрована фінансово-управлінська система “Конкорд”.

8. Система управління ресурсами підприємства Baan.

9. Система управління корпоративними бізнес-процесами R/3.

10. Комплексне управління підприємством з використанням системи управління бізнесом і фінансами Scala.

Завдання для перевірки знань

Теоретичні питання для перевірки знань

1. Характеристика менеджменту як предметної області інформаційних систем менеджменту [3, 9, 10].

2. Характеристика інформаційного забезпечення менеджменту [3, 9].

3. Покоління розвитку інформаційних систем менеджменту [13].

4. Поняття інформаційної системи менеджменту (ІСМ). Мета створення ІСМ [15].

5. Принципи створення та функціонування ІСМ [15].

6. Структура ІСМ [15].

7. Функціональні підсистеми ІСМ [15].

8. Постановка та алгоритмізація задач менеджменту для автоматизованого розв’язання [12].

9. Системи підтримки прийняття рішень у менеджменті [13].

10. СППР SIMPLAN [13].

11. СППР PIMS [13].

12. СППР ISDS [13].

13. СППР IFPS [13].

14. Застосування експертних систем у менеджменті [15].

15. Особливості нової інформаційної технології [14].

16. Фактори, що визначають розподіл сітьових ресурсів у локальних обчислювальних мережах [4].

17. Види топології ЛОМ [4].

18. Класи множинного доступу в ЛОМ [4].

19. Сітьові протоколи [4].

20. Сітьові операційні системи [4].

21. Розподільна обробка даних: передумови виникнення та характеристика [15].

22. Розподілені бази даних [15].

23. Концепція “клієнт — сервер” в обробці інформації [15].

24. Види структури мережі автоматизованих робочих місць (АРМ) управлінського персоналу на підприємстві [15].

25. Класи АРМ управлінського персоналу на підприємстві [15].

26. Організаційно-функціональна структура мережі АРМ управління виробництвом [15].

27. Комплекс задач технічної підготовки виробництва [14].

28. Автоматизація розрахунку складу виробу [14, 15].

29. Автоматизація розрахунку часу роботи обладнання при ви-
робництві виробу [14, 15].

30. Автоматизація розрахунку нормативних витрат матеріальних ресурсів на виріб [14, 15].

31. Автоматизація розрахунку нормативних витрат часу та заробітної плати на виріб [14, 15].

32. Автоматизація розрахунку нормативної потреби у технологічній оснастці на виготовлення виробу [14, 15].

33. Склад задач автоматизації формування виробничих програм [15].

34. Автоматизація формування перспективних і поточних планів виробництва [15].

35. Автоматизація розрахунку планової потреби в обладнанні на річний план виробництва [15].

36. Автоматизація розрахунку планової потреби у матеріалах на річний план виробництва [15].

37. Автоматизація розрахунку планової потреби у трудових ресурсах і фонді заробітної плати на річний план виробництва [15].

38. Склад задач автоматизації оперативного управління виробництвом на підприємстві [15].

39. Автоматизація розрахунку плану випуску продукції по місяцях [15].

40. Автоматизація розрахунку календарно-планових нормативів [15].

41. Автоматизація розрахунку плану запуску та випуску деталей по місяцях [15].

42. Автоматизація розрахунку графіка запуску-випуску деталей цехами на місяць [15].

43. Автоматизація розрахунку завантаження обладнання по цеху на місяць [15].

44. Автоматизація розрахунку ліміту матеріалів по цеху на місяць [15].

45. Автоматизація розрахунку планової потреби інструменту по цеху на місяць [15].

46. Автоматизація розрахунку плану потреби трудових ресурсів по цеху на місяць [15].

47. Організаційно-функціональна структура мережі АРМ з обліку та аудиту на підприємстві [5, 6, 15].

48. Автоматизація обліку наявності та руху основних засобів [5, 6, 15].

49. Автоматизація розрахунку амортизаційних відрахувань [5, 6, 15].

50. Автоматизація обліку заготовлення матеріальних цінностей [5, 6, 15].

51. Автоматизація обліку наявності та руху матеріальних цінностей [5, 6, 15].

52. Автоматизація обліку та аудиту використання матеріальних цінностей у виробництві [5, 6, 15].

53. Автоматизація обліку використання робочого часу [5, 6, 15].

54. Автоматизація обліку виробітку і нарахування відрядної заробітної плати [5, 6, 15].

55. Автоматизація розрахунку почасової заробітної плати [5, 6, 15].

56. Автоматизація розрахунків з робітниками [5, 6, 15].

57. Автоматизація обліку та аудиту грошових коштів, кредитних, розрахункових та інших операцій [5, 6, 15].

58. Автоматизація обліку та аудиту випуску готової продукції [5, 6, 15].

59. Автоматизація обліку та аудиту руху готової продукції на складі [5, 6, 15].

60. Автоматизація обліку виконання плану відвантаження продукції [5, 6, 15].

61. Автоматизація обліку та аудиту реалізації продукції [5, 6, 15].

62. Автоматизація зведеного обліку витрат на виробництво [5, 6, 15].

63. Автоматизація розрахунку фактичної собівартості готової продукції [5, 6, 15].

64. Автоматизація зведеного обліку та складання звітності [5, 6, 15].

65. Комп’ютерна підтримка прийняття рішень з вибору проектів інвестицій за допомогою статичних методів [15].

66. Комп’ютерна підтримка прийняття рішень з вибору проектів інвестицій за допомогою динамічних методів [15].

67. Комп’ютерна підтримка прийняття рішень з вибору джерел фінансових ресурсів [15].

68. Автоматизація аналізу фінансової звітності підприємства [15].

69. Автоматизація обліку наявності та руху персоналу [15].

70. Автоматизація планування забезпеченості кадрами [15].

71. Комп’ютерна підтримка прийняття рішень при залученні персоналу із зовнішніх джерел [15].

72. Комп’ютерна підтримка прийняття рішень при перерозподілі персоналу [15].

73. Комп’ютерна підтримка прийняття рішень при усуненні надмірності персоналу [15].

74. Комп’ютерна підтримка прийняття рішень при плануванні навчання персоналу [15].

75. Автоматизація оцінки та аналізу персоналу [15].

76. Склад функціональних підсистем інформаційної системи маркетингу [15].

77. Автоматизація обробки результатів маркетингових досліджень [15].

78. Автоматизація планування маркетингу [15].

79. Комп’ютерна підтримка прийняття рішень з ціноутворення [15].

80. Автоматизація обліку та контролю маркетингу [15].

81. Автоматизація складання розрахункової частини бізнес-плану [15].

82. Структура розподіленої бази даних підприємницької діяльності [15].

83. Комп’ютерна підтримка прийняття рішень з вибору напрямків підприємницької діяльності [15].

Практичні завдання для перевірки знань

Правильність виконання нижченаведених практичних завдань можна перевірити за допомогою літературних джерел [1, 14], текстів лекцій з курсу “Інформаційні системи в менеджменті” та матеріалів практичних занять. Допоміжним матеріалом для виконання практичних завдань служать приклад опису постановки задачі (додаток 1), та опис файлів бази даних промислового підприємства (додаток 2). Вимоги до змісту документа “Постановка задачі” встановлені державним стандартом РД 50—34.698—90 [12].

Завдання 1. Спроектувати склад вхідної та вихідної інформації для задачі “Розрахунок складу виробу”.

Завдання 2. Розробити математичний алгоритм і побудувати структурну схему алгоритму розв’язання задачі “Розрахунок нормативних витрат праці та заробітної плати на виріб”.

Завдання 3. Розробити склад і структуру вхідних інформаційних масивів для автоматизованого розв’язання задачі “Розрахунок нормативних витрат матеріальних ресурсів на виріб”.

Завдання 4. Спроектувати алгоритм розв’язання задачі “Розра­хунок нормативної потреби у технологічній оснастці на виготовлення виробу”.

Завдання 5. Побудувати схему інформаційних зв’язків для задачі “Розрахунок нормативних витрат праці та заробітної плати на виріб”.

Завдання 6. Спроектувати вхідні і вихідні інформаційні повідомлення для автоматизації формування перспективних і поточних планів виробництва.

Завдання 7. Розробити математичний алгоритм і структурну схему алгоритму розв’язання задачі “Розрахунок планової потреби в обладнанні на річний план виробництва”.

Завдання 8. Визначити інформаційні зв’язки задачі “Розрахунок планової потреби в матеріалах на річний план виробництва” з іншими задачами та побудувати схему інформаційних зв’язків.

Завдання 9. Спроектувати алгоритм розв’язання задачі “Розра­хунок планової потреби в трудових ресурсах і фонді заробітної плати на річний план виробництва”.

Завдання 10. Спроектувати склад і структуру вхідної та результатної інформації для задачі “Розрахунок плану випуску продукції по місяцях”.

Завдання 11. Спроектувати склад і структуру вхідної та результатної інформації для задачі “Розрахунок плану запуску та випуску деталей по місяцях”.

Завдання 12. Спроектувати структуру результатної інформації для задачі “Розрахунок календарно-планових нормативів”.

Завдання 13. Спроектувати структуру результатної інформації для задачі “Розрахунок графіка запуску-випуску деталей цехами на місяць”.

Завдання 14. Розробити склад інформаційного забезпечення задачі “Розрахунок завантаження обладнання по цеху на місяць” і визначити інформаційні зв’язки з іншими задачами.

Завдання 15. Спроектувати вихідні машинограми та подати математичний алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок ліміту матеріалів по цеху на місяць”.

Завдання 16. Розробити структуру вхідних інформаційних масивів та алгоритм розв’язання задачі “Розрахунок планової потреби інструменту по цеху на місяць”.

Завдання 17. Розробити форми вихідних машинограм для задачі “Облік заготовлення матеріальних цінностей”.

Завдання 18. Розробити математичний алгоритм розв’язання задачі “Облік та аудит використання матеріальних цінностей у виробництві”.

Завдання 19. Спроектувати склад вхідної інформації та математичний алгоритм розв’язання задачі “Облік виробітку та нарахування відрядної заробітної плати”.

Завдання 20. Спроектувати форми вихідних машинограм і математичний алгоритм розв’язання задачі “Розрахунки з робітниками і службовцями”.

Завдання 21. Розробити схему інформаційних зв’язків для задачі “Облік та аудит випуску готової продукції”.

Завдання 22. Спроектувати склад вхідної та вихідної інформації для задачі “Облік та аудит руху готової продукції на складі”.

Завдання 23. Розробити математичний алгоритм розв’язання задачі “Облік реалізації продукції”.

Завдання 24. Розробити математичний алгоритм і спроектувати форму вихідної машинограми для задачі “Розрахунок фактичної собівартості готової продукції”.

Завдання 25. Спроектувати форми вихідних машинограм для задачі “Облік наявності та руху персоналу”.

Завдання 26. Розробити склад і структуру вхідної інформації для автоматизованої оцінки та аналізу персоналу.

Завдання 27. Розробити постановку задачі “Облік виконання плану відвантаження продукції”.

Завдання 28.Розробити постановку задачі “Розрахунок почасової заробітної плати”.

Завдання 29. Розробити постановку задачі “Облік наявності та руху матеріальних цінностей”.

Завдання 30. Розробити постановку задачі “Розрахунок амортизаційних відрахувань”.

Завдання 31. Розробити постановку задачі “Облік наявності та руху основних засобів”.

Завдання 32. Розробити постановку задачі “Розрахунок плану потреби трудових ресурсів по цеху на місяць”.

Завдання 33. Розробити постановку задачі “Розрахунок планової потреби в інструменті на річний план виробництва”.

Завдання 34. Розробити постановку задачі “Розрахунок часу роботи обладнання при виготовленні виробу”.

 

 


Читайте також:

  1. I. Постановка завдання статистичного дослідження
  2. II. Завдання на проект.
  3. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  4. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  5. V. Завдання.
  6. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  7. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  8. Vi. домашнє завдання
  9. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  10. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  11. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  12. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ




Переглядів: 1287

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Термінологічний словник | ЗАВДАННЯ ДЛЯ БЛОЧНО-МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.375 сек.