Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1). Опрацювати текст підручника [§ 11], текст Конституції України [с. 4, 9].

2). Підготувати відповіді на запитання і завдання до вказаного параграфа.

3) Розглянути паспорти батьків, свідоцтво про народження, з’ясувати, які відомості вони містять.

Зразки відповідей.

Завдання 13 [с. 71].

а) Дитина є громадянином України;

б) дитина є громадянином України;

в) жінка залишається громадянкою України;

г) офіцер має право зареєструватися громадянином України згідно зі ст. 8 Закону України «Про громадянство України»;

д) громадянка втрачає громадянство України на підставі ст. 19 Закону України «Про громадянство України»;

є) дитина є громадянином України.

Завдання 5.

Виходячи з наведених відомостей, неможливо дати однозначну відповідь. Так, необхідно визначитися, чи має друг громадянство Росії — у цьому випадку йому слід буде відмовитися від цього громадянства або дати зобов’язання про таку відмову після отримання українського громадянства. Крім того, багато залежатиме від походження друга та його батьків — якщо їхні корені походять з України, процедура буде набагато легшою (він має право зареєструватися громадянином України), в іншому випадку товаришеві доведеться почекати п’ять років, вивчити українську мову тощо.

Завдання 6.

Дитина буде визнана громадянином України згідно зі ст. 7 Закону України «Про громадянство».


УРОК № 13

Тема.Права людини і громадянина (загальні положення).

Мета:ознайомити учнів з поняттям «права людини», їх класифікацією та основними етапами розвитку, формувати повагу до прав людини, розуміння важливості їх дотримання, формувати вміння аналізувати нормативно-правові акти.

Основні поняття:права людини, реабілітація.

Тип уроку:комбінований.

 

Структура уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

III. Вивчення нового матеріалу

1. Права людини в історії людства.

2. Сучасні міжнародно-правові стандарти прав людини.

3. Класифікація прав людини.

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів

V. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Індивідуальне завдання.

Відтворіть на дошці таблицю «Людина — особа — громадянин».

Термінологічна розминка.

Дайте визначення термінів: «апатрид», «біпатрид», «громадянство», «підданство».

Завдання.

1) У чому, на вашу думку, позитивні та негативні риси подвійного громадянства.

2) Визначте статус іноземців, які перебувають на території України.


Читайте також:

  1. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  2. V. Завдання.
  3. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  4. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  5. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  6. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  7. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  8. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  9. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  10. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  11. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ




Переглядів: 1631

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розповідь учителя. | Практикум.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.