Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1) Опрацювати текст підручника [§ 3;].

2) Підготувати відповіді на запитання і завдання до вказаного параграфа.

3) Підібрати приклади, коли соціальні відносини регулюються різними видами соціальних норм. (Щонайменше по два різні види норм.)

Зразки відповідей.

Завдання 7.

Норма Сімейного кодексу, що передбачає матеріальну відповідальність заручених за необґрунтовану відмову від укладення шлюбу; норма, що передбачає сплату аліментів непрацездатним батькам їх повнолітніми дітьми за рішенням суду в разі відмови робити це добровільно.

Завдання 8

Види соціальних норм Спосіб запровадження Як і хто підтримує
Норми моралі Шляхом багаторазового застосування протягом тривалого часу, закріплення цих норм у свідомості більшості населення Суспільство, шляхом громадського осуду порушника
Звичаї, традиції Шляхом багаторазового застосування протягом тривалого часу, закріплення цих норм в суспільній свідомості Суспільство, окрема соціальна (етнічна, релігійна або інша) група
Релігійні норми Закріплені в священних книгах, релігійних ученнях, настановах керівників релігійних конфесій Релігійна установа, шляхом осуду порушників догматів, їх відлученням тощо
Норми права Запровадження державою із застосуванням спеціальної процедури Держава, шляхом притягнення порушників до юридичної відповідальності

 

Завдання 9.

а) моральна відповідальність;

б) юридична і моральна відповідальність;

в) моральна відповідальність;

г) юридична відповідальність;

д) юридична та моральна відповідальність.

 

Завдання 12.

Відповідь можна оформити у вигляді таблиці.

Види джерел права Позитивні риси Негативні риси
Правовий звичай Виникає з ініціативи «знизу», тому безпосередньо відповідає волі народу; простою, доступною мовою; виконується, як правило, добровільно, за звичкою Не може оперативно змінюватися, носить здебільшого сформульований недостатньо визначений, локальний характер
Правовий прецедент Аргументує на користь прийнятого рішення; відбиває конкретну ситуацію, час; ураховує певною мірою «здоровий глузд» Не виключає сваволі, суб’єктивізму правозастосовувача, важко скасувати (зберігає юридичну силу, незважаючи на строк старіння), величезний обсяг нормативно-правового матеріалу, що ускладнює пошук необхідних джерел
Нормативно-правовий акт Чіткість, швидке інформування про прийняття, можливості для систематизації, порівняна легкість у скасуванні Складна процедура прийняття, недостатня доступність для загального розуміння через використання специфічної юридичної термінології

 

Завдання 2.

Норми статутів партій щодо обов’язкової сплати членських внесків, участі в роботі партійних організацій; норми статуту молодіжної організації щодо віку членів цієї організації; норма статуту профспілки про порядок вступу до організації.


урок 4

Тема.Правовідносини. Система права.

Мета:сформувати в учнів поняття правовідносин, правоздатності, дієздатності; ознайомити учнів зі структурою правовідносин і системою права; формувати вміння аналізувати життєві факти з точки зору наявності правовідносин та можливості своєї участі в них.

Основні поняття:правовідносини, юридичні факти, фізичні особи, юридичні особи, галузь права, інститут права, правоздатність, дієздатність.

Тип уроку:вивчення нового матеріалу.

 

Структура уроку

І. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

III. Вивчення нового матеріалу

1. Поняття «правовідносини», їх структура.

2. Фізичні та юридичні особи. Правоздатність та дієздатність.

3. Система права.

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів

V. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

 

ХІД УРОКУ


Читайте також:

  1. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  2. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  3. V. Завдання.
  4. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  5. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  6. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  7. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  8. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  9. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  10. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  11. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ




Переглядів: 1152

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ | І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.